Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális nevelési mód? ) :

Figyelt kérdés

Mivel ma szép idő van, ezért reggel úgy döntöttem, hogy kiülök a kerti padunkra, játszok egy kicsit a kutyákkal. A kertünkből a környező szomszédok kertjeire mind rá lehet látni.

Az egyik másodszomszédunknak van egy kb egy éves beagle-je, akit egy kb 3x2 méteres kennelben "tart". Néha ki szokta nyitni a kennelt, és egy hosszú lánccal az ajtóhoz köti, ami még úgy el is megy. A gazda idősebb, és egy kicsit siket is,ezért gyakran nem veszi észre, ha van valaki körülötte. Ez ma is így lehetett, mert amikor kinyitotta a box ajtaját, és rárakta a kutyára a láncot, aki majd kiugrott a bőréből az örömtől, elkezdett szaladni, és megrántotta a láncot (feltételezem a gazdát is). Az öreg annyira felbszta rajta az agyát (már bocsánat), hogy 4-5-ször belerugott teljes erejéből a kutyába, a láncát megrántva egy félkört lendített rajta, majd még kézzel is rávert egy párat. Annyira meghökkentem,hogy köpni nyelni nem tudtam. Az egyik kutyám pórázon volt, mert ki voltak engedve a galambok, és szereti őket kergetni, és alig bírtam visszatartani, annyira ideges lett. Az öreg utána gyorsan bement, szerintem észre vehette, hogy mindent láttam, majd mikor megint kijött akkor kedvesen beszélt a kutyához....

Ami engem a legjobban elszomorít, hogy az a szegény kutya utána is kitörő örömmel fogadta, holott ha ez egy emberrel történt volna, akkor az már a rendőrségen lenne.

A telefonom sajnos nem volt nálam, pedig akkor készíthettem volna tárgyi bizonyítékot, és azzal lehetne kezdeni valamit, de sajnos a mi városunkban ezzel annyira nem törődnek...

Nem tudom minek annak kutya,aki nem viszi sétálni, egy kis boxban tartja, és még ráadásul fenyítéssel "neveli".

Nálam a legnagyobb "ütés" amit a kutyámra mértem az az volt, amikor kézzel egy kicsit az orrára koppintottam, amikor még fiatalabb korában nem tudta mi a rend, és a nadrágszárakat cibálta, a cipőket rágta, és ki akart ugrani a kapun, lehet, hogy én ezért sem tudom megérteni ezt a fajta nevelést...:(


2010. nov. 4. 11:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
Undorító az ilyen ember. Sajnos úgy tűnik, semmit sem tehetsz ellene.
2010. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hol lakik az öreg? tervezem , hogy viszek neki láncot ,és drága jó amstaff "kiskutyámmal" beleharaptatok a seggébe:) persze az öreg majd nemtud védekezni( mint ahogy a kutyája sem) mert láncra teszem. egyébként meg figyelgesd az öreget, aztán ha elkapsz egy következő ilyen szituációt,fordulj a legközelebbi menhelyhez , vagy valami fajtamentő egyesülethez.én ilyet láttam volna , odamegyek ,és akármilyen idős a bácsi szétverem a fejét.aztán majd megtanulja , hogy az a kutyának is fáj. felháborító...
2010. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

11:43

Az a baj, hogy két kerítés is volt köztünk, mert csak második szomszéd... De az biztos, hogy ha nem lett volna az én két kis törpevérebem is nekiment volna, mert nagyon meg tudják érezni az agressziót más embereken. Ma még biztos leszek kint az udvaron, és az esti etetési időnél is nagyon figyelni fogok. Annyira rossz érzésem van, mert szinte mindig nálam szokott lenni a telefonom, és most pont nem volt...:(

2010. nov. 4. 11:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen kuty
2010. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen kutyád van,Kedves Kérdező
2010. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

13:08

Nekem egy törpe tacskó, és törpe shnauzer keverék, és egy valószínű pitbull, és tacskó keverék, habár a pitbullra a színével és a "gazdivédő hajlamával" ütött.

2010. nov. 4. 16:37
 7/11 capsread ***** válasza:
Ha 10 négyzetméternél kisebb kennelben tartja a kutyát, az állatkínzás. Már ezért is feljelentheted.
2010. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a lánc öt méternél kevesebb? mert ha nem akkor feljelentheted, az állatkínzás
2010. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi
2010. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ismét az amstaff gazdi vagyok. én alapból betiltanám ezt az egész láncos dolgot...10 méteres lánc is kínzás.Egy kutyát nemkell korlátozni a mozgásban. szólj ha van valami fejlemény az öregről:)nagy állatvédő vagyok, és képes vagyok elmenni hozzá ha megmondod a címet. abba nemlesz köszönet. elhozom a kutyáját. legalább lesz egy játszópajtija zeusznak:)
2010. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!