Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever? Sétáltatás?

Golden retriever? Sétáltatás?

Figyelt kérdés

A golden retrievert heti hányszor kell elvinni sétáltatni heti 2x-i kutyaiskola mellett???

Tehát a hétnek csak 5 napja lenne szabad.

Azon gondolkoztam hogy hétvégén 2x is elvinném.

A fő kérdés az , hogy egy séta alkalmából körülbelül mekkora távot érdemes megtenni?


2010. nov. 7. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Kertben van a kutya? Mennyi időt szánsz rá?
2010. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy séta legyen kb. 1 órás. Vagy ahogy jólesik neked és a kutyusodnak. Még ha nagy kertetek is van, akkor is érdemes elvinni egysszer-kétszer sétálni naponta.
2010. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát... ha megírod, hogy mely napokon viszed a kutyasuliba akkor több tippet is tudok adni!

De pl.:

Hétfő-szerda-péntek: 2 vagy 3 séta, 1-2 órás( viheted erdőbe, parkba)

Kedd-csütörtök-szombat: 2 vagy 3 séta 1 órás(rövidebb

séták)

Vasárnap: 1 vagy 2, 3 órás séta( nagy kirándulás erdőbe, parkba, távolabbi helyre)

Szerintem ha elég nagy az udvar akkor hetente elég 4-5 ször elvinni.

De ha azokon a napokon mikor kutyasuliban van nem viszed el, akkor elég 3-4szer.

Írd le, hogy melyik napokon mennyire érsz rá, és akkor írhatok pontos séta-rendet! persze csak ha akarod! :)

Szívesen segítek! Szia!

2010. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sulis vagyok tehát du. négykor érek haza.

Kedd és csütörtök kutyasuli lenne.

2010. nov. 7. 14:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen kertbe lenne.
2010. nov. 7. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy minél többet sétáltatod, annál okosabb lesz, meg annál jobban érzi magát. Tehát túl sok sose tud lenni, sétáltasd amennyit csak tudod/kedved tartja.


Ha okos, jól nevelt kutyád lesz, akkor mindenhova viheted magaddal, igazi társad lehet.


Sétánál meg a táv a lényeg szerintem, hanem a tartalom. Tehát ha mondjuk tud kutyákkal rohangálni, játszani, vagy játszotok, labdáztok közben, vagy tanítod, gyakoroltok, akkor kevesebb is elég.


Nagyon ritka az olyan kutya, akinek konkrétan a kilóméter kell, ilyenek pl. a vizslák. De egy goldennek inkább a foglalkozás, a közös időtöltés fontosabb szerintem.

2010. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy minél többet sétáltatod, annál okosabb lesz.



Na ne!???

2010. nov. 7. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Minél több féle ingerrel, emberrel, autóval, kutyával, helyzettel találkozik, annál felkészültebben fogja fogadni az újabb és újabb ingereket, annál otthonosabban fog mozogni idegen környezetben, annál helyesebb reakciókat fog tudni adni a legkülönbözőbb szituációkra. Ehhez pedig minél több séta kell.


Egy ismerősöm szokta mondani (holland, lehet, hogy náluk ez közmondás), hogy a kutyának a séta olyan, mint az embernek az olvasás. És van benne valami :)

2010. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
minden nap kell sétáltatni a kutyát annyit amennyire szüksége van egyedfüggő a dolog, de egy átlag golden retrivernek min. 2X1 óra séta ajánlott/ nap, mégha kertben tartjátok is!
2010. nov. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Mi is kertes házban lakunk, a kutya bejöhet a házba is esténként 2-3 órára, néha napközben is egy rövid időre, hogy átmelegedjen, de amúgy még kint alszik, csak akkor fog bent aludni, ha hidegebb lesz. Tehát szinte annyit futkározik, amennyit akar, DE én minden nap elviszem sétálni, amióta csak megvan. Minden nap 2 óra, van, hogy több is sikerül (3-4 óra). Pedig én is suliba járok, és minden nap van valami különórám vagy délutáni elfoglaltságom.

6 körül elindulunk (vagy néha előbb is sikerül), 35-40 perc leérni a parkba. Ott játszik a többi kutyával minimum egy órát, ez nagyon jól lefárasztja. Utána pedig van, hogy hazasétálunk, és van, hogy kocsival tudunk jönni. Azután pedig még játszunk, ha hazaérünk, és tanítom egy kicsit. Így fárad el rendesen.

Mi is járunk kutyasuliba, még csak hetente egyszer, de én aznap is viszem sétálni, bár nem lenne feltétlenül szükséges. Csak nekünk reggel van a kutyasuli, és estére simán kipiheni magát, és elkezd itthon randalírozni.

Na szóval, én azt javaslom, hogy vidd el minden nap (kivéve amikor suliba mentek, mert a többi kutyával való találkozás és sok-sok tanulás eléggé lefárasztja). Ha nem is tudod mindig kutyák közé vinni, azért próbáld meg. Amikor kergetőznek vagy kötelet húznak, a mieink el szoktak fáradni. Viszont a kutyának az is öröm, ha csak a környéken sétáltok fél órát. Szóval legalább ezt próbáld meg minden nap.

2010. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!