Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatok még a kiskutyának...

Mit adhatok még a kiskutyának enni?

Figyelt kérdés
Tegnaptól vagyok a gazdija egy tüneményes 8 hetes kutyusnak.a kérdésem az,hogy kutyatápon kivül mit adhatok neki enni?A tenyésztő azt mondta nála még nem igazán evett kutyatápot,de a virslit nagyon szereti.Vettem neki a korának megfelelő száraz tápot,azt benedvesitve kináltam neki.Tegnap megette,ma nem igazán akarta.Vettem neki egy kis virslit,azt tényleg megette.De nem élhet egy ilyen kis kutya virslin.Tápra lenne szüksége,ami a fejlődéséhez szükséges vitaminokat tartalmazza.Esetleg miket adhatnék még neki enni?Junior kutyakonzervet lehet?esetleg keverjem a szárazzal?
2010. dec. 2. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Prémium konzervet adhatsz pl Real Nature, Hill's:-) Ezeket összekeverheted a táppal. Főzhetsz neki rizst, tésztát, répát meg mindenféle zöldséget:-) Adhatsz neki csirkemellet, májat, gyümölcsöt. Az enyém pl az almát imádja.
2010. dec. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta a tenyésztő, h adjak neki májkrémet, sajtot, túrót. Első kutyás vagyok, 0 tapasztalatom volt, megfogadtam a tanácsot. Ott rontottam el. Ritka finnyás, nagyon nehezen eszi meg magában a tápot. A prémium minőségi tápok mellett (Trainer, Royal Canin, Acana, Orijen, stb) nincs szüksége másra.
2010. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :).Csak azért kérdeztem,hogy tápon kivül mit adhatok neki enni,mert azt nem akarja enni.Ezek szerint keverhetek neki májkrémet stb,a táphoz,hogy inycsiklandóbb legyen a számára és jobban megegye?Nem akarom,hogy éhezzen!!!Tudom,hogy a kiskutyának többszöri étkezésre van szüksége.Ti étkezésenként mást-mást adtok neki (hogy ne unja meg),vagy ugyanazzal etetitek?A konzerv kajához keverhetek neki tésztát is ?(csak,hogy táplálóbb legyen)
2010. dec. 3. 05:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért azt vedd számításba, hogy ezzel a lépéssel kezdődik az a fejezet h elkezd a fejedre nőni. Válogat, nem kell neki, te adsz neki valami mást. Egy barátnőm szülei eljutottak így a tacsijukkal oda, h a kutya ránéz a csirkemellre és otthagyja vagy csak kézből eszi meg. Ha az elején nem állítasz fel szabályokat és tartod magad azokhoz és ezeket betartatod következetesen a kutyáddal, sok későbbi - látszólag ezzel a problémával nem is összefüggő - problémától kíméled meg magatokat.


Ha te száraztáppal akarod etetni, akkor egye azt. 8 hetes kutyával is meg lehet csinálni - sőt kell -, h etetési időben kap csak kaját. Előtte van 10 percig, ha nem eszi meg, elveszed, megkapja a következő etetési időben. Ha akkor sem, akkor a következőben. Nagyon gyorsan rájön, h mik a szabályok és h ő mikor ehet és mit. Valamint h azt te határozod meg és nem ő a válogatósságával.


Természetesen ha neked ez a felállás nem kényelmetlen és nem érzed problémának akkor tekintsd meg nem írtnak a hsz-em.


ps. ilyen pici kutya még mindenképp beáztatott tápot kapjon. Ha kevered valamilyen konzervvel akkor csak prémium minőségűvel (nem pedigree és társai!!). De pl ha kiválogatja a konzerv közül a szárazat és azt otthagyja, azt a viselkedést se támogasd azzal h akkor nem adsz neki szárazat. Egy igazi falkában vajon mennyire válogathat egy kölyök h mit eszik?? :oP

2010. dec. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutyának pont az egyhangú (mindig ugyanaz) kajára van szüksége. A sűrű tápváltosokkal csak hasmenést okozol neki.

Találj egyféle jó minőségű tápot amit szeret és azt add neki. Nem kell mellé semmi. A tészta arra jó, h hízzon - nem hinném ez lenne a cél...

2010. dec. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy lelkiismeretes tenyésztő nem hiszem, hogy virslivel eteti a kölyökkutyát, ráadásul az is meglepő, hogy eddig nem evett tápot. Jó lenne tudni, hogy mégis mivel etette eddig - én mindig adok kezdő tápcsomagot a kiskutyák mellé, és tanácsot a gazdinak, hogy mivel etesse.


Milyen fajtáról van szó? Milyen tápot vettél neki?


Mindenképpen szuperprémium tápra van szükség, mert egy éves koráig fejlődik a legtöbbet, ezért erre oda kell figyelni. Ha minden képpen keverni akarod neki mással a tápot, akkor nem májkrémet, felvágottat vagy virslit adj neki, mert ezek tele vannak szójával, sóval, ízfokozóval, tartósítószerrel.


Jó minőségű táp mellé főzhetsz neki baromfihúst, rizzsel. A kutya mérete határozza meg, hogy milyen baromihúst adj a kutyának.


Kezdetben csont nélküli mellnyesedéket főzz, később csirkenyakat, farhátat, szárnyat. Ezt keverd neki táppal, ha a tápot magában nem eszi meg.


Egy ekkora kikutyának naponta 3-4 alkalommal kell ennie. És mindig ugyan azt.


Hozzá fog szokni a táphoz. És azon sem kell meglepődni, ha az új otthonában kezdetben nem nagyon akar enni. Ne aggódj, nem fog éhen halni, ha éhes lesz, megeszi.


Írd meg, hogy milyen tápot adsz neki, esetleg ajánlhatunk valami mást. Ha nem ízlik neki a táp, akkor lehet mással próbálkozni, de a konzervvel (csak nagyon jó minőségű jöhet szóba), májkrémmel és virslivel való kiegészítést felejtsd el.

2010. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!