Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Milan vs. Victoria...

Cesar Milan vs. Victoria Stilwell?

Figyelt kérdés

Csodálatos kutyadoki vs. A póráz két végén

Szerinted melyik a jobb és hasznosabb műsor?

A kiképzőkről a véleményed?


2010. dec. 1. 15:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%

Victoria Stilwellt én jobban szeretem.


A módszerei sokkal követhetőbbek, könnyen kivitelezhetőek és nem veszélyesek. Nem kényszerít. Tény, hogy időigényesebb, de az eredmény egy lelkesen dolgozó kutya lesz.


Cesar nyilván érti a dolgát, de egy átlagember aki nézi a műsorát kizárt, hogy normálisan tudja alkalmazni a technikáit. Nem véletlenül van kiírva a műsor elején, hogy ne próbálják ki otthon... Könnyen el lehet cseszni valamit aztán harapás vagy a probléma súlyosbodása a vége.

Victoria módszerei viszont maximum nem használnak, de sose veszélyesek a kutya-gazda kapcsolatára nézve.

Cesar meg sokszor fölöslegesen generálja az agressziót, legjobb példa erre a Shadow nevű malamut(?) keverék akit szöges(!) fojtóval korrigált majd mikor az visszafordult rá fojtott, aztán meg persze csodálkozott mindenki hogy teljesen bevadult a kutya és harapott.

2015. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

Régi kérdés,de ha másnak nem,magamnak válaszolok.

Előttem szólóval teljesen egyetértek,annyi kiegészítéssel,hogy tapasztalatom is van.

1 évig bántam úgy a kutyámmal ahogy Cesar szerint kéne.Hallgatott rám,de milyen áron?

Utólag látom,hogy hogy elrontottam mindent.A kényszerítés,rugdosás és a mindenáron dominancia kifejezése csak elrontotta a kapcsolatunkat,szolgát csináltam a kutyámtól,utáltam vele sétálni

Ma már beláttam,hogy főleg egy félős kutyáknák,de amúgy egyiknél sem válik be ez.Ez csak a könnyebb módszer.Tisztelni fog s kutyád,meg félni,de szeretni nem.Megcsinálja,azért hogy ne bökdösd már,és kész.


Nem mondom hogy Victoria jobb


De a te döntésed mit akarsz.Egy engedelmes vagy egy ragaszkodó kutyát?

Ha olyan kapcsolatot szeretnél vele,mint amiről mindenki álmodik,akkor egyik módszert se kövesd.

A kutya nem ember,de nem is farkas

Ha jól akarsz vele bánni,akkor olvasd el Félix Salten :Rennie c. Könyvét.Ott tud bánni a fickó a kutyával,határozottan de szeretettel,ami se Victorianak se Cesarnek nem megy.

De persze aki a könnyebb utat szeretné választani,és csak a kutyája engedelmessége érdekli,az nyugodtan folytassa amit csinál.A kutyának nem biztos hogy rosszabb lesz,de neked?

A kutyák egy falkavezért nem szeretnek csak tisztelnek.Te mit szeretnél?



Én már döntöttem,és sokkal jobb a kapcsolatunk.

Behívható,boldogan rohan felém.

Előttem megy,de mindig figyel rám.

Boldogan teljesíti kérésem.

Úgy néz a szemembe,ahogy azelőtt soha:ragaszkodik hozzám,nem csupán tisztel.

2016. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%

11-es vagyok és én is teljesen úgy állok a témához, mint az előttem válaszoló!


Sokkal jobb úgy nevelni a kutyát, hogy az ember ráérzésre csinálja, tehát ha egy módszer neked eleve nem szimpatikus, nem érzed elég erősnek magad hozzá, akkor nem is fog működni. Azt kell csinálni, amivel tudsz azonosulni.


Nekem egy elég hisztis természetű terrier keverék kutyám van erős vadászösztönnel és szeret nála nagyobb kutyákkal kötekedni, rémálom volt vele a séta eleinte..Én is próbáltam már Cesar jellegű nagyon szigorú és domináns vagyok elv alapján nevelni. Eleinte jobban viselkedett aztán halmozottan előjött a rossz viselkedés, totál elegem volt. Aztán próbáltam szép szóval nevelni, sok jutalmazással, hát ez elég jól működött, de ha valami túlságosan felizgatta akkor cseszhettem a jutalomfalatot.



Az arany középút vált be. Most is van, hogy oldalba vagy combon bököm, de csak akkor, ha nagyon nem tud koncentrálni, ez ma már nagyon ritkán fordul elő. Jutalomfalatot szinte sose használok, az csak a trükkökért jár. Helyette van dicséret, simogatás. Ha látom, hogy rosszalkodni készül, már előtte kihívom a szituációból, ha ez nem megy, akkor utána leszidom, de semmi extra, inkább lelki terrort kap egy kicsit és nem testi fenyítést.


Ma már bármilyen kutyával összeengedhető, póráz nélkül is sétálunk bizonyos helyeken, első szóra visszajön, mókusról lehívható, stb.

2016. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!