Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell a törzskönyv, vagy nem...

Kell a törzskönyv, vagy nem érdekes?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, ha hobby kutya kell nem kell törzskönyv, mert ha soha nem akarok kiállításra vinni, se tenyészteni, akkor nincs értelme. És azt mondják tenyésztőnél mondjuk TK-val 80 e anélkül 60e is lehet.

Akkor tényleg nem annyira fontos?


2010. nov. 16. 14:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kellett a tk a kutyához,mert minek,úgysem viszem plecsnigyűjtögetésre és tenyészteni sem akarom,azóta ivartalanítva is lett.

Kaptam papír nélkül egy ideggyenge selejt kutyát,mivel nem ismertek az ősei,így nem tudjuk visszakövetni,hogy mit örökítenek.

Eddig félmilliómban van csak az állatorvosi költség a hozott problémái miatt.Imádjuk persze,de ennyiből már egy jó tenyészetből vehettünk volna minőségi,egészséges,jó idegrendszerű kutyát.

Nagyon megbántam és legközelebb csak jó tenyésztőtől veszek,ahol tudom,mit kapok a pénzemért.

2010. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha már a storyknál tartunk. Nekem se kellett a törzskönyv, mert nem tenyészteni akarom, nem akarok kiállításra menni, stb.


Lett egy angol bulldogom, aki magas és nyúlánk, szálkásan izmos, és legyorsul egy vizslát. Kiválóan úszik, domináns konok kutya, brutál erős zsákmányösztönnel. Úgy pörög, hogy hihetetlen.


Azért akartam bulldogot, mert az olyan kis nyugis kanapékutya. Én is elég lassú és nyugos ember vagyok, eltartott 3 évig, és rengeteg szenvedtem vele a kutyasuliban, mire nagyjából megtaláltuk az összhangot.


És eddig két örökletes betegség miatt műtötték, ha ezt még hozzáteszem az árához, én is vehettem volna bulldogot a legjobb kennelből. És még mindig retteget a diszplázia miatt.


Imádom, persze, de hogy az imádott fajtámhoz sok köze nincs az biztos.

2010. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az ember úgy dönt, hogy kutyát vesz, ergo fizet érte, akkor olyan kutyát akar kapni a pénzéért, ami küllemben és jellemben is a kiválasztott fajtához igazodik.

Ezért kell a törzskönyv.

Ez ha tetszik, ha nem, ez egy személyi igazolvány, ami bizonyítja azt, hogy mondjuk a vizslád nagyanyja nem egy tacskó volt.

Bizonyítja azt, hogy a felmenők szűrve vannak/voltak a fajta örökletes megbetegedéseire.


Másik dolog az, hogy ha az ember kicsit jobban belemászik a dolgokba, orbitális disznóságokról szerezhet tudomást, pl aranykoszorús mestertenyészetekről is.



Ha egy ideális esetet veszünk, akkor egy kutya jobb esetben 10-15 évig a társad. Egy tenyésztőnek a törzskönyv 5500 forint.

Most akkor erre merje azt valaki állítani, hogy nem éri meg.

2010. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
15.42-es,mit szedsz szakértelem ellen?Azt sem tudod,hogy mi a különbség FAJtiszta és FAJTAtiszta között,mégis hinted az okosságot,miközben alapfogalmakkal nem vagy tisztában.
2010. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyázás:

németjuhász keverék általában sehová se jut .....

Malinois olyan szülőkkel akik már bizonyítottak és a távolabbi rokonokis !Csak törzskönyvvel,hogy tudjam a kölyök tényleg ebbő la vérvonalból van!!!!Nem mindegy,hogy van Tk vagy nincs!!!Nagyon is fontos dolog.

A tájékozottság pedig talán még fontosabb,mível nálunk tényleg vanna kolyan mester tenyésztők akik szart se érnek és ott vágják át az embert ahol tudják!!Pont ezért néhány külföldi országban nagy betűkkel hírdetik,hogy tőlünk senki se vegyen kutyát....

Ebből leszűrhet,hogy fajtatiszta kutyát csak minden oldalról leinformált tenyésztőtől!!!persze lehet szaporítotól is venni..aztán rákölten ia beteg ebre százezreket....

Ha meg nincs pénz akkor lehet menni a menhelyre ,ott is csodálatos kutyák vannak!Vagy pedig gyűjteni a "nagy álomra".

2010. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről ezentúl csakis ha valaha lesz még kutyám, vagy TK-s kutya, vagy fajtamentés ha már fajtatiszta ebet szeretnék. Főleg ha még TK-s is, akkor még extrán figyelni fogok a szűrésekre, milyenek a kiskutya szülei, hogyan-miképp élnek. Vagy pedig menhelyről fogadok be. De soha a büdös életbe, nem fogok többet a drága "tenyésztő" emberkéktől vásárolni, akik vagy hasznot akarnak húzni a kutyájukból, vagy pedig, hogy "Ijajj, olyan szép a kiskutyám, legyenek már kölykei!"

