Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? (Kérdésed...

Mit csináljak vele? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kutyám akit ha elviszek sétálni akkor minden kutyát megugat. Már lassan alig tudok mit kezdeni vele, hiába húzom félre alig ér valamit mert azért megerősödött a kutya.

Mikor elsőre, másodszorra vittem sétálni még elég normális volt.

És már a lépést sem tudom vele tartani, mert olyan gyors és húz.


2010. nov. 11. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1.húzd vissza magadhoz!

2. ha ugat,adj neki egy taslit és mond hogy nem szabad!

Ha ezeket még is megszegi akkor amikor hazaértek küld a helyére és mond neki, hogy rossz voltál.

Ha viszont jól csinálta amikor hazaértek adj neki jutalomfalatot, vagy dicsérgesd.

Én ilyen módszerrel szoktattam vissza a 6 éves kutyámat.

2010. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Egyik ismerösöm evvel vissza tudta fogni a kutyát,egy probát megér,brutélnak tünikm de semmi baja nem lesz a kutyának és lehet h ha megneveled utána elég lesz a sima is.

2010. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szöges fojtó?! Hát nekem ez eléggé brutálnak tűnik inkább kihagynám, de köszönöm a tanácsot.
2010. nov. 11. 18:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos nem lep meg a válaszom, de a kutyaiskolán még nem gondolkoztál?

Ott kutyák között van, szokja őket, és mindeközben felügyelnek rájuk, hogy ne legyen kakaskodás.

Biztos vagyok benne, hogy pár hónap alatt csuda jól nevelt kutyát faragnának belőle.

2010. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez valóban nem jutott eszembe, de a szüleim biztos azt mondanák, hogy pénz pazarlás meg hogy minek az. :S
2010. nov. 11. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha a szüleid nem adnak erre pénzt, akkor vállalj diákmunkát.

Vagy beszélj a szüleiddel, kérj zsebpénzt, cserébe ígérd meg nekik, hogy tanulsz szorgalmasan, vagy segítesz a háztartásban.

Ha látják, hogy Neked fontos az, hogy neveld a kutyádat, akkor meg fog változni a véleményük.


Nekem yorkshire terrierem van, aki 10 hónapos kora körül úgy döntött, hogy minden kerékpárost leszed a bringájáról, és minden futót jól megugat.

Aztán egy futó egyszer jól rám ordított, hogy a következő ilyennél berúgja a kutyát a patakba...hát mondom az szép lesz, akkor nem marad sok az én 4 kilós ebemből:)

De igaza volt, mert én sem örülnék, ha futás közben egy kis vakarcs utánam rohanna, rossz esetben még jól bokán is harap.

Megismerkedtem egy sráccal, aki kutyakiképző volt, és onnantól az én kutyámat, és másik két ismerősöm blökijét is elkezdte tanítani.

2-3 hónap alatt a kutyám hihetetlen fegyelmezett lett, többé nem akart senkit megtámadni.

Ezt csak azért meséltem, mert egy olyan valaki, aki ért a kutyákhoz, simán meg tudja tanítani, hogy mit hogyan csinálj, és ehhez nem kell fojtónyakörv, és nem kell tarkón vágni a kutyádat sem:)

2010. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

14 vagyok.

Diákmunkán már gondolkodtam, esetleg hol tudnék vállalni is?

(Amúgy meg anyukámnak rendszeresen segítek mindig takarítok meg segítek neki főzni de..)

2010. nov. 11. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
14 éven alul nem lehet diák munkát vállalni
2010. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De már 14 múltam, 2-3 hónap és 15 leszek.

Most már lehet nem?

2010. nov. 11. 20:06
 10/11 anonim ***** válasza:
16 alatt nem
2010. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!