Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy jóllakott a kutyám?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem egyszer egy állatorvos azt mondta, h.ők annyit esznek amennnyit ők akarnak/bírnak.(nem úgy mint az emberek,minket a szemünk becsap)

rakj elé egy átlagos mennyiséget,hagyd amíg megeszi,aztán tegyél még egy kisebb adagot,ha otthagyja, akkor elég volt neki,ha nem, akkor esetleg még pótold...az átlagos adag kutyafüggő is..szóval ne aggódj ő tudja h.mennyit egyen...azért szokták jelezni ha még kérnek..

2009. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
e jó,de egy habzsolós kutyánál nem hiszem,hogy bejön.sőt,ha túleteted baj is lehet belőle.nekem kistesűm van,csak arról tudok írni.amikor kicsik voltak,mondta az orvos,hogy 8hetesen egy evőkanálnyit kell adni.(yorkinak).elég kevésnek találtam,ugyhogy néha ég adtam egy picit nekik.
2009. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Onnan, hogy evés után elmegy a tányérjától, és nem áll ott tovább bánatos képpel.
2009. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Pihen.Olvastam a NET-en hogy a kutyák mint alacsonyabbrendű élőlények az előzőéletükre való irány mozdulatokat így fejezik ki.
2009. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha annyi tápot adsz neki, amennyit a csomagolásán az adagolási útmutatóban feltüntettek, az elég. Nem fogod látni, hogy jól van lakva, mert a kutya addig eszik, ameddig ételt lát. Ismertem olyan kutyát, aki szó szerint majdnem halálra ette magát, mikor megtalálta a tápos zacskót!
2009. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha követed a súlyát (konkrétan és küllemre is), láthatod hogy a szokásos adagtól felszed, állandó a súlya vagy fogyásnak indul. ez persze időjárástól, tartástól és mozgástól is függ.


Más felől mi is annyit adunk amennyit a kutyatápok előírnak és bár bírna enni, nem éhes, azaz "jól lakottnak" tekinthető.

Ha kint tartod, akkor adj többet az előírtnál, több energiát éget a szervezete ebben a hidegben.

2009. jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!