Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Julius K9-es hám mitől...

A Julius K9-es hám mitől jobb, mint a sima textil hámok?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, mi a különbség a kettő között azon kívül, hogy máshogy néz ki. Elvégre a sima hám is megfelel a célnak, nem?
2010. dec. 5. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlítsd őssze őket élőben és megtudod. Amúgy meg kinek mi a célja a hámmal... Amire nekem kell, arra egy síma textil hám alkalmatlan. Én nem hámmal sétáltatom a kutyát. Az egyszerű hámon nincs zseblámpa tartó kialakítva, nem tud vele szánkót húzni a kutya, nem használható láthatósági mellényként, és még sorolhatnám. Ezért mondom, hogy ez azon múlik, hogy ki mit vár egy hámtól.
2010. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Nekem igazából csak arra kellene, hogy nemsokára lesz egy téli túra a közeli erdőben, és kutyával megyek, hámmal gondolom kényelmesebb neki a 3-4 órán keresztüli séta.
2010. dec. 5. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Neked teljesen megfelel egy sima textil hám is.

A Julius K9 hámokat munkakutyáknak találták ki. (főleg ÖV.,de szánkóhúzásra is,stb...)Sétálni meg teljesen megfelel a sima textil is.


Viszont ami akár sima sétához is mellette szól,az az,hogy nagyon tartós.Nekünk heti 4 ÖV. után 2.5 évig bírta,ami sima sétánál mondjuk egy egész élet.Ja,és mivel nekünk úgy jött szét,hogy a csatt tört el,ezért a következő hámot kedvezményesen vásárolhattam meg.

2010. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja,amúgy milyen kutyád van? Mert pl.egy nagytestű kutyán egyébként is hülyén néz ki egy sima textil hám...
2010. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Menhelyi keverékem van, elég magas és nyurga, viszont erős, német dog biztosan van benne.
2010. dec. 5. 17:57
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Bár tudom hogy nem ez volt a kérdés,de akkor neki teljesen felesleges a hám.
2010. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miért lenne felesleges? Az előbb írtam, hogy nem húz, szépen jön mellettem, és csak a túrára kéne, meg esetleg hosszabb sétákra az erdőbe. Egyébként szerintem nem néz ki rajtuk hülyén, na jó azért egy pl. bernáthegyin eléggé, de a németjuhász méretűeken nem, az enyém is kb akkora mint egy NJ, csak egy kicsit magasabb.
2010. dec. 5. 18:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem a kinézet,vagy a húzás miatt írtam.

De nem kényelmesebb neki egyáltalán a hám,még egy kis kutyának sem,nemhogy egy nagynak.De még ha kicsi lenne megérteném...

Én ezzel nem azt mondtam,hogy ne vegyél neki hámot,csak hogy SZERINTEM felesleges!Nem fogja jobban érezni magát.Főleg ha el van engedve (márpedig ha egyáltalán nem húz,akkor gondolom elengedve is szépen sétál.) akkor a hám fel is akadhat bárhová,a nyakörv viszont nem valószínű.

2010. dec. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszodat, akkor nem veszek neki. Igen, egyébként mindíg el szoktam engedni, és most is terveztem, hogy hagyom majd szabadon futkározni. :)
2010. dec. 5. 18:35
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, szóval én éppen amiatt vettem hámot, mert nem kaptam a kutyámra való méretű láthatósági mellényt (L-es kapható, de nincs XL vagy XXL), márpedig engem megnyugtat, ha az erdei sétáknál jól látható, hogy nem kóbor kutya. Nem mintha messzire menne tőlem, de akkor is. Szóval a Julius-K9 egyrészt fényvisszaverős, másrészt színes és még felirat is van rajta, úgyhogy láthatósági mellény helyett megfelel. Ezen kívül az éjszakai sétáknál is jó szolgálatot tesz, mert tudok zseblámpát csúsztatni az oldalán erre a célra kialakított tartóba, így látom, hogy merre jár a kutya. A tetején található fogantyúba bármikor bele tudok kapaszkodni, ha behívom a kutyát nem kell rögtön pórázra venni, meg tudom tartani a azzal is. (Mondjuk 80 centi magas, tehát nem kell hozzá lehajolni, hogy megfogjam.) Szerintem jó beruházás volt, én nem bántam meg, de te tudod!
2010. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!