Két kutyám van, mondhatni egy idősek. Az egyik szaporítótól van, potom 30 ezerért, TK-val lett volna 60 ezer. A másik pedig a családtól vett, "cuki-kutyám-legyen-kölyke" féléből, 40 ezerért.

Persze nem bántam meg, hogy itt vannak velem. De most lesznek 4 évesek. Amikor megérkeztek, még nem is dúskáltunk a javakban, de szuper életünk volt. Családi ház, autók, miegymás. Mostanra albérletben lakunk, az autókból autó lett, és régebbi típus, és még sorolhatnám.

Az egyik kutyus, golden retriever, a másik pedig foxterrier. Mindketten viselkedés problémások, a golden félős, és ijedős. A foxi pedig, bár hiperaktív, de ok nélküli pánikrohamok agresszióval ˜törnek rá. Hadd legyen ez a legkisebb probléma. A goldennek súlyos csípő diszpláziája van, amire már többször volt műtve és OCD-je, és ez mellé még az emésztése sincs rendben, mert hiába kap light tápot, folyamatosan hízik a rendszeres mozgás mellett. A kis foxink pedig máj és vese beteg, és a szíve az átlagnál is kisebb és nagyon könnyen kifullad, ezekre mind volt műtve. Miattuk feladtuk a mondhatni, tökéletes életünket, mert nem bírtuk anyagilag, a kutyák operációit és a ház-autó fenntartását. Mostanság szerencsére az idegrendszeri porblémák mellett már szerencsére úgy látszik sikerült kordába vonni a betegséket, de így is járunk folyamatosan orvoshoz és gyógyszereket kapnak. De látom rajtuk, hogy szeretnek élni, és szeretik, hogy van családjuk, boldogok úgy érzem, ezért nem lett volna szívem sose elaltatni őket, hogy nekem könnyebb legyen.


Tudom, az én példám súlyos, de már csak azért is tanulságos, hogy más ne essen ilyen helyzetbe.

2010. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon tanulságos történet.Terjeszteni kéne azoknak,akik ilyen "egyszer hadd legyen pároztatva"-féle alomból akarnak olcsó kutyát venni.

Egyébként az nem tenyésztő,aki papír nélkül is ad el kutyát,a törzskönyvest meg plusz tízezrekért árulja,mikor egy tk 5500 forint,nem tízezrek.

2010. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A sok tanulságos, de szomorú történet mellé egy sikertörténet:

150000-ért vettem jó tenyésztőtől, szűrt szülőktől, törzskönyvel a kutyámat. 2 év alatt összesen kétszer volt beteg, egyszer kullancs miatt, másodszor meg összeszedett valami légúti fertőzést a kutyafuttatón. Közben én is megcsináltattam neki a diszplázia szűrést, és kiderült, hogy makk egészséges, úgyhogy boldog, aktív életet élhet, és nekem sem kell kifizetnem még 250 ezret műtétre.

A tenyésztőjével azóta is tartom a kapcsolatot és mindenben számíthatok a segítségére.

2010. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha már így storyzgatunk... :)

3 kutyám van. Egy keverék, aki 7 éves, eddig kullancson kívűl, és autóbaleseten kívűl soha nem volt beteg.

Van egy tenyésztőtől vett Border Colliem, 100 000 Ft volt, egészséges, szuper kutya... Mikor nézegettem a kenneleket, akadtam olyanra, ahol 55. 000 Ft volt törzskönyves border c. Sajnos szinte semmilyen szűrés nem volt mellettük.

Néztem tovább, hirdetésen nem törzskönyves 30 000 Ft volt. Ezután találtunk rá arra a kennelre, ahonnan a kutyánk van. :) Nagyon jó választás volt. Innentől CSAK t.zs. kutyát veszek, mert jön az utolsó kutyám...

Egy staffordshire terrier. Persze "véletlen-sikerült-összehozni-10-kiskutyát" kutyus ... Gyönyörű kutya, küllemre standard,nagyon szép.

Az egyik szeme befelé van kicsit fordulva. Ezért olyan mintha kancsítana, + lelóg a szeme alatt a bőr. Nagyon csúnya, de sajnos nem lehet megműteni, vagy javítani rajta, az állatorvos szerint. Mindentől fél, ideggyenge...

És még ki tudja minek nézünk elébe..:/

Soha többé nem veszek szaporítótól kutyát, mert még csak ennyi is elég volt...

2011. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!