Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt (3éves) kutyát fogadok...

Felnőtt (3éves) kutyát fogadok örökbe. Szerintetek még kötődhet hozzám, megszerethet, megszokhat?

Figyelt kérdés
vagy simán lehet, hogy bármennyire is szeretem, ő engem nem fog?:(
2010. nov. 23. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy megszerethet! Mi is menhelyről hoztuk el a 2 éves szukánkat. Engem nagyon csíp, mert én hoztam el onnan. Az állat megérzi, hogy ki szereti.
2010. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

1 éve fogadtam örökbe egy 3 éves kutyát. Mostanra teljesen megszoktuk egymást, 99%-ban úgy kötődök, mint ahhoz a kutyához, akit kicsiként vettem magamhoz.


Attól függ egyébként mennyire szoktatod magadhoz, mennyit foglalkozol vele. Ha sokat, egy év múlva nem tudsz lépni tőle, mert mindenhova követ! :)

2010. nov. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hiszen meg fiatal kutya. En egy 10 eves palotapincsit hoztam menhelyrol.. megszeretett engem, ragaszkodott hozzam:)
2010. nov. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Biztosan fog hozzád kötődni. Több kutyám volt tenyésztőtől (őket kölyökkorban hoztam el) és azt kell, hogy mondjam, habár nagyon szerettek és jól megvoltunk, egyik sem kötődött hozzám olyan mértékben, mint a menhelyről hozott kutyáim (akik 4-5 évesen kerültek hozzám). Annyira hálásak voltak, hogy a sok rossz élmény és hely után, végre szerető családban vannak, hogy állandóan mellettem voltak. Otthon is, a sétán is.


Emiatt ne aggódj:)

2010. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy meg fog szeretni. Ez rajtad múlik, hogy hogyan viselkedsz vele. Sőt általában az örökbefogadott kutyák még jobban ragaszkodnak a gazdihoz mint ha veled nőtt volna fel. Ennek szerintem az az oka, hogy élt egy családnál Ők beadták menhelyre ahol azért nem a legjobban a körülmények. Te mész örökbe fogadod. Újra jó helyre kerül, szeretik, etetik és még kedvesen is bánnak vele. Nagyon imádni fog Téged. Csak el kell telnie egy kis időnek. Meg nem mindegy milyen volt az életkörülménye. (verték-e vagy csak megunták és amiatt adták menhelyre) Nyilván akit vertek vagy negatív tapasztalattal rendelkezik annak nehezebb lesz a megszokás.
2010. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Egy egészséges kutya bárkihez kötődhet aki jól bánik vele!Viszont már a falkavezér kevesebb eséllyel lehetsz a szemében és ez nagy hátrány!A helyedben ha van lehetőséged,akkor nkább miért nem kölyköt hozol ki!?Abból olyan kutya lessz amilyet nevelsz belőle!

Ha ismered a kutyus előéletét akkor bevállalhatod,ha nem akkor rizikós.Nem vállalnám be azt a kockázatot hogy a 3éves kutya nem kapta meg időben a kötelező végőoltásokat és ennek következtében bármikor elkaphat olyan kórságot amit következetesen végrahajtott védőoltásokkal megelőzöl egy általad nevelt kutyánál.

A döntést azonban Neked kell meghozni mivel a kockázat a Tiéd,itt csak jó vagy rossz tippet kaphatsz!

2010. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször bemész a menhelyre és megfigyeled a kiválasztott kutyát,beszélsz a gondozóval is és az megmondja hogy milyen a kutya amit kinéztél.Honnét tudod hogy pont3 éves?Egy hároméves kutya még jól tanitható,deha csak ráfogták?
2010. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Mivel az előbb törölte a válaszomat a moderátor, ezért még egyszer elmondom, hogy simán lehetsz falkavezér. Ez csak rajtad múlik. És szerethet is a kutya. Egyik nem zárja ki a másikat!
2010. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Utolsónak: egy 5-6 éves kutya is tanítható és kialakul benne kötődés az iránt az ember iránt, aki szereti, eteti és következetesen neveli. Ez nem korfüggő. A kutya nem kiskacsa, h ahhoz kötődik akit először meglátott vagy akivel felnőtt.

A kort meg általában a fogazat alapján állatorvosok állapítják meg a menhelyeken.

2010. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
bocs, ez a 13,23-nak ment
2010. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!