Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A diszplázia szűrés eredményét...

A diszplázia szűrés eredményét mennyiben befolyásolja a ktya beállítása?

Figyelt kérdés
Megcsináltattam a kutyámnál a dp szűrést, és a vizsgálati lapon a röntgenfelvételnél szerepel, hogy a a combok, nem párhuzamosan vannak beállítva, hanem szét vagy összeérnek, illetve nem "jól beforgatottak" hanem "kevéssé beforgatott". Mennyiben befolyásolja ez a beállítás az eredményt?
2010. nov. 10. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon befolyásolja! Én épp most készülök elvinni a kutyámat egy másik orvoshoz, épp ilyen beállítási hiba miatt. Megkérdeztem az MKOE-t, azt mondták, hogy pontosabb beállítás jobb eredményt adhat. Az előző vizsgálat pénzkidobás volt.
2010. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Befolyásolja.

Bódításban végezték a szűrést - tehát volt lehetőség rá h a kutya lábait a megfelelő szögbe állítsák?

2010. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem is bódításban kellene, hanem totál mélyaltatásban, hogy teljesen ellazuljon a kutya.
2010. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bódításban végezték a szűrést, több felvételt is csináltak. Az eredmény "C" lett szerintetek mit tudok tenni? Menjek vissza a dokihoz, és mondjam meg h szűrjék meg újra? A szögek bal, 110 a jobb 105. Ezt is befolyásolhatja? És egyáltalán a kisállatortopédiai bizottság miért értékeli ki így az eredményt amikor ez így nem pontos?
2010. nov. 10. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a dokink altatásban csinálja, pont azért amit írt egy korábbi hozzászóló, tehát hogy teljesen ellazuljanak a farizmok is, másrészt akár hogy szépítjük ez egy elég fájdalmas vizsgálat.

Egyébként szerintem a te esetedben, jobb lenne ha elmennétek még egyszer. Nem mindegy hogy hd-b vagy hd-c az eredmény.

2010. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne ahhoz a dokihoz menj, mert láthatóan nem tudja normálisan beállítani! Keress egy tapasztaltabb orvost!
2010. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az ablakon kidobtam egy rakat pénzt... annyiban nincs túl nagy jelentősége, h nem fog sokat fedezni a kutya (eddig 1 fedezés van kilátásba) és nem akarom kitenni az esetleges kockázatoknak megint, bár az elsőt jól tolerálta, de mégis egy 70kg-os állatról van szó, tavasszal lesz 4 éves. Félek h vmi komplikáció lépne fel, meg nincs erre megint 35ezer forintom... mérges vagyok, h erre nem vállal az orvos garanciát...
2010. nov. 10. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Az sem tesz tul jót a kutyának, ha sokat van altatva. Ráadásul 35 ezerért, az baromi drága, és még ráadásul szar is lett. Érd milyen messze van tőletek? Én ott szoktam szűretni az összes kutyám, és egy altatásban megvan a csipő, szem sziv is, 25 ezerért. Rögtön helyben ki is értékelik, és kapok róla egy nemzetközi igazolást, képekkel, orrlenyomattal, tk. fénymásolattal. Nagyon profi. Az orvos Dr. Siver László
2010. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

35000 az rengeteg!!! Én most másodjára már a környék egyik legjobb orvosához fogom vinni a kutyát, nemcsak csípő, hanem könyök szűrésre is, és a bírálattal együtt kerül 26000-be összesen! Amúgy könyökszűrést is csináltattál? Ekkora kutyánál az is kellene. És szerintem HD-C-vel már ne vállalj fedezést! Elméletileg ugye A-C párosítás még megengedett, de én személy szerint B-nél roszabbat nem vonnék tenyésztésbe! Akkor sem, ha amúgy szar volt a beállítás! Akkor meg kell csináltatni mégegszer! Különben milyen papírt nyomsz a kiskutyák gazdáinak az orra alá, hogy "igaz, hogy C, de az orvos...". Ez már magyarázkodás!


Amúgy nálunk meg az volt a baj, hogy az orvos nem tudta, hogy a könyökhöz 4 felvétel kell és csak kettőt csinált, így az nem bírálható, tehát muszáj újra csinálni. Hameg már úgyis ott fekszik a kutya a röntgen alatt, akkor megcsináltatom a csípőjét is mégegyszer, csak a saját megnyugtatásomra, hátha az is jobb lesz, bár a B-vel is elégedett vagyok.


Egyébként röhej, hogy ha az ember autót vesz, akkor az autókból kell kiképeznie magát, ha nem akar nagyot bukni, ha építkezik, akkor kőműves/epületgépészeti/vízgépészeti továbbképzésre van szüksége, ha meg DP vizsgálatot csináltat, akkor ahhoz radiológus kisdoktori diploma kell. Én már lassan egész jól tudok csípőröntgent értékelni (sajnos).


Az altatástól nem félj, nem lesz baja! Persze az ilyesmi nem tesz kifejezetten jót, de nem lesz olyan sokszor altatva az élete folyamán, hogy emiatt maradandó károsodást szenvedjen. Csakhát tortúra a kutyának és a családnak is.

2010. nov. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Elméletileg ugye A-C párosítás még megengedett, de én személy szerint B-nél roszabbat nem vonnék tenyésztésbe!"


Ott a pont.

És ha nem lesz tenyésztve, akkor nem is kell újat csináltatni. Mert azért annyit nem csal egy rossz beállítás, hogy egy egész értéket rontson az eredményen.

2010. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!