Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám betanítani a...

Hogy tudnám betanítani a kutyámat parancsokra? Pl. :fekszik, pitizz stb.

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 09:39
 1/8 capsread ***** válasza:

A pitizésre mi szükséged van, de most úgy őszintén? Azt a legegyszerűbb, feltartasz a feje fölé valami kaját, és ösztönösen pitizni fog. Csak mond neki hogy "piti", de sok értelme ennek nincs. A többi meg:


Ül

Jutifalit a kezedbe veszed, azt mondod ÜL, seggét lenyomod, a kaját az orra előtt tartva megemeled egy kicsit.


Fekszik

Ha már tud ülni, azt mondod neki ül, aztán a kaját a letolod a földre, ő meg szépen követi az orrával.


Később

Később már azt csinálod, hogy kimondod, hogy ÜL, utána pórázát kicsit felfelé húzod, és a seggét lenyomod. A fojtó nyakörv sokat segít. Ha már ül, megy a kaja, és a szóbeli dicséret persze.

Ha fektetni akarsz, kimondod, hogy fekszik, rálépsz a pórázra a nyaka mellett, és a végét felfelé húzod. Ha már a földön van sem dicséred meg. Ülteted, és akkor dicsérsz. Fekszikben nem dicsérünk.


Ott ül, ott fekszik.

A fektetés/ültetés után azt mondod, hogy ott ül/fekszik, és otthagyod a kutyát. Először csak kisebb távokra, majd hosszabb távra/időre is.


Behívás

Amikor a kutya fekszik azt mondod hozzám. Eleinte kis távon, leguggolva, csapkodva játékkal vagy kajával csalogatva hívod. Majd nagyobb távról csali nélkül. Ha a hozzám parancs nem tetszik, a sima gyere ide is elég. Ott fekszikből és ültetésből nem hívunk be, csak sima fekszikből, és szaladgálásból (ha rohangászik a kutya, akkor is be kell tudd hívni).


Láb mellet jön

Ez jó, mert ha mentek valahova, a kutya stabilan a bal lábad mellet marad. Rárakod a pórázt, azt mondod lábhoz, és elindultok. Ha a kutya húzza a pórázt rántasz egyet rajta, hogy visszakerüljön a lábad mellé, és közben azt mondod LÁB. Ha a lábad mellett van dicsérd, de dicséret közben a póráz legyen laza.


Ja, és ha az első kutyád, meg ha nem is, irány a kutyasuli. Lehet Hogy Te olyan klikkeres iskolát találsz majd, ahol tovább tart a tanulás, és mások a módszerek, mint amit itt leírtam, de akkor az oktató úgy is elmondja.


Remélem, segítettem.

2010. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kutyádat.Első válaszoló.
2010. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 capsread ***** válasza:
Mármint az én kutyámat sajnálod? És ha igen, miért?
2010. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan. menj be az első könyvesboltba, és vedd le az első kutyás könyvet amit látsz. Minden le van benne írva...
2010. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 capsread ***** válasza:
Ha könyvből akarsz tanítani, a legjobb szerintem Dr. Bruce Fogle-tól a "Kutyakiképzés nagy könyve" című. Dr. Fogle minden kutyás könyve nagyon hasznos.
2010. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké köszi a válaszokat!

de én úgy olvastam h nem szabad a kutyát rángatni a pórázon!:S

2010. nov. 8. 10:25
 7/8 capsread ***** válasza:

Nem rángatod a kutyát. A pórázt csak megrántod, de nem a kutyát rángatod. Kérdezz meg valakit, aki meg tudja mutatni, hogy kell a fojtót használni. Nem rángatod kutyát, csak rántasz egyet a fojtón, és vissza is engeded. Nem erőset, csak egy nagyon picit.

Ha nem érzed úgy, hogy tudod használni a fojtót használj rendes nyakörvet. És arra vigyázz, hogy a póráz sose feszüljön meg. Nem szabad feszüljön. Ha feszül, rántasz rajta egy picikét, hogy a kutya tudja, hogy ez így nem jó. De arról szó sincs, hogy rángatnád a kutyádat.

2010. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem csak a vezényszavak a fontosak a kutyának éreznie kell hogy te vagy a főnök Amúgy meg ha nem valami kifejezetten értelmes állatról van szó a sok vezényszó betanítása veszett ügy egy egyszerű embernek szerintem elég egy meg az ül fekszik kell.
2010. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!