Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4 hónapos vizslám mennyire...

A 4 hónapos vizslám mennyire lehet ilyen tetű hidegben elvinni sétálni?

Figyelt kérdés
Mennyire tolerálja? Azt tudom, hogy a rövid szőrük miatt nem csípik a hideget, de gondoltam, sétálni, levegőzni, azért mégis kéne. Meg fog fázni szerintetek? Köszönöm.
2010. dec. 6. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenkor leginkább a szomszéd erdőbe viszem, mert ott szabadon futhat és nem fázik meg. Ami szó szerint szomszéd mert két házra van tőlünk. Persze ezt nem mindenki tudja megtenni (én ebből a szempontból szerencsés vagyok)

De pórázon nagyon durva mínuszba lehet, hogy nem fogja annyira élvezni.

DE gondolj bele, hogy amelyikkel vadásznak az a jeges vízbe is belemegy. :)

Szóval azért nem annyira kényesek ők.

Persze ezért írtam a példát, hogy nem mindegy, hogy szabadon fut vagy pórázon baktat melletted.

2010. dec. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beatrix17 ***** válasza:
Lehet nagyon csini ruhákat kapni rájuk!Ezek nem csak jól néznek ki,de melegen is tartják!A mi utcánkban lakik 3magyar vizsla!Nekik is van ruhájuk,ha olyan undoritó hideg van!
2010. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Komolyan, ruha egy vizslára?? Egy vadászkutyára?? Vicces.

A vizsla - minden ellenkező hireszteléssel ellentétben - munkakutya volt. Vadásztak(nak) vele és legtöbbször nem bent a gazdival lakott. Tehát ne essünk már át a ló túloldalára... Semmi baja nem lesz ha leviszed sétálni és hagyod rohangászni vagy/és rohangászol vele te is.

2010. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd el nyugodtan sétálni, lehetőleg olyan helyre, ahol szabadon is tudod engedni. Dobálj neki labdát, fogocskázzatok, játssz vele. Egy ilyen pici kutya még hamarabb elfárad, mint elkezdene fázni. Amelyik kutya mozog, az nem fázik. Erdővel óvatosan, a rókák intenziven keresik a táplálékot.
2010. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is vizsláim vannak, a legkisebb 6 hónapos, és az udvaron tartom őket. Ha fáznak nagyon jól szigetelt kutyaházba tudnak bújni, de általában kint játszanak.


Ha a kutya mozog, nem fog megfázni. Arra kell figyelned, hogy ne a túlfűtött lakásból vidd ki a nagy hidegbe, mert ez viseli meg a szervezetét. A kutyaruha nem felesleges dolog, még vizslának sem. Nyílván nem a különböző színű, flitteres, csillogó rucikról van szó, de egy egyszerű, vízlepergető ruha talán jól jöhet...persze anélkül is lehet vizslát tartani.

2010. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem magyar r. szőrű vizslám van és semmi baja nincs a hideggel, mégcsak nem is fázik=) Mellesleg nekünk rhadt nagy uvarunk van kb 3000 m2...
2010. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fu, valahogy nem vagom az osszefuggest a ket dolog kozott, de azert koszi a valaszt...
2010. dec. 9. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!