Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatok enni egy 8-9...

Mit adhatok enni egy 8-9 hetes kiskutyának?

Figyelt kérdés
Én tejre, kutyakonzervre gondoltam. De akinek van még ötlete az írjon! Köszönöm :)
2009. okt. 7. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
tejet meglangyosítod,egy pici cukor, és kenyérdarabok.Ezt szeretik, és meg tudják enni már.
2009. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a tejjel az a baj hogy nem mindegyik kutya tudja, megemészteni. De ezt tapasztald ki.

Mi royal canint adtunk a 8 hetes kutyusunknak amikor elhoztuk, persze baby kutyáknak valót. Ha bírja a kutyád a tejtermékeket akkor leöntheted neki akár joghurttal is. Mi adtunk neki virslit rízzsel, csakhogy egyen valami főtt kaját is. Most már 4 hónaposan csirkét, zuzát meg vaddisznót is adunk neki. Imádja.

2009. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi elég sokáig beáztatva adtuk a Royal Canint. Naponta kapott pár falat főtt, zsírtalan csirkehúst rizzsel, majd tésztával. Először csak keveset, majd egyre többet.

A tehéntejjel tényleg vigyázni kell, a legtöbb állat laktózérzékeny, és a konzervek se épp a legjobbak, állítólag tele vannak szeméttel és tartósítószerrel.

2009. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen húst tudtok ajánlani és melyikkel kell vigyázni (ha van ilyen)? Előre is köszönöm! :)
2009. okt. 7. 11:30
 5/11 anonim ***** válasza:

a tejjel csak óvatosan, mert az én kutyám is laktózérzékeny, megy tőle a hasa!:( cukros tejet meg főleg ne adj neki, csak a fogacskáit roncsolod vele! néha adok neki laktózmentes tejet, attól nincs baja, a macskáimmal együtt bepuszilnak 1 literest:)

inkább kölyköknek készült tápokat/konzerveket adj neki, de minőségit abból is(az olcsóbban nincs annyi vitamin, és nyomelem, amire szüksége van, nehezebben emészthető)! az én kuttyom kiskora óta imádta ezeket a kölyköknek készült konzerves kajákat, most már a felnőtteknek készült verziót kapja, heti egyszer pedig veszek neki 1 velős marhacsontot, imádja!:)1 éves koráig sajnos pluszban kellett neki kalciumot adni, mert úgy nőtt mint a bolondgomba, és a csontjai nem bírták(németjuhász)Nekem az állatorvos is sokat segített a tanácsaival, mindig kaptunk az újdonságokból termékmintát, így könnyebbé vált a választás, nem dobtam ki feleslegesen ezreket olyan kajára, amire esetleg rá sem nézett!

én itt olvastam hasznos infókat, nézd át, hátha!

[link]

2009. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A száraz csirkehús a leg diétásabb, a bárány pedig az amit még a húsallergiás kutya is megehet.

Én csirkével kezdenék és figyelném a kutyát.

Amíg kicsi, feltétlenül főzve kell adni minden húsfélét, a sertéshúst pedig SOHA sem szabad nyersen.

2009. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha valakinek van még ötlete, tapasztalata az írjon! Köszönöm! :)
2009. okt. 7. 12:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan lesz a kiskutya, de első körben azt kellene ennie, amit addig kapott, különben f.sás lehet a vége. Kb. 2 hét alatt állítsd át arra a kajára, amivel etetni akarod. Kis korban jobban oda kell figyelni a kutyára, mert ha most elrontasz valamit, akkor annak utána egy életen keresztül ihatja a levét. Ezért az első 1-2 évben (mérettől függ, nagytestű kutyák tovább fejlődnek) mindenképpen minőségi táplálást javaslok, lehetőleg ne konyhai maradékon éljen. Én egy jó minőségű táppal etetném (pl.: Flatazor, Pro Plan, Acana), vagy esetleg főznék neki: valamilyen csontos húst, májat, belsőségeket rizzsel és zöldségekkel (répa, karalábé), nagyon enyhén sózva (a kutya sóigénye azonos testtömeg kg-ra vetítve csak negyede az emberének!!) mellé kaphatna hetente 1-2 alkalommal olajos halat, főtt tojást, joghurtot. Ha húsfélét kap, mindig főzd meg, különös tekintettel a sertéshúsra, ami Aujeszky-vírussal lehet fertőzött. Ez emberre veszélytelen, kutyáknál viszont halálos kimenetelű betegséget okoz, veszettséghez megtévesztésig hasonlító tünetekkel.
2009. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehetőleg egy ideig azt egye amit a születési helyén kapott. Fokozatosan szoktasd át. Szerintem vegyél valami jó minőségű tápot, pl Acana, Orijen, Royal canin. Akkor nem kell kiegészítened. Ez nagyon egyszerű és gyors megoldás. Én a tápot sosem áztattam be, meg tudta enni a kiskutyám szárazon is (kölyöktáp). Ha van sok időd és pénzed akkor főzzél neki. De nagyon alaposan nézz utána az arányoknak, és ne úgy főzz mintha magadnak csinálnád (fűszerek stb). Ja és persze rendes húst vegyél neki (ami jó drága) nem csirkefejet vagy ilyesmit. Szerintem legegyszerűbb a táp. Tejet ne adj neki. Konzervből is csak a jobb minőségűt, mert a többiben nem sok a jó dolog. De ha azért adnád mert még kics akkor mondom újból, meg tud rágni egy kölyköknek való tápot, hiszen akár a bútoraidat is képes megrágni. :D
2009. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, jó minőségű száraz kölyöktáp. Nálam hazahozataltól azaz 7 hetes korától azt kapja,gond nélkül elboldogult ezidáig vele.
2009. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!