Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltál már olyan helyzetben,...

Voltál már olyan helyzetben, hogy a kutyád védett meg valakitől? Vagy meg kellett volna védenie és nem csinált semmit?

Figyelt kérdés
Leírnád a történetét? Nagyon érdekel (ki akart és mit csinálni, hogyan reagált a kutya, lett-e baj stb). Leginkább az érdekel, amikor ember támadt rád, nem másik kutya.
2010. nov. 3. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
annyira durva dolog még nem történt de egyszer a tesóm csikizett és nagyon csikis vagyok, és ezért ordítottam/röhögtem mint egy elmebeteg a kutyám meg azt hitte hogy bánt és majdnem megharapta a tesómat csak azért nem mert elhúzta a kezét..
2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Volt hogy kiskoromba a haverommal játszottunk és egy elszabadult bullmasztiff nekünk akart jönni..De a kaukázusink átugrott a kerítésen és megvédett minket...A lét kutya összeverekedett, de aztán a masztiff meghátrált és elment...A kutyám pár szörcsomó kitépéssel megúszta....
2010. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A barátnőmmel hógolyóztunk, és egyszer erősebben eltalált én meg elkezdem sikítani, aztán meg vihogni, erre a boxer kutyusom ráugrott a barátnőmre és lenyomta a földre, csak akkor volt hajlandó elengedni, mikor rászóltam.De nem harapta meg, nem tett kárt benne, csak lefogta.
2010. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer úgy 16 éves korom körül nekem mentem haza az iskolából. Már messziről hallottam, hogy Ádi kutyánk nagyon ki van akadva, dühösen, vadul ugat.

Mikor odaértem a házhoz, azt láttam, hogy egy kreolbőrű mászik kifelé a kerítésen, a lába összeharapva, a kutyám habzó szájjal ugatja és kapkod utána. Az ember kezében piszkavas, a kutya feje vérzik.

Odarohantam, és elkezdtem kérdezni, hogy mi a fenét képzel, ki ő hogy bemásszon. Ekkor már kinn volt, el akarta húzni a csíkot, de mikor így belekötöttem, visszafordult és felém emelte a piszkavasat. Én közben kinyitottam a kaput hogy lássam a kutya fejét, ami véres volt, nagyon aggódtam. Meg be is akartam menni minél gyorsabban :) és a kutya nekirontott a kreolnak, aki épp emelte a piszkavasat... Harapott még vagy kettőt a lábába, aztán visszavonult, hogy ne kapjon a fejére még egyet, és elémállt, bátran szemezett a kreollal. A csávó az utolsó kutyarohamtól amúgy elesett, de aztán feltápászkodott, és elhúzta a csíkot, mert a kiabálásomra megjelent az egyik szomszéd is.

Kiderült, hogy az udvar érdekelte volna (apukám néhány gépe volt kinn), de nem engedte hátra a kutya, pedig kapott szegény nagyokat.

Persze apukámat felhívtam azonnal, a kutyát dokihoz vittük, nem lett semmi baja, de a respektje az hatalmasra nőtt onnantól (addig is jó házőrzős volt).


25/N

2010. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Két kaukázusink van !!

Ha ilyen történne hogy emberek másznának be ilyen szándékkal tuti hogy hozzájuk kéne az orvost hívni mert itt még a piszkavas sem lenne elég!!Míg az egyik kutyát próbálná ütni addig a másik menne neki!!

Nagyon jól összetudnak dolgozni!! Ez a fajta kutya önálló, nagyon jó helyzetfelismerő...és nagyon jó családtag!!!

A területét nagyon jól védelmezi!!

2010. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Két kaukázusival nem is kétlem :)

Ádika viszont farkaskutya-tacsi keverék volt, közepes termetű, és egyedül harcolt. Amúgy nem lett nagy baja, a fején voltak nagy sebek, de csak felülei sérülések voltak.

2010. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor Ádika egy rendkívül jó kutya!!Bátor és elszánt ;)
2010. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az idősebbik kutyám egy végtelenűl kedves, sőt kissé mulya labrador, senki sem nézné ki belőle, hogy megvéd ha kell:) Régen egyik este barátnőmékkel egy erdei kirándulóhely esőházában beszélgettünk a kutyám meg békésen aludt mellettem. Egyszer csak valami megmozdult és egy pasas zseblámpával a szemünkbe világított majd elkezdett durván ordibálni, hogy mi a francot keresünk itt? Hát enyhén szólva ledermedtünk. Én már csak azt vettem észre hogy az eddig szunyókáló kutyám bevágódik közénk és a hapsi közé, felborzolja a szőrét és olyan mély, rémisztő hangon morog amilyet addig és még azóta sem hallottam kutyától. A pasas egyből sarkon fordult:)

A másik kutyám kinézetre maga a megtestesült ártatlanság, ő labrador-nj keverék, kinézetében egy gyönyörű "fekete vizsla", jellemében kőkemény örző-védő kutya. Egy időben már túlzásba is vitte a védelmezést, azóta sikerült vele tisztázni, mi is a feladata:)

Ő is védett már meg. Egyszer este sétáltunk hazafelé amikor két cigánykölyök belémkötött, szerencsétlenségükre nem látták a fekete kutyát a sötétben. Még meglepődni sem volt idejük, merthogy a kutyám hangtalanul "dolgozik" és máris elkapta az egyiket. Szerencséjük hogy első szóra ereszt, így csak a kölyök kabátujja bánta. A vicces a dologban hogy azóta már többször találkoztam a kölykökkel, akik azóta öszintén tisztelik a kutyámat és már messziről köszönnek (illetve húzódnak át az út másik oldalára:)

2010. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer a mopszomat és a törpe uszkáromat sétáltattam. Nálunk elég sok a kóbor kutya, és naná, hogy belefutottunk egy elég jól megtermedt kutyába, aki lelapult és vicsorogva, morogva jött felénk. Az uszkárom azonnal berohant a lábaim mögé a mopszom meg úgy megindult, hogy két lábon állt a póráz végén és vadul ugatott és morgott. A kóbor kutya úgy megijedt, hogy el is szaladt. :D

Pedig a mopszom nagyon nyugis kutyus. Soha nem ugatott meg egy kutyát sem, csak ezt az egyet. Nem is tudom mi lett volna, ha ő is megijed és nekem kellett volna elüldöznöm a kóbor kutyát.

17/L

2010. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy vizslám van. Igazából szerencsére még nem volt rá példa hogy igazán meg kelljen védenie és ne is legyen. De valahogy annyira megérzi hogyha valaki nem jó ember.

Pl egyszer elkapott minket az eső séta közbe így lehúzódtunk az aluljáróba. Ahol megjelent pár cigány. Nem szóltak semmi rosszat de a kutyum olyan hangos ugatásba kezdett hogy kellemetlen volt hogy nem tudom lecsitítani. Nem ment közel csak beállt elém és ugatott. Máskor úton vagy akárhol vagyunk nem ilyen rasszista. :) De valami nagyon nem tetszett azokon a fazonokon neki. :) Meg volt hogy két nő sétált mögöttünk és barátnőm NJ-a és a Vizsim megdermedtek nem ugattak csak megálltak és nézték őket. Mikor sikerült elindulnunk velük akkor is szinte minden pillanatba hátra fordult fejjel sétáltak.

2010. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!