Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mivel eteti kutyusát?

Ki mivel eteti kutyusát?

Figyelt kérdés
Én adtam már Super Prémium tápot és ocsóbbat is kutyimnak. Jelenleg úgy gondolom, hogy az a legjobb, ha olcsóbb száraz táp mellé olyan minőségi maradékokat is kap, ami emberi fogyasztásra is alkalmas. Vagyis jelenleg Morzsi Prémiumot adok neki a viszonylag magas fehérje tartalom miatt + pl. rántott hús és csont maradékokat, vagy akár pörköltet, virslit, szaftos nokedlit stb... Lényeg, hogy ne legyen nagyon fűszeres és zsíros. A táp megválasztásában természetesen mindig az aktuális anyagi helyzetem is szerepet játszik.
2010. dec. 10. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én főzök neki. Napi egyszer kap egy középkategóriás tápot, és egy étkezésnek meg főtt ételt.

Ez ált. rizs, májjal, belsőséggel, darálthússal, vadhús, főzelékek. Ha nem túl drága, akkor ehet a mi kajánkból is. Persze ilyenkor nincs extra csípős kaja, meg zsíros, fűszeres. Húslevest sárgarépával főtt hússal, daragaluskával minden vasárnap kap.

2010. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Én macskával.
2010. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Morzsi Prémium? :D ez tetszik.


Én váltogatom a tápokat, pl. Dog Chow, Royal Canin. Attól függ éppen, hogy állok anyagilag és heti 1-2szer főzök nekik rizst, zöldséget és csirkehúst. Persze, ha marad ebédről valamilyen hús, leves, hozzákeverem a száraztáphoz.

2010. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
13%
Ami épp a legolcsóbb, néha macska kajával is
2010. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tápból két félét kap: vagy Dog Chow juniort vagy Royal Canin juniort. Mivel felnőtt kutyáról van szó (de a juniort jobban szereti meg a fogai is aprók) így kevesebb kell belőle picivel nehogy elhízzon.

Szoktam neki rizst főzni és zöldségeket illetve csirkehusit. Szereti még a kutyatésztát is de nem sokszor főzök neki, inkább rizst. Ételmaradékot nem sűrűn szokott kapni. Annyi ha van tejszínes étel nálunk (például tejszínes hús) akkor abból egy picike kis szaftot elveszek, hogy ízes legyen a kajája. Szereti még a csontot különös képen a nyakat :) Nasiként szokta rágcsálni.

2010. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi tápot (Orijen) vagy főzök neki általában csirkefarhátat, rizst. Csontot hetente kétszer kap rágni.
2010. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Te nagyon el vagy tévedve. A kutya az kutya, nem ember, attól mert egy kaja emberi fogyazstásra alkalmas még nem lesz a kutyának is minőségi.

Én Brit táppal etetem, ez egy elég megfelelő minőség. és ennyi. Másra nincs szüksége. Nem pazarlom az időm főzésre meg maradék gyüjtésre )ami nálunk nincs is) inkább velük vagyok addig.

2010. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ÉN Natura Vet táppal hétközben , hétvégén pedig főzünk rá.
2010. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem felnőtt collie-m van. Belcando Multi Crok-ot, vagy Belcando bárányosat kap. Most bárányosat. Havonta 10.000 Ft a táplálása.
2010. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem főzök a kutyáimnak.

Az egyik német juhászom Josera High Energy-t kap (prémium minőség), a másik német juhász meg a pit-spániel keverék pedig Josera Regular-t (profi minőség). Nekem (meg persze a kutyáimnak) ezek váltak be :)

2010. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!