Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kutya fürdetése?

8 hetes kutya fürdetése?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam a hideg miatt, hogy a száraz sampon jó lehet (főként szagsemlegesítésre), és akkor talán nem fázik meg. Benti kutya, de mivel szobatisztaságra szoktatás folyik, ezért ugye 3-4 óránként kint lesz majd rövid időket.

Esetleg ajánlanátok valamit, hogy hogyan tudnám megfürdetni gond nélkül? Jó lehet a rendes fürdés és utána szárítás törölközővel, hajszárítóval és csak 6 óra múlva menne ki elvégezni a dolgát, addig maradna a kutyapelenkás megoldás?

Előre is köszönöm!


2010. dec. 11. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is fürdetem az enyémet, pedig kinti kutyus. Ilyenkor megfürdetem, hajszárítóval csont szárazra szárítom, és még kb. 2 órát bent van a házban, hogy tutira száraz legyen! Semmi baja nem volt még tőle!
2010. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm!
2010. dec. 11. 11:22
 3/9 anonim ***** válasza:
fürdesd meg este!
2010. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell egy 8 hetes kutyát fürdetni? Elég rossz szokás, hogy a kutyát 2-3 hetente fürdetik. Bőven elég 2-3 havonta. Bármilyen samponnal fürdeted kiszáritja a kutya bőrét, és az egyáltalán nem tesz jót neki.
2010. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
8 hetesen tilos kutyàt fürdetni!! elvileg most lett elvàlasztva az anyjàtol, az épp elég nagy trauma, uj hely, uj hangok, uj szagok hagyjd hogy megszokja, ne az legyen ay elsö élménye veletek hogy kinozzàtok a kàdban.
2010. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szerintem még várjál azzal a fürdetéssel. :) Legalább egy hónapot miután hozzád kerül. :) nem szabad fürdetni mindig, mert lemosod az összes zsírt a kutya bőréről és nagyon kiszárad tőle. Ha fürdeted is akkor is leggyakrabban havonta lehet fürdetni, de csak kutya samponnal. :)

Én úgy szoktam, hogy este kiengedem a kutyákat még egy utolsó körre nagydologra, aztán mikor bejönnek akkor irány pancsolni. Mivel este bőven megszáradnak, nem kell attól tartani, hogy megfázik. :)

2010. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13.44 mi tegnap fürettük meg először a nyolc hetes goldenünket és semmi baja nem lett, nem is ellenkezett.
2010. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
meg is hogy ellenkezne egy 8 hetes kutya? bevan tojva az uj kornyezetebe es akkor meg ezzl is stresszelitek. Egy ilyen "trauma" lesz az elso kozos elmenyetek...
2010. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem volt betojva. látszott rajta hogy tetszik neki erről ennyit.
2010. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!