Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szerintetek nem kamu...

Ez szerintetek nem kamu hírdetés? (lent)

Figyelt kérdés

[link]

Köszi a válaszokat!


2010. nov. 5. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy IGAZI tenyésztő nem fogja úgy hirdetni a kutyákat hogy karácsonyra meg mikulásra.Mert a jó tenyésztő tudja,hogy a legtöbb esetben úgy is csak gyorsan viszik mert hogy jajj mit vegyenek karácsonyra...(és ez általában pont az ilyen tipusú kutyákra jellemző)

Ugyan az én kutyám nem ilyen jellegű fajta,de őt is kb karácsonyra lehetett volna elhozni,de a tenyésztő mondta,hogy nem,ő így nem adja,hanem majd csak januárban.


Meg hát igen,ott a törzskönyv...Ilyet nem lehet csinálni,hogy az alom egyik felére lekéri,a másikra eg nem...Nem hiszem,hogy megkapnád a tk-t.


Persze mind két dologban tévedhetek,ezt csak úgy általánosságban írtam.


Az viszont nekem is szimpatikus,hogy oltva adja a kutyát..De mondjuk ha 10 hetesen adja,akkor már 3 oltással kéne...


Minden esetre szerintem egy próbát megér,mert elég normálisnak tűnik,de legyél résen,nehogy átverjenek.

2010. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kisnita ***** válasza:

A törzskönyveket fél éves korig ki lehet kérni!!! Utána már csak dns vizsgálattal lehet kikérni. A hirdető nem kérette még ki a törzskönyveket, majd annak a kutyának kér ki törzskönyvet amihez kér a gazdi. Nála ez extrának számít nem tartozéknak! Nem MEOE tag ezért felárat számol fel a törzskönyvért. A tagoknak sokkal olcsóbb az alombejelentő lap meg a törzskönyv mint azoknak akik nem tagok ezért adja a kölyköket törzskönyv nélkül 60-ért törzskönyvvel meg kitudja mennyiért, ha "rendes" akkor nem számol felárat érte csak annyit amennyibe egyébként is kerül a kikéretés neki. (kb 15 ezer Ft)

Csak hogy tiszta legyen minden olyan kiskutyának ki lehet kéretni a törzskönyvet akinek a szülei törzskönyvesek attól függetlenül, hogy MEOE tagok a gazdáik vagy sem. Egy fedezési jegyet meg jó pénzért akárhol lehet venni még a kínai piacon is! Úgyhogy akár azt is megtehetem, hogy fogok egy törzskönyves szukát szerzek hozzá egy kant (akár nem is fajtatisztát), befedeztetem vele, lemegyek a piacra és veszek pár ezer Ft-ért egy fedezési jegyet, majd ha megszületettek a kölykök veszek a MEOE-tól egy alombejelentőt, mellé csatolom a kamu fedezési jegyet és már is el tudom adni jó pénzért a keverék, de törzskönyves kiskutyákat. Fel lehet dobni 1-2 ilyen hirdetést az expresszre és viszik mint a cukrot! Ez így működik!

2010. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Felhívtuk, megkérdeztük h akkor ad-e a kutyához tk-t

azt mondta persze! :)

2010. nov. 5. 11:42
 14/16 anonim válasza:
miért lenne kamu?
2010. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az opciós TK gyanús. Eleve nem nevezhető tenyésztőnek az, aki csak azokat a kutyákat törzskönyvezteti, amelyiket a leendő gazdi kéri. Az ilyen szaporító. De a konkrét esetben ez nem derül ki egyértelműen, lehet, hogy csak pongyolán fogalmazott. Lehet, hogy az összeset törzskönyvezteti, és a hobbikutyák gazdáinak csak a fénymásolatot adja oda. Húgom így vett macskát, az eredeti származási lapot csak az ivartalanítás után adta oda a tenyésztő.
2010. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezt a hirdetést szerintem kár tovább cincálni, hülye dolog egy olyan emberről a háta mögött beszélni és találgatni, akinek lehetősége sincs arra, hogy elmondja, hogy mi is van valójában.

Azt a véleményt is megértem, hogy egy tenyésztő igenis adjon törzskönyvet, de azt is megértem, hogy van, akinek egyáltalán soha nem lesz rá szüksége, és ezért felesleges 10 ezer forinttal többet kiadnia.

Pláne ha írnak egy korrekt adás-vételi szerződést, és eü. garancia is van. Sok tenyésztő előbb ad törzskönyvet, mint hogy "igazi" garanciát vállal...

2010. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!