Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labradornak hám vagy nyakörv...

A labradornak hám vagy nyakörv? Szerintetek? én minden esetre hámpárti vagyok. De csak most felnőtt kutya esetében. Tudom kiskorában nyakörv.

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
De miért jobb a hám? A hám azért van hogy az állat nagyobb erőt tudjon kifejteni húzás közben. Te csak sétáltatni akarod, nem? Mi baja lesz a nyakörvötől? Sokan mondják hogy könnyebb hordani. hát nem tudom, az én kutyáim baromira zavarja és terpeszben mennek tőle. Perzse megszoknák, de a nyakörv koránt sem zavarta őket az elején sem. Én nyakörv párti vagyok mert a hámnak más a célja.
2010. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmü, hogy nyakörv kiskorától fogva. A labik egyébként is 30-40 kilosak lesznek és hajlamosak huzni mint az örült.

2 labi gazdija

2010. dec. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem mi ez a hám mánia!

A hámnak nem az a funkciója mint az sokan hiszik.

A hámot a munkakutyák részére találták ki, hogy így könnyebb legyen őket magaslatokról (helikopter, hegy) leengedni. Vagy a vizimentő kutyákon is hám van.


Hobbi célra nem jó a hám!!!

Eldeformálja a kutya lábát és nem mellesleg nem lehet úgy irányítani ahogy szeretnénk.


Én mindenképpen azt mondom h nyakörv!!!!!!

2010. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
én azért vagyok hámpárti mert kényelmesebb a kutyának.gondolj bele mi a jobb ha akarsz menni valahova és a nyakadnál fognak vissza melyik a jobb:ha a mellkasodnál v.nyakadnál húznak vissza.
2010. dec. 10. 17:34
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Én több kiképzőt is kérdeztem és mindegyik azt mondta, hogy nyakörv, mert a hámnak más a funkciója és eldeformálhatja a kutya gerincét.

Meg kell tanítani, hogy szépen láb mellett mejenek és akkor nem kell őket visszahúzni.

2010. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nyakörv. A kutyám nem húz, normálisan jön - ha meg húzna akkor sem raknék rá hámot mert csak rosszabb lesz. Szerintem ezerszer kényelmesebb neki a nyakörv pl amikor rohangál teljes tempóban nem lehet túl kényelmes a hám, korlátozza a mozgását, szétdörzsöli stb.

De van nekünk is hámunk amit pl a hegyekben, kiránduláskor adok a kutyára. Azért hogy feltünő legyen(piros, fényvisszaverős, K9-es)és már messziről "ordítson" hogy nem gazdátlan kutya. Erre van rögzítve a saját kis hátizsákja és bizony mindenki hozza magával a saját cuccát, valamint nehéz terepen gyakran segít nekem azzal hogy belé kapaszkodhatok a hámjába. Ja és mert az átlag ember azt hiszi hogy a szép piros hámtól ő valami segítő kutya és teljesen máshogy viszonyulnak hozzá:)

A mindennapos használatra azonban egy egyszerű nyakörv a legalkalmasabb.

2010. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én meg felnőtt korában soha nem raknék rá nyakörvet
2010. dec. 10. 18:38
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg a kutyénak sokkal kényelmetlenebb egy hám mint a nyakörv... Ha meg a kutya nem húz mert meg van nevelve akor nem is érzi a nyakörvet.
2010. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
A hám kényelmesebb a kutyának??? Ez meg honnan veszed? A nyakörv sokkal kényelmesebb. Ha sétálni indulunk és meglátja a nyakörvet jön és dugja bele a fejét. Ha meglátja a hámot, menekül. Biztos azért menekül, mert olyan "kényelmes" neki. Én csak a láthatóság miatt teszek rá néha hámot, de ha nem muszáj, akkor hanyagolom. A pórázt viszont akkor is a nyakörvre csatolom, ha rajta van a hám is.
2010. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
lehet hogy most lefogtok hurrogni, de én 3 évig nyakkörvet használtam, a kutyám úgy húzott ahogy tudott, fulladozott, nem zavarta, nem tudtam visszafogni, 3 éve átváltottam hámra, és azóta nem húz, nem bántja, sőt, amikor meglátja, már emeli is mancsát, hogy rárakjam, a hámot jobban szereti mint a nyakkörvet, ez személyes tapasztalat :)
2010. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!