Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit NEM ehet a kutya?

Mit NEM ehet a kutya?

Figyelt kérdés
Minap olvastam, hogy akár 10 szem szőlő/mazsola is maradantóan károsíthatja a kutya veséjét. Ehhez képest, amikor pici volt, a mi kutyusunk két pofára zabálta a szőlőt, annyira Íztlett neki és csak remélni tudom, hogy nem vágtuk haza a veséjét tudatlanságunkkal. Azt tudom, hogy édességtől megvakulhat. Tudom, hogy a krumplit nem tudja megemészteni. Hallottam, hogy gabonaféléket, tésztát nem ehet. Mik azok az ételek vagy alapanyagok, amiket SOHA DE SOHA NEM SZABAD KUTYÁVAL ETETNI vagy ELKERULENDO? Koszi a segitseget.
2010. dec. 8. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

-hát gondolom tisztába vagy vele h semilyen olyan gyógyszer amit nem az orvos ír fel vagy nem ajánl

-csokoládé mert az mérgező számukra

-Hagyma és fokhagyma A hagymafélék nagy mennyiségben hemolitikus anémiát okoznak. Ez egyfajta vérszegénység, a hemoglobin szerkezetének kóros elváltozását jelenti.

-Alkohol bár sztem ez evidens


[link]

2010. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szőlőt és mazsolát
2010. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Erről a szőlő dologról még én sem hallottam.

Eddig akárhány kutyánk volt, mindegyik imádta (a mostani is).

A tiltott dolgok közül leginkább a csokoládé az amit előszeretettel adnak az emberek kutyáiknak sajnos.

2010. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
3%
szárított tevepéniszt.
2010. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Hát azért a postást ne dobd elé.
2010. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
meg magad se egy dobermann elé.
2010. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

CSOKIT

NYERS KRUMPLIHÉJ

ALKOHOL

HAgYMA

2010. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 aracsi993 ***** válasza:
Csirkecsontot még véletlenül se!!!! semmilyen csövescsontot ne!! mert szilánkosra törik . nagymamának is megkell mondani h ne adjon akkor se ha "de úúúgy szereti" mert egyszer még szereti aztán egyszer hoppá meghal. nagyon komolyan kell venni. egyébként kutyacsokikat lehet már kapni az én kutyán imádja de igazándiból felesleges. mindig örülnek egy kis virslinek vagy parizernek..
2010. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sertésnek semmilyen részét nem eheti nyersen. Gabonaféléket ehet, csak nem sokat, ne az tegye ki a tápláléka java részét. (Ha megnézed, még a legtöbb prémium tápban is van gabona). Tésztát is kaphat néha kiegészítésként.
2010. dec. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogy foghagymát nem ehet, az meglep... Pont most tanácsolták, hogy minden nap adjak egy gerezd foghagymát a kutyának, mert az milyen jó. A gabonafélékről meg úgy tudtam, hogy azt nem ehetnek a kutyák egyáltalán.... Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és a linget.
2010. dec. 9. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!