Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hűségesebbek a juhászk...

Tényleg hűségesebbek a juhászkutyák mint a vadászkutyák?

Figyelt kérdés

sok helyen hallom hogy a vadászkutyák nem annyira hűségesek szeretik persze a gazdájukat de nem egy emberes vagy nem tenne meg mindent a gazdájáért ez igaz?

úgy értem egy vadászkutya nem lehet annyira hűséges hogy bármit megtenne a gazdájáért ? elszakíthatatlanok a vadászkutyák a gazdájuktól vagy ezek inkább a juhászkutyákra vonatkoznak?

vagy lehet egy vadászkutya is annyira hűséges mint például egy puli vagy más juhászkutya?

vagy ez nevelés kérdése h mennyire fog kötődni a gazdájához?(szerintem ez hülyeség de felvetődött bennem)

szerintetek egy juhászkutya életét áldozná a gazdájáért és ezt ki is mutatja és látszik hogy ez tényleg igaz

szerintetek mi az igazság??

köszi előre is


2010. dec. 7. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha szeretettel és fegyelemmel neveled, mindegy, hogy juhászkutya, vadászkutya vagy keverék. A keverékek szerintem különösen okosak és fogékonyak,arról nem is beszélve, hogy milyen strapabíró stramm kutyusok vannak köztük. Van egy mondás, ami szerintem igaz. A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged önmagánál. És itt nincs fajta megnevezve :)
2010. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

A vadászkutyát elcsalják az érdekes szagok, kvázi kalandra hívják. Míg a juhász/pásztor kutyákra nem jellemző, hisz ő mindig is a gazdája mellett élete le az életét. Másképpen mondva egy juhász nem díjazza, ha a kutya csatangol.

Csak egyszer csinálja meg, aztán közelebbi ismeretségbe kerülhet a kampós bottal. Évszázadok alatt így szelektálódtak a juhász fajták. A munkakészség és a hűség mindig is elsődleges szempont volt, mert egy juhász semmi/senki a kutyája nélkül. Egy jó juhász kutyát a gazdája mindig a tenyerén "hordozta", mindennél többre tartotta. Számára ő a család egyetlen tagja,mert juhásznak lenni elég magányos munka. Nincs idő családi életre :(

2010. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Ismerek mindkét fajtából egy tucatot közelről, tekintve, hogy mindegyik nagyon népszerű, tele van a környék velük.

Mindkettő nagyon szökős, leginkább így ismerkedtem meg velük (épp az utcán csatangoltak), a juhászkutyák pedig még önállóak, függetlenek is. Hozzájuk keményebb kéz kell. És abban is tudok általánosítani, hogy a vizslák imádják az embereket, tényleg nem egygazdásak, mindenkiért lelkesednek, akivel találkoznak, nem olyan jó házőrzők, és közel sem olyan dominánsak a többi kutyával. Itt meg nem egy szökött németjuhász szétszedett már másik kutyát, harapott meg embert... Az viszont nem igaz, hogy nem olyan hűségesek. Mind két fajta ugyanolyan szigorúan engedelmeskedik a gazdájának. Csak egy szó, és már repülnek is. Attól még, hogy ennyire emberközpontúak, nagyon ragaszkodnak a családhoz a vizslák, csak hát a nagy mozgásigény miatt találnak ki dolgokat (szóval szöknek), de mondom, itt a másik fajtából is van bőven kint.

Mivel egy juhász kutya jobban önállósítja magát, és (amint én tapasztaltam) agresszívebb/dominánsabb is, előbb védelmezik a gazdájukat, mint egy vizsla. De ha őrző-védőzől vele, akkor tök mindegy, egy vizsla is ugyanolyan megbízhatóan fog védeni.

2010. dec. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a hűség nem köthető fajtákhoz. Mert lehet a kutyád puli,tacskó,cocker spániel,mopsz vagy keverék de a ragaszkodás, a szeretet minden kutyában megvan a gazdája iránt! Ez az én elvem.
2010. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát olyan nincs h melyik hűségesebb... Ha szereted és véded ő is vissza adja neked amit adtál neki =)
2010. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mind 2 jobb vadász kutya:vadakat támadja meg azoktol védi meg vadászt vagy családját ha 1 vadal találkoznak sétáltatáskor

juhász kutyák: meg sétáltatásoktol ha megtámad téged 1 kutya vagy 1 idegen őrzővédő fajta németjuhász,amerikai,staforshire terier,pit bull, ezek kereszteződése keveréke meg véd (juhász kutyák erőseb őrzőVédő ösztönösöek mitn farkasok állatokat terelte elkoszált vissza ugata csordába.

2010. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Hát nekem volt juhász kutyám is (Német) És most van vadász is vizsla (Magyar). Mindkettő tüneményes szeretetre méltó és HŰSÉGES kutya. A NJ sokkal többet szökött, az tény de akkor még nem is tudtam ennyi mindent a kutyákról.

Viszont az hogy melyik egy emberes szerintem nem kijelenthető mert a NJ is tudta ki foglalkozik vele a legtöbbet és a vizsim is tudja, hogy ki az "ANYJA". De ennek ellenére mindkettő imádta/imádja a családot. :)

A NJ szal nőttem fel ő 4éve lesz, hogy elment az égi mezőkre. A vizslám 2éves lesz tavasszal. Nem tudnám megmondanék köztük különbséget tenni. Mert nem egyformák más fajta más fajta jelleggel. A nj-ba jobban belenevelhető az őrző védőzés, de a vizsla se ugrik mindenki nyakába. Nagyon is megérzi a valaki rossz!!!!!!!! EZT KIMEREM JELENTENI. (Viszont egy NJ jobban el is rontató (sajnos tudok rá példát) :S

2010. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!