Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok-e kölyök (lassan 5...

Adhatok-e kölyök (lassan 5 hónapos) kutyának ginseng grapefruit cseppeket (DR CHEN)?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy nagyon jó bizonyos dolgokra és immun erősítésre, mivel kinti kutya nem szeretném ha megfázna (van kutyaól és fűtött garázs de bztos ami biztos).

Előre is köszönök mindenkinek minden segítséget! :)


2010. nov. 26. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tartalmaz az az izé, de létezik kutyák számára kitalált immunerősítő. Úgy hívják, hogy Immunovet.
2010. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Grapefruit cseppek Ginsenggel (Dr. Chen)



A grapefruit mag kivonat citrus bioflavonoidokat tartalmaz. A citrus bioflavonoidok kedvező élettani hatását számtalan vizsgálat bizonyítja:


- Antioxidáns és gyökfogó tulajdonságuk révén a szervezetben lejátszódó káros oxidatív folyamatokat gátolják.

- Fokozzák a C-vitamin hatását, ezáltal erősítik az immunrendszert.

- Kedvezően befolyásolják a zsír- és a koleszterin anyagcserét, valamint az enzimrendszerek működését.

- Csökkentik a trombózis kialakulásának veszélyét, illetve az érelmeszesedés kockázatát.

- Gyulladáscsökkentők.

- Asztma- és allergiaellenes hatásúak.


A széles körűen alkalmazott ginsengnek a szervezet egészséges működésére gyakorolt hatása régóta közismert és bizonyított.


- Fokozza a szervezet fizikai és szellemi ellenálló képességét és teljesítő képességét.

- Serkenti az immunrendszert.

- Erősíti az idős vagy legyengült szervezetet.

- Javítja a vérkeringést.

- Segíti a citrus bioflavonoidok és a polifenol felszívódását.

- Afrodiziákum és geriátrikum.


Adagolása:

naponta 2 x 15 csepp, 2 dl folyadékban hígítva.


Keserű ízű folyadék, csak hígítva alkalmazható!

Tömény formában nyálkahártya irritációt okozhat.


Citrusfélékre érzékeny egyéneknek fogyasztása nem ajánlott.


Összetevők: Panax ginseng alkoholos kivonata, grapefruit mag alkoholos kivonata.



Ez van benne.. :)

2010. nov. 26. 09:24
 3/9 A kérdező kommentje:
de azért köszönöm! :)
2010. nov. 26. 09:25
 4/9 anonim válasza:
szerintem adhatsz neki a ginsheng es a grapefruit is egeszseges es jo hatassal van a szervezetre ! :D
2010. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutya nem ember.Más vitaminok, ásványi anyagok szükségesek a szervezetének. Az, hogy bizonyos szereket a humán körből használnak, csak azért van, mert még nem fejlesztették ki azoknak a körét kutyára. A neten körbe kell nézni.Nagyon sok mindent lehet már kutyáknak valót kapni.
2010. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

Csak azért gondoltam, hogy megkérdezem, mert állatorvosom ajánlott emberi (persze bio) porcerősítőt, ami elég jól bevált a "gyereknél". :)

Konkrétan azért ajánlott emberit az orvos (aki nem egy kókler.. :)), mert az állatoknak kifejlesztetteket horribilis összegekért lehet megvenni és általában ugyanaz a hatóanyaguk mint az emberinél. Persze rendes gyógyszert nem adnék, csak növényi alapút.

De akkor megnézem mit lehet még találni ilyen csepp formájában, mert a vizükbe szeretném rakni, hogy az összesnek használjon. :)

2010. nov. 26. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan a Proenzi3 mint "porcerősítő" valóban jó kutyáknak is, szokták is ajánlani az állatorvosok, és valóban jóval olcsóbb, mint a kutyák számára kifejlesztett porcerősítő. De attól, hogy vannak átfedések a humán/kutya gyógyászatban, még nem biztos, hogy bármi adható a kutyának (biztos, hogy nem!). Én mindig konzultálok az állatorvosommal, mielőtt bármit is belenyomnék a kutyámba.
2010. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem én is felkeresem megint ez ügyben az állatorvost (bár lehet már ki van tőlem, nem az első kutyám, nem is az utolsó, de minél többért vállalok felelősséget, annál jobban akarok nekik :)), ugyanis most leesett a hó, és állandóan abban fürdik. Ami nem baj, de mivel nem képes bemenni a kutyaólba és a garázsba sem (fűtve van), hanem kint ül az ajtó előtt eléggé necces, hogy megfázik. :S Azt meg nem szeretné. Bár ha meg sok mű dolgot tömök belé, akkor meg nem fog kialakulni a saját immunrendszere, nah.. tényleg nem tudom mi lenne a helyes? :S
2010. nov. 27. 08:36
 9/9 anonim válasza:
Gonsheng teljesen termeszetes grapefruittal ne okoskodjon senki lehet a kutyanak adni a kutya is emlos korulbelul nekik is az kell kisebb nagyobb elteresben meg persze mennyisegbe!nyugodtan adhatsz neki ilyen orvossagot csak azert szerintrem ne akkora mennyisegben mint 1 embrenek !!!
2010. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!