Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz, hogy egy kutya...

Mennyire igaz, hogy egy kutya csak 1-2 éves koráig tanítható?

Figyelt kérdés
Több helyen is ezt olvastam, de én ismerek egy 6 éves kutyát, akinek most tanítottam meg a "marad" parancsot. (Nem az én kutyám, sok mindent tud, csak ez kimaradt.) Akkor most mi van?
2010. nov. 8. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy a kutya bármikor tanítható, az egy-két éves limit csak városi legenda
2010. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kutyám 11-12 éves korában tanult meg egy csomó mindent.... :D
2010. nov. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Mi is két és fél évesen kezdtünk sulizni, és elég sok mindent megtanult azóta.


Sok kutya pl. a boxerek eleve nagyobb korukban könnyebben taníthatók, mert amíg fiatalok, szertelen bohócok, és simán elmennek tanulás közben pillangót kergetni :)


Szóval a fiatalabb kutyák fogékonyabbak, jobb az agyuk talán, viszont sokkal nehezebben koncentrálnak.


Amúgy a természetben minden állat, és ugye az ember is élete végéig tanul, tehát a kutyák is tudnak életük végéig tanulni.

2010. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nem igaz.Én most . 5 évesen tanítottam meg vadászni.:)
2010. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig a legfogékonyabb. Tanítható idősen is, csak nem olyan hamar fogja fel a dolgokat. De persze ez is egyed függő.
2010. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz.

Én kutyasuliba járok a 8 hónapos boxeremmel, és ahogy írta csakkitti, tényleg elmegy inkább pillangót kergetni, kergetni a galambot.. Jobban érdekli, mintha én ott állok kezemben a klikkerrel és kajával. Tudja, hogy az ráér.. Sajnos.. Szóval azt hiszem mi is később folytatjuk, mert még nagyon szertelen a kicsike :)

2010. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak nem Razul a kis boxer? Vagy Linda? :)
2010. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. nov. 8. 16:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Semennyire sem igaz. A kutyámmal járok kutyasuliba és van egy 8 éves német vizsla is, akik ugyanakkor kezdtek mint mi. Nagyon jól halad a vizsi, kb egy szinten vannak a kutyámmal. Ha az egészségi állapota engedi, nyugodtan taníthatod.
2010. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nem. :)

Az én kis boxerem neve Boni.

Talán a népszigeti kutyasulira gondoltál? :)

Láttam, hogy ott is klikkeres tanítás van.

Mi egy másik klikkeres suliba járunk, vidéken, hagyomás módszerben tanítanak, de most jött egy klikkeres oktató, és lehet már klikkeresre is jelentkezni :)

2010. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!