Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyát tartani...

Szeretnék kutyát tartani lakásban, de van már egy fehér mókusom és nem hiszem hogy kedvelnék egyemást, és hogy a kutya jól érezné-e magát a lakásban? És még beszélnem is kell azokkal akik velem laknak mert ők nemtartják jó ötletnek a kutyát lakásban.

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem se jó ötlet kutyát lakásban tartani.
2009. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Kisebb teremtű kutyát válassz, pl. a pembroke welsh corgi jó választás.

Kevésbé borsos mondjuk, ha tacskót veszel, vagy ha elmész egy menhelyre és kiválasztasz egy imádnivaló kis keveréket, ezzel megmentesz egy életet.

Én nyulakat tartok lakásban, és nagyon boldogok:)

2009. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
36%

Feni hozzászólónak!

Honnan tudod,hogy boldogok a nyulaid?Szerintem minden állat,csak a természetes élőhején lehet "boldog".Én nem hiszem,hogy egy akármilyen kicsi kutya is jól érezné magát egy lakásban.A kutyának minimum kertes ház,de legjobb a tanya.Te sem szeretnél négy fal közé bezárva lenni,hidd el a kutya sem.Ha nem teheted meg,hogy az állataidnak a lehető legjobb környezetet biztosítsd,akkor inkább ne is tarts állatot!A macska pl.nagyon jól érzi magát a lakásban,de egykutya,vagy egy nyúl,háát az már állatkínzás.

2009. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, ennyi erővel honnan tudod, hogy a macska jól érzi magát a lakásban???

Kedves Kérdező!

Ha másokkal élsz együtt, akik nem szeretnének kutyát, inkább mondj le róla egy darabig. Nem tisztességes sem velük, sem a kutyával szemben. Ha nem vagy otthon, ők hallják, hogy vonyít vagy kaparja az ajtót stb. Szerintem ne terheld a környezetedet ezzel. Lakásban is lehet tartani kutyust, de akkor naponta többszöri séta és játék az alap!

2009. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszoló, ha lennének nyulaid, akkor tudnád, hogy a nyulak testbeszéde mindent elárul, egy boldogtalan nyúl harap/rúg/karmol, és depresszióban viszonylag hamar elpusztul.

Az én nyulaim sokszor adják tudtomra, hogy boldogok, egyrészt egy binky nevezetű dologgal (keress rá, ha érdekel), puszikkal, a testpoziciójukkal.

És nem hiszem, hogy kint a mínuszokban bezárva (ahogy a nyulat tartani szokás, mini ketrecekben,a saját ürülékükben tocsogva), vagy az asztalon, megsütve boldogabbak lennének.

Tenyésztőtől kerültek hozzám, ha kitenném őket a hegyre, körübelül 2 nap alatt elpusztulnának, a kertben annyi idő alatt se, mert felfalatnák magukat a kutyákkal vagy a hidegbe halnának bele.


Máskor gondolkozz, és akkor nem lesznek óriási helyesírási hibáid sem. Az elütés az más dolog.

2009. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a 3. váaszolónak:

látom nagyon okos vagy hogy ilyeneket írsz.akkor mi miért nem lakunk barlangban, a természet lágy ölén...biztos boldogabbak lennénk ha vadásznánk meg bogyókat gyűjtögetnénk, mi?jah, bocsi mi emberek vagyunk azok meg állatok...elfelejtettem hogy te tanyasiasan gondolkodsz.mi vagyunk a felsőbbrendiség megtestesítői.én úgy gondolom hogy a kutya jól érzi magát lakásban, ha foglalkoznak vele eleget, ugyanúgy mint udvaron.és amúgy meg a nyuszi vagy a kutya nem olyan h "jaj, bárcsak a természetben lennék és rókák elől menekülnék." hagyjuk már... lehet látni hogy egy állat mikor érzi jól magát! ha meg nem ismered az állatokat, akkor meg ne mondj ilyeneket.fogadjunk te kirakod az udvarra és le sem sz*rod, a kutya legjobban az ember közelségében érzi jól magát.neki mindegy hogy a homokon vagy a szőnyegen mászkál, gondolkozz már idióta ha ilyeneket írsz le. a macska is kinti állat ennyi erővel... hány éves vagy, begyepesedettagyú paraszt?! nem azt mondom h kötelező a lakásban tartani a kutyát, hanem azt hogy foglalkozzon az ember vele minél többet.te meg egyből tanyára raknád!kíváncsian várom a válaszod.


