Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta ami...

Van olyan kutyafajta ami KIFEJEZETTEN SEMMIRE SEM JKÓ?

Figyelt kérdés

Mindig írják, hogy vadászkutya, apportkutya, kotorékeb, szánhúzó kutya, terelő kutya, pásztorkutya...

Ami semmi ilyenre nem képes arra rámondták, hogy "társasági eb"


Van olyan fajta, ami tulajdonképpen semmi ilyenre nem jó?

Aminek nincs különösebb funkciója, csak ú"gy van".


2011. okt. 17. 16:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Már meg is válaszoltad magadnak a kérdést.
2011. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
a társasági kutyáknak is volt régen funkciója, olvass csak utána. Olyan nincs, hogy semmire sem nem jó.
2011. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
27%
csivava? palotapincsi? kínai kopaszkutya? ezek melyikhez tartoznak??
2011. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 LadyLee ***** válasza:
36%
Ami még egy tacskónál is kisebb - na az legfeljebb macskajátéknak való.
2011. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%
A palotapincsinek igenis volt hivatása.....
2011. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
80%
Valamikor a kicsi kutyáknak is volt "funkciójuk". Én egy állatorvostól hallottam, hogy a dalmata az egyetlen, ahol nem volt célja a tenyésztésnek, csak a mutatós külső. Még az altatóval is vigyázni kell velük, mert nem úgy reagálnak rá, mint a többi kutya.
2011. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
98%

minden kutyafajtának volt RÉGEN szerepe de ez régen volt én olvastam hogy a csivavát főként étel gyanánt tenyésztették(szegények :( ) meg voltak országok ahol egerek,patkányok elfogására is használták ugyan így a yorkikat is.. a havanese az halász eb volt.


manapság már sok ember számára eltűnt az hogy a kutya mire való egyszerűen szép tetszik és jó társ magyarán hobbi kutya...

sztem csak a legfőbb kutyafajták maradtak meg úgy mond annak hogy mire valók azért vannak akik még mindig vadásznak vizslákkal ,kopókkal stb


de valószínű mostmár egy yorkit vagy egy csivavát nem azért vesznek hogy megfogja a rágcsálókat meg kishelyre bemenjen egy kisállatért..sztem főként a kis testű kutyáknál tűnt el az hogy mire használják őket...bár azszem a tacskókat még mindig használják vadászatokhoz..

2011. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

A dalmatának is van története, az az állatorvos igen rosszul tájékozott volt :


"A fajtát Bewick dalmáciai vagy kocsis kutya néven emlegették. Ennek oka az, hogy ez az elegáns állat hagyományosan kísérő kutya volt lovaskocsik mellett, és vagy a lovak mellett vagy a kocsi tengelyei alatt szaladt. Feladata az utasok védelmének biztosítása volt, nehogy támadás érje őket. Miután az autót feltalálták, már nem volt szükség a dalmatára, hiszen a lovaskocsik lassacskán eltűntek. Éppen ezért később ló vontatta tűzoltókocsik mellett kapott munkát. Manapság inkább csak házi kedvenc, de Amerikában mind a mai napig rendőrkutyaként is alkalmazzák. Vadászatra soha nem volt alkalmas, mivel rossz a szaglása."

2011. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
a csivava,yorki is hasznos mert ha idegent lát általában torka szakadtából ugat
2011. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
76%
Hát igen azzal nagyon sokra megyünk hogy ha a kutyánk meg lát valakit akit nem ismer addig ugat amíg ki nem szakad a dobhártyánk. Mondjuk nem mondasz akkora hülyeséget mert állítólag a csivava jó jelző kutya.
2011. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!