Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bemegyek megharap? Félek tőle

Ha bemegyek megharap? Félek tőle

Figyelt kérdés
Majdnem minden nap el kell mennem a telephelyre kétszer is. Amikor lerakom a kamiont meg reggel amikor indulok. Van ott egy 5 év körüli Rottweiler. Nem nagyon ismer engem mert amikor még kisebb volt akkor itthon hagytam a kamiont és nem is nagyon jártam oda. Amikor megyek oda akkor mindig mondom a főnökömnek h menjen már oda vagy küldjön valakit h betudjak állni. Nem félek a kutyáktól de attól igen..nem merek bemenni. Ha meglát még a nyála is folyik. Mindig ilyen lesz?
2010. dec. 2. 20:30
1 2
 1/12 gfero ***** válasza:
61%
igen a kutya megérzi hogy félsz tőle
2010. dec. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Idővel meg fog szokni, mondjuk ha nap mint nap lát. Járj oda sűrűn, akkor is, ha épp nem melózol, így hamarabb el fog fogadni. Beszélj hozzá, mosolyoghatsz is, sokan azt hiszik, hogy a kutyák nem értik ezt, de sztem nem így van. Kaját is dobhatsz oda neki, de ne menj még a közelébe, ne akarj egyik percről a másikra a puszipajtása lenni. Sztem jobb lesz, ha összebarátkoztok, nem mindig lesz a közelben valaki, hogy be tudj állni a kocsival. Kitartás!;)
2010. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Nem!Ha egyszer átmész rajt a kamionnal akkor sokkal laposabb lessz!

Hidd el a roti amilyen mufurc forma olyan egy aranyos jószág tud lenni.Vigyél neki kekszet,nápolyit és Te leszel a legjobb barátja!!Ha a rotweiler olyan lenne mint a hire akkor már rég a veszélyes ebek listályán lenne,de nem olyan!Az egyik legértelmesebb és legbarátságosabb kutya-azzal aki nem bántja!

2010. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
a osolygást ne ajánlo, ugytudo ilyenkor a kutyának az jön le belőle, hogy kihívod, ha kivillantod a fogaid.
2010. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
A mosolygás alatt nem a fogvillantós fajtát értem.:D Azzal tényleg vigyázz.
2010. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
85%

fogvillantás :D:D:D

bocs de ezen jót röhögtem :)

elképzeltem, ahogy egy vicsorgó ingerült agresszív nagytestű kutya előtt áll egy pali és erőltetettem mosolyog rá, közben meg be van szarva XD

2010. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MME ***** válasza:
39%

Most nem azért, de a mosoly és a humor nálam be szokott válni, ha agresszív fellépésű kutyákkal találkozom. Nem vicceket mesélek nekik, mielőtt valaki ráharapna, de amikor rajtuk nevettem, mindig jobban megenyhültek. Értik jól az emberi testbeszédet.

Le kell nyugodnod, amikor ezzel a kutyával találkozol, és próbálj meg minél fesztelenebb lenni. A mosoly és a nevetés a kutya jelenlétében ezt jelzi. Gondolj bele, mikor találkozik "gyanúsan" feszengő emberekkel ez a roti; pont akkor, amikor valaki rosszban sántikál, neki pedig az dolga, hogy ezt megérezze.

Előfordulhat, hogy már ki is alakult egyfajta unszimpátia közöttetek, mert rossz jeleket adtál le neki.

De ez a kutya nagyon sok emberrel találkozhat naponta, tehát hozzá szokott ahhoz, hogy jönnek-mennek, köztük sok idegen. Volt már nem kívánatos harapás? Betanított a kutya, parancsra megy és parancsra enged? Vagy csak rá hagyták az őrző-védő "feladatkört"?

Ha úgy érzed, téged kiszemelt, akkor a saját félelmeiden is, és a kutya hozzáállásán is csak úgy tudsz engedni, ha ezentúl barátságos és magabiztos jeleket adsz le és ilyen gesztusokat teszel, ne viselkedj úgy, mint ha épp tilosban behatoltál volna a területére, érezze azt inkább, hogy közéjük való vagy.

Nem tudom, hogy a telepőrzésre szánt kutyákat mennyire lehet megvesztegetni (sokszor hidegen hagyja őket), de ha a kutyáért felelős ember a jóváhagyását adja, akkor kezdheted ezzel építeni a kapcsolatodat. Nem tudom, mennyi időt szoktál ott tölteni, amíg rakodják a kamiont, de szerintem megéri kezdeni valamit a szituációval. Ha félsz, arra valamikor majd reagálhat a kutya, és az nagyon nem lesz jó. Amíg te nem nyitsz felé, addig ilyen marad sajnos. Kérdezd meg, milyen a többi emberrel (főleg a többi fuvarossal, stb.), ha ez a kutya másokkal meg tudott békélni, akkor nyugodtan vágj bele, mert nem alapjáraton antiszociális, kezdj el foglakozni vele, akár kaja, akár bármilyen interakció, akár simi (kicsit odébb).

Vagy, mit szólnának hozzá, hogy néha-néha elvidd egy rövid sétára, ennél nagyszerűbb gesztust nem tudsz adni a kutyának, és két alkalom után lelkesen fog várni :) Én már jártam így olyan agresszív kutyával, amelyik a gazdáját is megkapta néhányszor, ez volt az egyetlen fegyverem a rosszindulata ellen. Néhány séta után jobban becsült, mint a családját :)

2010. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

csak gyakorold, hogy nem beszélsz hozzá, nem érinted és nem nézel a szemébe-ettől nem lehet bajod de a kutya tisztelni fog

egy roti nem játék-édes pofák, de egy elcseszett egyed tényleg életveszélyes, neki a legerősebb a harapása!

2010. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
gondolom felnőtt férfi apuka vagy aki kamionozik mint az én apukám si régen. Hol melyik cégnél vagy? Kutya őrzi kamionokat össze kell vele barátkozni ha lehajtja a fejét megadja magát amig nem ismer téged addig semmi érintés, maximum kajadobálása
2011. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A medve nem játék. Ha tényleg félsz tőle, a legjobb, amit tehetsz, hogy megkérsz valakit, akit ismer a kutya, hogy addig foglalja le, zárja be.


Én nem tartom szerencsésnek, hogy egy őrkutya mindenkivel összebarátkozzon, bárkit beengedjen, mert nem ez a feladata.


Ha igazán megbízható őrkutyát akar az ember, akkor azzal csak néhány ember foglalkozzon, akik etessék, sétáltassák, neveljék, a többiek pedig olyankor járjanak ki-be, amikor ezek közül valaki felügyeli a kutyát.


Ha az őrkutya mindenkivel összebarátkozik, aki mosolyog rá, vicceket mesél, meg keksszel lekenyerezi, hogyan védje meg a rábízott értékeket?

2011. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!