Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a lábával? Kérdésed...

Mi lehet a lábával? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés
Kiskutyám szombaton nyüszőrgött, és láttam, hogy fáj a lába és sántít. Vasárnapra már nem fájt neki, és most már rá-rá is lépeget, de még-mindig nem az igazi..néha fel kapja..de am meg boldog, és nem is nyüszörög, ha rálép, ha megfogom neki. Állatorvoshoz vinni nincs pénzem, itt falun nagyon drágák..mit tehetnék vele h gyorsabban gyógyuljon?
2010. nov. 29. 20:10
 1/8 MME ***** válasza:
Azt nem tudod, hogy mi a baja? Anélkül nem nagyon tudsz mit csinálni vele.
2010. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MME ***** válasza:

Öhm... adnál még infót nekem, kedves Kérdező? :))

Lehet, hogy belement valami (pici szilánk, szúrós/hegyes növény), és lehet, hogy meghúzta egy rossz mozdulattal, lehet, hogy a körmével történt valami, stb.

Légy szíves pontosítsd, mi lehet a baj a lábával, és pontosan hol fájt neki, mert enélkül nem tudunk segíteni.

2010. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fajta? Életkora?
2010. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
arra lettem figyelmes h nyűszít, és amikor kirohantam csak annyit láttam, hogy sántít és akk megnéztem a lábát és nyüszörgött h fáj neki..valahova beakadhatott neki gondolom, de a csontja sem mozdult el, nincs feldagadva meg néha-néha rálép..nem látszik semmi.. beagle-labrador keverék 7 hónapos.
2010. nov. 30. 14:23
 5/8 MME ***** válasza:

Tehát akkor az biztos, hogy nem ment bele semmi?

Akkor meghúzhatta, próbálgattad az ízületeit? Tornáztasd egy kicsit minden irányba, próbáld elérni a feszítési határt, de csak finoman. Így megnézheted, hogy sérült-e ínszalag, elmozdult-e ízület.

Azt is nézd, hogy nem melegebb-e valahol a lába, mint a többi része, mert akkor ez egy ilyen jellegű sérülés lesz.

Akkor borogatás - és mivel hideg vizes kellene, ezt csak a lakásban lehet, különben azért lesznek oda az ízületei. És ne nagyon mozogjon.


Látnia kéne orvosnak. És ha levált porc? Stb.?


Kérhetsz csekket is, vagy simán időhaladékot, adni fog (kénytelen lesz, mert miután megvizsgálta, stb., elmondod, hogy most nem tudsz fizetni). Nem te leszel az első, aki rászorul erre.

2010. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kipróbáltam. semmi ilyen jellegű problémája nincs. raktam rá reggel neki vizes ruhát de leszedte (persze lakásban). akkor valószínűleg rendbe jön? legközelebb csak 10-én tudom elvinni, de addigra már kapok a fizetésemből, és elviszem orvoshoz. kösönöm a válaszokat
2010. nov. 30. 15:53
 7/8 MME ***** válasza:
Biztos, hogy rendbe fog jönni :) A dokiig inkább pihentesd. Mást nem tehetsz, de az sem biztos, hogy az orvos majd mást mond (ha enyhe sérülése van), csak legalább tudod, milyen jellegű a gond.
2010. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. nov. 30. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!