Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász diszplázia szűrés?

Németjuhász diszplázia szűrés?

Figyelt kérdés

NJ kölyköt készülünk vásárolni.Mindkettő szülő legyen diszpláziára szűrt vagy elég ha az egyik az csak? A másik kérdésem pedig,hogy ha elémrakják a papírt a szűrésről,mit kell néznem?Számot vagy valami szöveget?

Sosem láttam ilyet,aki tud kérem segítsen! Köszönöm!


2011. aug. 29. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mind a két szülő legyen szűrve...de, hogy őszinte legyek én nem hiszek ebben.. állítólag a dp poligénes öröklődésű (több gén együttes hatása) de erre semmilyen bizonyítékot nem talált senki...évtizedek óta szűrik ki a dp-s kutyákat a tenyésztésből de szinte alig mérhető az előrehaladás ezzel kapcsolatban...

nekem nem nj-m van, a kutyáim 4 generációra visszamenőleg szűrtek és mégis volt már Dp-s kiskutya aki tőlem került ki... valamint a dp nagyon jól reagál az anabolikus szteroidokkal való kezelésre és mentes csípőt lehet vele elérni..

fontos a szűrés ezt nem tagadom már csak a kutya miatt is valamint valószínű, hogy a mentes szülők jó géneket örökítenek a csontrendszert befolyásoló genetikai hatásokban (növekedési ütem, végső magasság stb) de szerintem ha a kutya megfelelően van táplálva, a növekedési szakaszban nem túlsúlyos, kap kiegészítésként zöld kagylót és lehetőleg egy 6 hónapos kori előszűrés se árt ahol ha elváltozást találnak akkor célzott mozgatással, etetéssel, és vitaminozással elkerülhető a dp..

ez az én véleményem de ennek nagy angol és német nyelvű irodalma van..érdekes, hogy magyar cikket ebben a témában még nem olvastam..

2011. aug. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a röntgen mellé kell egy kisérő lap. Azon tüntetik fel az eredményt. Mindkét szülő legyen szűrve természetesen. Csipő, könyök.
2011. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, kicsit lutri ez a szűrés dolog. Ismerek olyan kutyát, aki az előszűrésen még dp-s volt, aztán egy év fizioterápia után a másfél éves szűrés már mentes volt. Itt a gazdi lelkiismeretes, és ivartalaníttatta, de simán kaphatna tenyészthető minősítést, pedig nyilván örökít.


Mindenesetre szerintem jobb félni, mint megijedni, és ha be is csúszik dp-s kiskutya a szűrések ellenére, nyilván ritkább, mint ahol nem szűrnek.

2011. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tenyésztőtől vennénk,de külföldön élünk,és ezért kérdeztem mit kell néznem pontosan.Mert én ehhez tényleg nem értek,nem akarom hogy becsapjanak.Mert 1000 euró egy kölyök és az nem kevés pénz.
2011. aug. 29. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!