Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek az oltások...

Mennyibe kerülnek az oltások összsen?

Figyelt kérdés
Labrador kutyust kapok szombaton.Ha csak a legszükségesebb oltásokat adatom be neki,akkor kb.mennyiből jövök ki kb.fél évre ?
2010. nov. 8. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Kölyök kutyának még kell féreghajtás, és ha jól számolom 3 oltás. Szerintem 15-20 ezer körül.

De azt megkérdezhetem, hogy a többi kiadással mi lesz?

2010. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mire gondolsz? azért tettem fel a kérdést,mert sokallom az oltások árát
2010. nov. 8. 21:39
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Az oltások ára sehol sem egységes sajnos.Pesten sokkal drágább,mint vidéken. De ha ezt sokallod, akkor mi lesz,ha netán orvosi beavatkozásra/műtét/kerül sor a kutyádra? Mivel nagyobb kutya lesz belőle, kétszer annyiba lesz minden neki!/oltások kivételével/de féreghajtás,műtétek/ezek ugyanis méretre mennek ill.súlyra/.
2010. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát még az állatorvosi kezelés számláját mennyire fogod sokallni, ha mondjuk parvós lesz, kórházzal és napi intenzív kezeléssel...... Az alap immunizálás során minimum 3, de inkább 4 oltást kell egy kölyöknek megkapnia: 2 db monovalens parvó elleni vakcinát és 2 db kombinált oltást. mindezek után jön az első monovalens veszettség vakcina, majd rá hat hónapra a második monovalns veszettség vakcina. Ezt követően az éves emlékeztető oltás már mehet együtt a kombinálttal. A parvó kb. 3 ezerbe, a kombi 4-5 ezerbe szokott kerülni, a veszettség általában 2-3 ezer, úgyhogy az 5 oltás összesen kb. 20.000 forintba fog kerülni.
2010. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a barátommal közösen fogjuk venni a kutyust,úgyhogy felezünk a költségeken és vidékiek vagyunk.:)
2010. nov. 8. 21:49
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
a kutyáknak kőtelező a veszettség elleni oltás 3-4 hónapos kor között na meg fél évesen is be kell neki adni a kötelező veszettség elleni védő oltást egy oltás (orvostól függ)3500-6000 forint körülbelül.de a veszettség elleni oltás semmit se ér a kombinált oltás nélkül ami 7000-7500-8000 forintba kerül(orvostól függ) ja és a kőtelező féreghajtások is hát egy féreghajtó kb max 700 forint de leginkább 200-400 forint körül van.2010 június 1-től kötelező a chippeltetés(csippeltetés) is(egyedi azonosító ami(orvostól függ)3500-10.000ft körül van de szokott lenni akció is ami mindig más és más.pl nálunk 1250 forint a chipeltetés és a regisztráció 250 fz ha nem akciós akkor a chippeltetés 8500 forint nálunk és a veszettség elleni oltás az 5000 forint a kombinált meg 7000 forint .hát körülbelül egy fél évbe ha nincs akció akkor 30-65 Ezer forint körül van persze ebből 2x-i veszettség elleni védő oltás és féreghajtózás és a kombinált amit aszem 2x kell kapnia.ezek a kötelezők a kombinált kivételével de mint az imént írtam nem használ akkor semmit a veszettség elleni védő oltás ha nincs kombi +a féreghajtás na meg a chip.sok sikert de szerintem az állatorvost hívd fel mert minden orvosnál más és más az ár!sok sikert ja és ajánlott be adni neki minden oltást nem csak a veszettség ellenit hanem mindet és féregteleníteni időközönként amit a doki meg szab mikor.
2010. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az, akinek még az alapimmunizálás és féregtelenítés, illetve az éves emlékeztető oltások ára is gondot okoz, ne tartson kutyát.
2010. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már van itthon egy kutyám 9 éves németjuhász.Kérlek ne okosodj itt.Szüleimtől kérnék Karácsonyra,de ha túl drága akkor nem kérek.
2010. nov. 8. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha valaki normál körülmények között tart kutyát, annak igenis számolnia kell azzal, hogy évi 70-100 ezer forintot rá kell áldozni.

Egyébként ha például a kutyáddal utazol, akkor kötelező jelleggel nálad kell lennie az oltási könyvnek, és igazolnod kell, hogy a kutyád rendelkezik a kötelező oltásokkal.

2010. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Ha már van egy 9 éves nagytesű kutyád,nem értem, hogy miért nem tudod, hogy kb mennyibe fog kerülni a kölyök tartása,illetve a beoltása... Nekem van egy 2 éves németjuhászom és egy pici földszintes keverék kutyám. A németjuhászomat 1 éve műtötték, és mondanom se kell, hogy összességében 200 ezer forintom ment rá. Csavarozták,rögzítették a lábát... Ezt csak azért mondom, mert mindenre föl kell készülni, ha az ember kutyát,vagy kutyákat szeretne.Javaslom,mindenképpen nézz utána,a kölyök fajtája álltali betegségekre/hajlamosságaira.

2011. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!