Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor ezt csinálják a kutyák,...

Amikor ezt csinálják a kutyák, mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Mindkét kutya megfeszül, mintha a következő pillanatba összeverekednének.


http://www.youtube.com/watch?v=9UqOgOgzVYI&feature=related


2011. nov. 5. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Rászólni, visszahívni, illetve megelőzésképpen oda sem engedni, tehát elkerülni a verekedésre okot adó környezetet.
2011. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha már kialakult a helyzet és rászólok, akkor ijedtéből nem ugrik neki az egyik a másiknak?
2011. nov. 5. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ha idegen kutyával látom, hogy gond lenne akkor behívom a kutyáimat.

Ha itthon fordul elő akkor nem szólok rájuk, oldják meg maguk között, tudják, hogy a verekedés nincs tolerálva így megfeszülésen vagy egy odakapáson kívül ritkán történik több.

2011. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Épp tegnap volt egy ilyen helyzetünk. Rájuk förmedtem és hirtelen elfelejtették mi van.
2011. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A videón szereplő kutyák szerintem nem egymásra feszülnek rá, hanem a labdára. Ha megfigyeled, a weimari (a szürke) még követi is a tekintetével a gazda keze mozgását, és a leírásban az szerepel, hogy "pointing dogs", vagyis talán a kiképzésük szerint mozdulatlanul kell állniuk a parancs elhangzásáig, vagy ilyesmi. (Vadászkutyákból nem vagyok valami penge.)


Mindenesetre a kérdésedre azt válaszolnám, hogy hívd el onnan a saját kutyádat. Nem hiszem, hogy normális kutya nekiugrana egy másiknak, aki éppen elfordul tőle. Ha nem működik, szigorú hangon szólj rájuk, de ne kezdj sikoltozni. Esetleg, ha ismered őket, állj be közéjük. (Mondjuk azért ne 2 kaukázusi közé.) A legtöbb kutya csak véletlenül harap meg embert, és ha még nem borult el az agya, tehát nem marakodtak össze, téged nem fog bántani.

A legbiztosabb módszer akkor is a megelőzés.

2011. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!