Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mék a szebb boxer...

Szerintetek mék a szebb boxer a vágott fülü vagy a normál? (vágatlan fülü)

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 19:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Vágatlannal, a boxernek amúgy már nem is szabad vágni úgy tudom.


Én nem vagyok túlságosan radikális, de tényleg nem fér az én fejembe sem, hogy azért vágjuk le egy állat fülét, mert attól szebb lesz.


Akinek nem tetszik a lógó kutyafül, az miért nem felálló fülű kutyát választ?

2010. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
nekem nincs boxerem csak kérdeztem a véleményeteket am meg sztem is rövid farok vágatlan fül:) írjatok még!
2010. nov. 13. 12:30
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

oncogito én értem, hogy te mit akarsz mondani,

de ez az eszme terjesztése sehova sem vezet, főleg úgy, hogy nem csak én támogatom a csonkolást, hanem a többség, közöttük tenyésztők, kiállítást szervezők, kiállításra járók, szóval a nagy többség

értelmetlenül vered itt magadat, mert mindenki leszarja a véleményedet

2010. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

az enyimnek se a füle se a farka nincs vágva,az anyjának a füle farka vágva van az apjának szintén semelyik.

Az anyjának írtó jól áll a vágott fül,farok. az apját nem tudnám ugy elképzelni ahogy az én kutyámat se.

szerintem a természetes jobb :)

2010. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"de ez az eszme terjesztése sehova sem vezet, főleg úgy, hogy nem csak én támogatom a csonkolást, hanem a többség, közöttük tenyésztők, kiállítást szervezők, kiállításra járók, szóval a nagy többség "


Én úgy tudom, hogy boxert európában már nem vihetsz kiállításra kurtított füllel/farokkal, kivéve ha 2009 előtt született. Most hirtelen nem találtam rá forrást, egy dobbermann tenyésztő mondta nekem. Itthon még nem veszik olyan szigorúan, de tőlünk nyugatra már nem elfogadott ez a szépészeti beavatkozás.


Amúgy pedig, bármilyen meglepő, a fülnek és faroknak funkciója is van :)


De itt van egy kimerítő cikk a témáról, mindenki olvassa el, akit ez a kérdés érint, és döntse el maga, hogy melyiket tartja jobb megoldásnak.

[link]


Mindenestre nekem a boxer füllel és farokkal tetszik, esztétikailag is.

2010. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A cikk tökéletes, tanulságos olvasmány! És egyetértek a konklúzióval is: amíg nem orvosolják a kutya- és állattartással kapcsolatos jóval komolyabb problémákat, addig felesleges a kupírozást kínzásként megítélni.
2010. nov. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Sose lesz nálunk megfelelő kutyatartás, mert senki nem hagyja magát befolyásolni, akinek kutyája van, az a maga tetszése szerint tartja és kész.

Az állat meg kiszolgáltatott, ennyi.


Egyébként mindig mindennél van borzalmasabb.

Ázsiában élve főzik meg a kutyákat, vagy nyúzzák meg.

Mondhatjuk, hogy amíg ott másként nem lesz, addig itthon is nyugodtan mehet az állatkínzás.

Majd, ha mindenütt, akkor esetleg itt is.

Igaz, kedves állattartók, mindig csak a másik az, akinek változnia kell.

Itt soha senki, itt mindig mindenki visszapattintja a kritikát, mert itt mindenki tökéletes és mindent tud.


Szánalmas...

2010. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Főleg te ugyebár..mert te aztán tényleg mindent tudsz!
2010. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
előző egyetértekXD dr prof xd(onrico)
2010. nov. 13. 18:57
 30/32 anonim ***** válasza:

oncogito fölöslegesen vered magadat

mindenki leszar téged nem zavar?

2010. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!