Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak kutyák, amik egyáltalán...

Vannak kutyák, amik egyáltalán nem érzik a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek van egy bull terrierje. Úgy beverte múltkor a fejét, mikor a labda után rohant a vas székbe, hogy nekem fájt... És a kutya? Az meg se érezte, simán rohant tovább. Vannak olyan kutyák, fajták amik nem, vagy alig érzik a fájdalmat?
2010. nov. 4. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az mondják h a pitbull nem érez fájdalmat vagy csak egy kicsit de lehet h h.lyeséget mondtam :S
2010. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
A fakutyák.
2010. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ez csak akkor érvényes, ha harci helyzetben van és elönti az adrenalin. Egyébként alapállapotban ugyanúgy érzi, mint a többi fajta.
2010. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy olyan részen ütötte meg a fejét,ahol sok az izom,vagy nem tudom.

De nyilván neki nagyobb a fájdalomküszöbe,mint a legtöbb kutyának.

És mondjuk az is lehet,hogy nem ütötte be annyira magát a kutya.Lehet,hogy nekünk embereknek fájt volna,de a kutyáknak nem.Azért általánosságban a kutyák jobban bírják a fájdalmat.

2010. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan angol bulldogjaim vannak, de néha úgy érzem, hogy a fájdalomküszöbük a csillagos ég.
2010. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Mivel van olyan ember is, aki nem érze fájdalmat, így lehet hogy kutyába is van ilyen, gondoljunk bele ez milyen veszélyes...
2010. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 capsread ***** válasza:
100%
A döglött kutya nem érez fájdalmat, de egyébként mindegyik érez, csak magasabb a fájdalom küszöbük. Amikor rálépsz egy kutya lábára, mire az egy picit megemeli, és nem nehezedik rá, na egy kutya akkor olyan fájdalmat érez, amitől Te sikítanál. Ezt egy állatorvos ismerősöm vezette le nekem.
2010. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekünk border collienk van, múltkor mikor futkozott beütötte a fejét valamibe, és fel is repedt kicsit a szemöldöke..szerencsére szinte egyáltalán nem vérzett..de egy órát pihent, szóval biztos fájt neki, de utána úgy futkozott újra mintha semmi sem történt volna.
2010. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A bullterrier valóban verhetetlen ilyen téren. Az enyémnek eltört a lába, hónapokig nem vettük észre, ugyanis nem sántított, semmi jelét nem mutatta annak, hogy fájna neki. Aztán megette a nyakörvét (amin fém szegecsek voltak), ebben az esetben is csak hetek múlva kezdett rosszul lenni. Kiműtötték belőle a nyakörvet, berozsdásodott szegecsekkel. Nem egyszer elkapott süniket (sajnos) és az sem érdekelte, hogy beleálltak a fejébe a tüskék...
2010. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

19:29


hehe aranyos lehetett ahogy a süniket hajkurászta:D


Bullterrierrről nemtudok nyilatkozni, nekem staffordshire terrierem van.Tény, hogy nekik magasabb a fájdalomküszöbük, de ők is éreznek fájdalmat. ezt onnan tudom , hogy amikor joker nekifejelt a focikapunak , utána kicsit kóvájgott a buksija:)de secperc alatt rendbejött:Dszóval persze az ilyen típusú kutyáknak is fáj...csak kevésbé, és nemnagyon törődnek vele.

2010. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!