Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kaphat egy fajtatiszta...

Tényleg kaphat egy fajtatiszta, de törzskönyv nélküli kutya is tk-et? Mi ennek a menete? A B törzskönyvből lehet normált csináltatni, ha a kutya elég jó hozzá? Hová kell fordulni ez ügyben?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fajtáról van szó. Úgy tudom, hogy B törzskönyv csak magyar fajtáknak jár.
2009. jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jah és ebben a Meoe illetékes fajta klubbja tudna segíteni.
2009. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A rengeteg visszaélés miatt B törzskönyvet már csak kizárólag a veszélyeztetett fajták kaphatnak, amikből nagyon kevés van.
2009. jan. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem Cavalier king charles spánielem van, úgyhogy akkor sajnos ránk ez nem vonatkozik, elég gyakori fajta :S Azért kérdeztem, mert nagy bánatom, hogy nem törzskönyveztette a tenyésztő, akitől vettem. Először nem tűnt fontosnak, de utána nagyon jól jött volna, mert igazán okos kiskutya vált belőle, szívesen szerepeltettem volna kiállításon. Küllemileg is teljesen benne van a standardben.

Egyébként pl milyen fajták amik kaphatnak? Tudtok példát mondani?:)

2009. jan. 12. 06:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Állomány javítás céljából szokták adni.Ilyen esetben a felmenők kiléte ismeretlen, de az egyed kívánatos a génállomány frissítése okán.(Minden egyéb esetben, ha nincs tk.-je a kutyának a keverékek közé sorolják be, hiába fajtatiszta; többek közt ezért is nem lehetne tenyészteni a tk. nélküli kutyát- ezt egy küllem bíró mondta,nem saját kútfőből pottyant ki ;-)) Egyébként ezelőtt 7 évvel kapott B tk.-t az egyik ismerősöm cifra mudija kapott.Úgy gondolom ritka magyar fajtákra ma is érvényes, de lehet le vagyok maradva..
2009. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, pl a cifra mudik kaphatnak, mivel egy nagyon ritka színváltozatot örökítenek. A kérdezőnek: MKSZ által szervezett kiállításokon hobbi osztályba nevezheted tk nélkül is a kutyádat.
2009. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
B törzskönyvet kaphatnak a mudik, pumik és talán az erdélyi kopók. Az első kettő biztosan, a többi magyar fajtát annyira nem ismerem.
2009. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tényleg csak a veszélyeztetett fajták kaphatnak, de azokból is csak a magyar fajták.
2009. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A B törzskönyvből már nem lehet normál, akkor sem, ha te tudod, hogy kik a felmenői és elég jó hozzá.
2009. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!