Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik közepes méretű kutyafaj...

Melyik közepes méretű kutyafajta bír sokat futni megerőltetés nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves pulim, akit bicajjal szoktam futtatni 15-25km heti 1-2 alkalommal. Milyen fajta bírja a futást a pulihoz hasonlóan?
2010. nov. 17. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Amerikai staffordshire terrier.

A többi fajtát nem nagyon ismerem, ezért többet nem tudok mondani.

2010. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
A mudi még jobban is bírja, mint a puli, és agárból is vannak közepesek.
2010. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A husky,azokat még szánhúzásra is használják.Imádja húzni a biciklit is !Jobb mint egy dongómotor!
2010. nov. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért a pulim is húzza a bicajt 1,5 km-en keresztül az elején, amíg aszfalton megyünk (persze csak ha hagyom neki)...
2010. nov. 17. 10:18
 5/12 A kérdező kommentje:
Az agár nem csak rövidtávú sprinter?
2010. nov. 17. 10:18
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Amstaff: Ehhez a fajtához kemény kéz kell, de az tény, hogy tud ám futni, és nem egyszerű lefárasztani.


Husky: Ennek a fajtának rengeteget kell futnia. Bár én ezt a kutyát nem ajánlom. Gyönyörűek, ez igaz, és rengeteget kell futniuk, de én számszerint hat husky-t "ismerek", eggyel együtt is éltem, és a jelleme egyiknek sem tetszett. De ez csak az én személyes véleményem/tapasztalatom.


A mudit én is tudom ajánlani.

2010. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a juhászkutyák is
2010. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz!Az agár nem való ilyesmire ,akkor inkább a németjuhász és az legalább egy univerzális,intelligens,családcentrikus,nem kényes stb.Volt már kétszer és ha a mostaniak kiöregszenek akkor megint azok lessznek!Házőrzőnek is tökéletes!
2010. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy nyulat!Az fut a bicikli (és a kutya)előtt Ti meg utána!Igy mindenki motiválva lessz!!
2010. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kutyám már leamortizált egy nyulat.

kb 10 km futás után ráküldtem egy nyúlra, ami a szántó közepén volt, gondoltam úgyse tudja elkapni, és pár perc múlva amikor az erdősávhoz érkeztem akkor véres pofával jött ki a susnyásból.

Gondoltam milyen balfék ez a kutya még az orrát is szétcsapja, de kiderült, hogy nem, az ő vére volt.

A nyulat nem találtam meg...

Szóval a nyúl nem jó játék.

2010. nov. 19. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!