Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház-építésben jártasok -...

Kutyaház-építésben jártasok - melyek a legjobb alapanyagok?

Figyelt kérdés

A fal ugye három rétegű, de két réteg esetében nem tudok dönteni (a belső az préseltlemez, szerintem így jó).


A középső réteg Nikecell, Hungarocell vagy polisztirén hab-lap legyen? Melyik a hatékonyabb hőszigetelő? És árban hogy viszonyulnak egymáshoz?


És a legkülső réteg miből legyen, ami időtálló / időjárásálló?


Valamint, a padlója legyen keményfa?


2010. nov. 19. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyél fa anyagot apukám a kutyának olyan jó házat épített fából ráadásul hőszigeteltet szerintem a fa a legjobb
2010. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közben annyit egyszerűsödött a dolog, hogy rájöttem, a Nikecell és a Hungarocell ugyanaz...
2010. nov. 19. 16:14
 3/10 anonim ***** válasza:

A nikecell, hungarocell között szerintem lényegbeli különbség nincs - de én legtöbb helyen (kutyaházterveknél) a nikecellt láttam.

Külső falnak a legjobb valamilyen deszka amit aztán lefestesz (alapozó+kültéri festék vagy lakk). Azt mondják inkább a keményebb anyagú fák az időjárásállóbak (pl tölgy, bükk) de nekünk a sima akác és fenyő deszkák is jól bírják.

Amit nem ajánlok az a préselt bútorlap, felszívja a nedvességet, vetemedik, a kutya is könnyen szétkapja.

Ha pedig nem szeretnél vagyszereket (festék, lakk) használni nagyon tudom ajánlani a hamulúgot. Ez egy természetes fa konzerválási folyamat, egyrészt környezetbarát másrészt akkor sem káros ha a kutya esetleg megcsócsálja a házat.

2010. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na, akkor elmesélem, hogy én miből csináltam: OSB lap belül, lambéria kívül, "akármicell" közte, bitumenes zsindely a tetején, a váz pedig cserépléc. Tehát az alja OSB-szigetelés-OSB, az oldalai OSB-szigetelés-lambéria, a teteje OSB-szigetelés-OSB-zsindely. A külső lambériát Sadolinnal érdemes felületkezelni, mert az nem tartalmaz a kutya számára mérgező anyagokat (rá van írva, hogy fa gyerekjátékok festésére is alkalmas). Az aljára pedig csavaroztam keményfából készült talpakat, amik távol tartják a földtől és így az alján sem rohad szét az OSB lap. Az ajtóra meg lehet venni átlátszó műanyag hőfüggönyt. Az összeszereléshez kell egy nagy rakás reiser csavar, meg különböző famegmunkáló szerszámok. Ha gondolod, és az segítséget jelentene, tudok küldeni fotókat az általam készített kutyaház építséi folyamatáról.
2010. nov. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


De van egy másik problémám is, a mozgathatóság :-)

A kutyám nappal kint van, éjjel bezárva, ezért a kutyával együtt hurcolászni kell. Valami megoldás?

Mennyire kivitelezhető/nagy művelet, hogy kerekeken álljon? Drága megoldás?

2010. nov. 20. 12:33
 6/10 A kérdező kommentje:

Tervezetten így fog kinézni:

- fala minden oldalán 3 rétegű:

- külső: 1,5 cm keményfa,

- szigetelés: 5 cm vastag ...cell

- belső: 6 mm OSB

- tető: nyeregtető, és remélhetőleg sikerül nyithatóra megoldani,

- borítása: zsindely vagy mű pala.


Elvileg 25ezer Ft-ból kijön. Csak a mozgathatóságát kéne megoldani.

2010. nov. 20. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Az aljára lehet olyan bútorkerekeket szerelni, amin a kanapék is gurulnak. Obi, Baumax, Praktiker, ilyen helyeken biztosan árulnak megfelelőt. Esetleg az oldalára két foggantyút, amivel két ember fel tudja emelni. Az én kutyaházam is mozgatható, csak 4 ember kell hozzá, mert 140 kg. :)))
2010. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Drágának nem olyan drága (előttem írták h csak 4 olyan kerék kell rá) az max 1000Ft, de arra számíts hogy egy kissebb ház is szép súlyú tud lenni, aminek a görgetése sem olyan egyszerű ha a terep nem sík, vagy küszöbön, lépcsőn kell vinni.


Nem teljesen értem miért kell hurcolni:)

- ha kennelben van a kutya, nyitvahagyod az ajtót és akkor megy be amikor akar

- ha a lakásban van éjszaka, oda fölösleges a ház

- más esetet meg nem tudok elképzelni

2010. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért csukom be őket, mert nem akarom, hogy lefújják őket vagy ilyesmi. De régi ólba, ahol szintén nincs meleg. Jelezni így is tudnak nekünk, de kimaradnak a "buliból".
2010. nov. 21. 16:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Na akkor kipróbálom a kerekes kutyaházat, mindenkinek köszönöm a hozzászólást :-)
2010. nov. 21. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!