KÉRDEZŐNEK:

A kérdésre a válaszom megegyezik a 4 válaszolóéval, csak még kiegészíteném azzal hogy nekem is volt 2 db féléves Degum, de jött a kiskutyám és szinte semmi időm nem volt rájuk,sajnáltam őket, ezért elajándékoztam. de azóta is hiányoznak nekem.úgyhogy gondold meg, hogy lesz-e elég időd a kutya mellett a mókussal is legalább ugyanannyit foglalkozni.

Adri

2009. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen egyetértek az utolsó válaszolóval, egy kiskutyával nagyon sokat kell foglalkozni, nem biztos hogy jutna időd a kisállatodra. Meg ha a lakótársaid nem szeretnék akkor mondj le róla, semmi jót nem szül ha a kutya oylan környezetben nevelkedik ahol valami nem stimmel, mert érzi ám!
2009. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sok lakásban tartott kutya boldogabb, mint a falusiak. Állandóan a gazdával lehet, naponta többször sétálni megy, rengeteg inger éri. Nagytestű is lehet akár, ha eleget mozgatják, míg a kertben tartottakat mikor viszik el naponta négyszer fél órára? Pedig ugyanúgy igényük lenne rá. Az sem mindegy, hol laksz, a belvárosban meggondolnám én is, ha csak betont és járdát láthat szegény, de egy fás-füves lakótelepen, ahol hajnalonta csapatnyi kutya rohangál együtt a gazdák felügyelete alatt, ott boldog lesz.

Ha úgy érzed, meg tudod oldani a napi minimum 2 óra sétát, hóban-fagyban-hőségben, akkor vegyél magadhoz egyet, aminek megfelelő a vérmérséklete számodra, de egy hálás menhelyi keverékkel is jól jársz, megmentheted az életét.

A mókussal össze lehet szoktatni, az a fontos, hogy ne érhesse el a mókus otthonát, a kis állat vissza tudjon húzódni biztonságos helyre. És ahgy előttem leírták: mérlegelned kell, hogy tudsz-e mindkettővel igényeikhez mérten foglalkozni, nem szenvednek-e majd hiányt a figyelmedben.

2009. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem egyedül laksz, figyelembe kell venned a lakótársaidat is. Nem tudom, van-e esetleg kutyaszőr allergiájuk, és amiatt is ellenzik, vagy csak azért, mert ők nem tartják lakásba valónak. Ha az előbbi, akkor inkább ne tarts kutyát lakásban, míg lakótársakkal élsz.
2009. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A lakótársak miatt szerintem se tarts kutyát. Figyelembe kell venned az ő akaratukat is, ha ők nem tartják jó ötletnek, később sok konfliktusotok lehet belőle. Egyébként szerény véleményem szerint nagytestű kutyát semmiképp se tarts lakásban, rengeteg a mozgásigényük és szerintem nincs annyi ideje senkinek, hogy kielégítse a mozgásigényüket, hacsak nem vagy munkanélküli és nem lógsz egész nap a parkban. Kicsikutya belefér még talán, bár ugyanúgy rengeteget kell a szabadban lenni így is. Kis kutya kis gond, nagy kutya nagy gond :) De a lényeg, akármilyen állatod van, foglalkozni kell vele, nincs mese.


A vitához pedig annyit tennék én is hozzá, hogy nem feltétlenül csak annak a kutyának lehet jó, aki kertesházban van. Ne mond már, hogy nem láttál kutyákat 2 méteres láncon tartva egy bádogházzal a tűző napon. Szerinted akkor annak a kutyának biztos jobb, mint aki ugyan panelban van, de a gazdája foglalkozik vele és leviszi annyit sétálni, hogy ne szenvedjen hiányt. Hát ha tényleg így gondolod, csak gratulálni tudok neked. Máskor tényleg gondolkozz mielőtt mondasz vagy leírsz valamit. Ja, és ne tarts kutyát ha kertesházad lesz/van ha annyiba kimerül nálad a kutyatartás fogalma, hogy ott a kert azt' jó' van. Rohangál eleget. Kertesházban tartott kutyákkal is rengeteget kell foglalkozni.

2009. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!