Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet vele? (Kérdésed túl...

Mi lehet vele? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

2 napja krákog a kutyám. Van hogy hapcizik, vagyis úgy csinál, mintha felszippantott volna valamit, és az zavarná (de nem szippantott fel semmit). Máskor meg úgy vesz hosszú levegőt, mikor pl a malac röfög, vagy mikor a slejm-et felhörgi az ember. Nem mindig, de van mikor kihányja a nyálát.

Megfázhatott?

A másik amire gondolok, hogy mostanában nagyon húzta a pórázt, és nem megfeszült a nyakán a nyakörv? És valami kárt tett benne?

Jaj szegénykém!

Szerintetek mi lehet vele?


2010. nov. 9. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Megfázás,torokgyúszi..ezek valószínüek lehetnek tapasztalataim alapján.Adj neki langyos mézes hársfa teát és vidd dokihoz.
2010. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem megfázott. Az én kutyáim most gyógyultak meg, azt mondták, hogy járvány van. Én elvittem állatorvoshoz, és antibiotikumot kaptak, meg köhögéscsillapítót. Három nap alatt rendbe jöttek. Vidd orvoshoz, mert volt ott olyan, aki későn vitte el, és már tüdőgyulladása és mellhártyagyulladása volt a kutyájának. Infúziózták, de az orvos nem sokat jósolt neki.
2010. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a köhögésen kívül nincs baj, kedve jó, eszik, iszik, pisil kakil, akkor szerintem ez pont olyan dolog, amit még lehet rövidtávon házilag kezelni.


Legalábbis mi néhány ilyen köhögésen már túl vagyunk, és az utóbbi időben nem rohantam már vele orvoshoz, mert tök kikészült korábban mindig az antibiotikumtól.


Ne adj neki semmi szárazat, vagy olyasmit, ami irritálhatja, a vizét cseréld le langyos kamillateára (ha próbáltad már, és tudod, hogy nem allergiás) adj neki C és B vitamint. C-t előállít a szervezetes is, de ilyenkor nem árt kicsit megnyomni, a B meg segíti a nyálkahártya regenerálódását (csak tudnám, ezt emberorvostól miért nem hallottam soha, ha az állatorvosnak alap).


Humán készítmények közül nyugodtan adhatsz neki echinaceat, és lándzsásutifű szirupot. Az echinaceat nagyon utálja az enyém (megértem) ezért úgy szoktam, hogy kenyérre csepegtetem, és utána jó alaposan belemártom egy kis májkrémbe.


A tápját áztasd zöldség vagy húslevesbe, esetleg vöröshagyma levesbe vagy kamilla/hársfa/körömvirág teába.


Nekem legutóbb ezzel sikerült megfogni a betegséget még a legelején.


De ha ez egy nap alatt nem hoz látványos javulást, akkor vidd orvoshoz, és ha romlik az állapota, akkor is mindenképpen.


Ha ez használ, akkor ezt nyugodtan csináld addig, míg teljesen rendbe nem jön.

2010. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes segítséget!


Reggel adtam neki kamilla teát (kevertem a reggelijébe) plusz egy kis mézet.


Lándzsás útifű híján orvosi pemetefű cukorkát oldottam fel vízben, és azt adtam neki. Szerette :) (ez is köptető, köhögéscsillapító, hurut/nyákoldó) Azóta köhögött, hányt, de nem csak nyálat, hanem fel is szakadt a slejm (és kijött).


Meg még csináltam hagyma "teát". Na azt nem nagyon akarta meginni, de csak elfogyott.


Kicsit szomorkásabb, de azért játszik a másik kutyival, és sétálni is van kedve, na meg jön követelőzni a simiért.


Csak az az egy fura, hogy mindig mikor lemegyünk sétálni, rögtön pisil, most meg nem. De nem sokára, kb 1 perc múlva már pisil. Szóval ez ami furi, mert ma azért elég sokat ivott.


Remélem holnapra jobban lesz!


Köszönöm a segítséget!

2010. nov. 9. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem kennelköhögés...

keresd fel a dokidat!

2010. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon valószínű, hogy kennelköhögés, mi is most jöttünk ki belőle, a tünetek ugyanazok. Én állatorvoshoz vittem a kutyámat, írt gyógyszert, három nap alatt rendbejött. Van oltás is rá, erősen gondolkozom rajta, a kutyus orrába cseppentik.
2010. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget!


Reggel még rosszul volt a kutty, de délután óta egyre jobban van. Már nem hapcizik, és teszi az agyát. Kis virgonc mint előtte. :)

2010. nov. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!