Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kettétört a kutyám körme. Mit...

Kettétört a kutyám körme. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csinált, mire hazajöttem ilyen lett, reggel még nem volt semmi baja. Félreáll és van rajta egy repedés ahol látszik hogy piros belül. De teljesen stabil szóval nem fityeg.

Persze elviszem orvoshoz de mit tud vele csinálni? Levágja?oO De hát ott van egy ideg... :S Vagy le tud nőni az a rész?


2010. nov. 19. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen esetben jobb ha az orvos levágja, mert ha beleakad valamibe és úgy szakad tövább rosszabb is lehet.

A jó állatorvos ad fájdalomcsillapítót (szerintem ragaszkodj is ehhez), utánna vérzik egy kicsit, de ezt egy orvos hamar el tudja állítani. Jó ha átnézeted a dokival a többi körmét is, hogy nem e kell azokból is vágni (megelőzésképpen)

Az én kutyámnak pár hónapja az egyik tőből tört le:S Nem tudom hogyan, még vérnyomokat sem találtam sehol. Nálunk leginkább az volt a gond hogy utánna folyton nyalogatta (ha betadint tettem rá megjobban) így csak rontott rajta. Ilyen esetben tudom ajánlani a copoly sebkötöző pólyát (ez amúgy is jó ha van otthon, bármilyen sérülést be tudsz vele kötni).

2010. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha nem vágja le akkor az le tud nőni?
2010. nov. 20. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!