Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fut ugatva 10hós németju...

Miért fut ugatva 10hós németjuhászom az idegenek után?

Figyelt kérdés
valamit elrontottam a nevelésénél, mit javíthatnék még? Egyébként nem bántott még senkit, ha utána is fut, megáll előtte és ugatja. Mindig mondom az illetőnek, hogy ne féljen nem bánt, de félek, hogy később már harapni is fog. Aki jön hozzánk megugatja, de ha bejön a kapun nem bántja, csak megszagolja és hagyja. A gyerekekre is allergiás, ugye ők alacsonyabbak nála. Nem tudom mitől lett ilyen, nagyon szeretném ha nem lenne belőle hamis kutya, mert okos és szófogadó.
2009. jan. 11. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem akarod hogy megharapjon embereket akkor pórázon kéne sétáltatni.
2009. jan. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Szia! Ha nincs pénzed kutyasulira, próbálj könyvekből tanulni,pl kutyakiképzés klikkerrel! A másik tanácsom ami nekem nagyon bevált, hogy szocializáld, vidd közösségbe, sétálj vele, beszélj vele!!! Remélem tudtam segíteni
2009. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, a kutyasulit megfontolom még. Egyébként mindig pórázon sétál, csak van mikor kiengedem az utcára, mert egy elég kis utcában lakunk, ahol nem járkálnak gyakran.
2009. jan. 12. 11:29
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás, hogy ha ugat akkor sétáltasd pórázon. Erre is ugyan úgy meg lehet tanítani a kutyát mint a szobatisztaságra. Ugyan az az elv. Rászólsz, nem hallgat megbünteted. Rászólsz, hallgat, megdícséred, adsz neki jutalomfalatot. Sidásnál jó ha megszorítod a tarkóján a bőrt. A legjobb büntetés ebben az esetben szerintem az ha egyből megkötöd és rövidpórázon viszed tovább. Egyébként az sem mindegy, hogy hogy ugat. Tényleg agresszíven, vagy egyszerűen csak így fejezi ki, hogy játszani akar.
2009. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

annak a válaszolónak, aki zsákmányszerzésként értékelte a drive-ösztönt, ajánlom csányi vilmos etológia című könyvét, mielőtt felháborodik azon, hogy a domesztikált állatoknak is vannak ösztöneik.

*robin*

2009. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Elöttem válaszolótól kérdezném, hogy végülis miről beszélsz?
2009. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Nem kell kétségbe esni, egyáltalán nics itt semmi megoldhatatlan probléma :)

A kutyádat mindig pórázon sétáltasd, javaslok egy kb 2,5 m hosszú pórázt kényelmes nyakörvvel, esetleg hámmal, az a kutyának is kényelmesebb. Ha látod, hogy indulna egy idegen után, lehetőleg ne a pórázt húzva tartsd vissza, ha kell gugolj le, karold át a kutyát, másik kezed tedd a feje tetejére, és hátrafelé kezdd el simogatni. Lehetőleg a lábad, vagy a törzsed érjen az ő testéhez.

Ha ismered az idegent, kérd meg, hogy jöjjön oda, mintegy mutasd be a kutyának. Ha érzed, hogy megnyugodott, bátran engedd oda hozzá, hadd szaglássza körbe.

Mindig tarts magadnál valamijen jutalomfalatot. Ez lehet akár egy kis száraz táp is. Ha valamit jól csinál, mindenképpen dícsérd meg!

Jó, ha megjegyzed, hogy a kutyák nagyon nehezen képesek egy adott dolgot egy másik szituációba helyezni. Mindig csak akkor dícsérj, vagy fegyelmezz, amikor kell. Például ha megugat egy idegent, nem jó megoldás, ha előbb elrángatod onnan, majd leszidod, mint mondjuk egy gyereket. Nem fogja érteni, mi a baj, hiszen az idegennel már nem törődik, számára úgy fog tűnni, hogy azért szidod, mert végül békén hagyta azt a valakit.

Utána lehet nézni a kutyanevelésnek a neten, jó forrás ppéldául a kutya.hu.

remélem, segítettem.

2009. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!