Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire Terrier kiskutyát...

Yorkshire Terrier kiskutyát veszünk (nem divatból)! 9 hetes. Ki mivel eteti? Könnyü szobatisztaságra nevelni? Stb.

Figyelt kérdés
Tudom van sok kutyás kérdés,de szeretnék "felkészült" lenni mire hazahozom.Mit kell tudni erröl a fajtáról??Mit adhatok neki enni?Hogy neveltétek szobatisztaságra?Hány hetes kortol kezdjem rászoktatni?vagy már lehet?Létszi segitsetek!Nem divatból veszem,nekem ez a legaranyosabb:)Már volt kutyám elötte.Köszi
2010. nov. 16. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

[link]

[link]

[link]

[link]


Minden kérdésedre itt vannak a válaszok..Csak olvasni kell

De ha kevés akkor a google-ban még rengeteg hasznos infót találsz

2010. nov. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

És itt a "gyakorin" is millió ilyen támájú kérdés van, csak keresni kell:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres..

2010. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eukanuba, Acana, Orijen, esetleg Royal Canin. De lehetőleg ezek között válogass, és ne Chappiben meg Friskiesben gondolkozz.

A szobatisztaságra való fogékonyság nagyon változó. Az én kutyám gyakorlatilag az első napon megértette a lényeget, de van akinek még 1 éves korában is bepisil a lakásban. Amikor megvan az össze szükséges oltása, és vihetitek sétálni, akkor próbáljátok viszonylag sűrűn 3-4 óránként levinni, és akkor talán könnyebben ráérez a séták alatti pisilés feelingjére. Aztán lehet ritkábban is, a lényeg, hogy megtanulja, hogy mi a séta lényege.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a sétának 5 percnek kell lenni, amíg elintézi a dolgát, de az a legfontosabb.

2010. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Itt is van pár száz cikk: [link]
2010. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ezeket a tenyésztőnek kellet volna elmondani, és azzal a táppal etetni amivel a tenyésztő (eukanuba, pro plan, acana, royal canin vagy valamelyik hasonló prémium táp)

És jó hogy a kutya kiválasztása után kezdesz el érdeklődni a belseje iránt. Mit kell tudni a fajtáról? Hogy nehezen kezelhető, csak tapasztalt, kemény kezű kutyásnak való, mert TERRIER. Szobatisztaságra nevelni nehéz, én nem egy olyan yorkit ismerek aki még 4-5 évesen bepisil.


De a kérdéseid azt bizonyítják hogy nem tenyésztőtől veszed, és csak a "cukisága" miatt akarod.

És nem bántani akarlak ezzel.

Kutyát nem külső alapján választunk, nekem is rengeteg kutya tetszik de ha nem tudom kielégíteni az igényeit minek kínozzam?

Önző az aki csak a maga kedvét nézi és nem törődik a kutya érdekeivel. És nem a szándékról beszélek, biztos vagyok hogy szeretnéd és jót akarsz neki de te nem értesz a terrierkhez, sőt egyáltalán a kutyákhoz, úgyhogy kezdetnek valami könnyen kezelhető, egyszerű kutya kell, mint pl. az uszkár, nem pedig a yorki, ami a cukisága ellenére az egyik legnehezebben kezelhető kutya.


millió én ilyen kérdés van, elég ha beírod e keresőbe hogy yorki.

2010. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Az utolsonak irom hogy NEM DIVATBOL választottam de ezt irtam is!!Mindig nagyobb testü kutyám volt most szerettem volna egy picit,ez miért baj?Nem 10 éves tini vagyok hanem felnőtt!Amugy meg nem kell lecseszni mert ezt a fajtát választottam,van még két kinti kutyám is és nagy állatbarát és nagy állatvédő is vagyok.szerintem meg egy kutyával sem nehézz bánni,csak akkor ha türelmetlen a gazdája vele!Köszi a választ!
2010. nov. 17. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!