Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever? Ivartalanítás?

Golden Retriever? Ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Szerintetek ivartalanítani kellene majd a golden retriever kutyát??

Ha igen akkor mennyi idős korban?


2010. nov. 8. 06:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tenyészállat, hanem hobbiállat, akkor mindenképpen. Az enyém 7 hónaposan lett ivartalanítva (szuka). Azóta már háromszor tüzelt volna. Nem akarok sem kóborkutyákat az udvaron, se az enyémet elcsukdosni évente kétszer, sem pedig kertaljai mix kutyusokat.
2010. nov. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Te az a goldenes vagy aki mindig a sétáról kérdez és most fog goldent kapni?

Mért nem tudod egyszerre feltenni a kérdéseidet? :)


Kerti kutya lesz nem tudom szukát vagy kant akarsz, de ha ivaréretté fog válni akkor el is szökhet. Az ivartalanított kutyák sokkal nyugodtabbak, viszont a fajtára jellemző az elhízás és az ivartalanított kutyákra is, szóval erre vigyázni kell.

Viszont sok betegségről megóvod ha ivartalanítod meg persze a nem kívánt almokat is elkerülöd.

Illetve én még azt is hallottam, hogy ha az ivarérés előtt ivartalanítod akkor magasabbra nőnek a kutyák ezt nem tudom mennyire igaz. Állatorvossal konzultálj mikor célszerű ivartalanítani.

Ja és az ivartalanítás az agresszív kutyákra is megoldás lehet, mert akkor nem lesz domináns vagy kevésbé. De a goldenre nem jellemző az agresszió.

2010. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szuka lesz, vagy kan?


Egyébként szerintem mindenképp, egészségügyileg is, meg etikailag is ez a javasolt hozzáállás.


Ha a szukát még az első tüzelés előtt ivartalaníttatod, akkor a lehető legminimálisabbra csökken az emlőrák kockázata, a méhdaganat meg a petefészekrák is ugyebár kizárt.

2010. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!