Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól tanitható egy kicsi...

Mikortól tanitható egy kicsi kutya? És mennyi időt igényel az ilyen fajta tanitás?

Figyelt kérdés
Tegnap voltak 3hetesek a kiskutyák. Észre vettem hogy már egyre kevesebbet alszanak,hogy "birkóznak" vagy is próbálnak birkózni,és az ujjammal "játszanak". Mikortól lehet betanitani őket egyéb dolgokra?? Palotapincsi. Őket meglehet arra tanitani hogy ülj,és egyéb dolgokra?
2009. jan. 20. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle kutyust meg lehet tanítani és meg is kell alapvető engedelmességi dolgokra. Ezt azért is fontos, mert a kutya falkaállat, szüksége van falkavezér főnökre, akinek az engedélye nélkül még csak nem is balhézhat. Nem ehet,, stb... Az ő érdeke is az, hogy pl idegenektől, földről ne egyen össze semmit, vagy visszamenjen hozzád MINDIG, ha hívod.

De ehhez még kicsik. Először a szobatisztaság jön, utána, 4-6 hónapos koruktól lehet finom falatokkal, sok símogatással motiválva tanítani őket.

Seggre vagy orra verés helyett pedig javaslom a (nem kinevetni, működik! :D) a morgást és a grabancrázást, az anyjuk is így neveli őket- értenek belőle. De csak abban a pillanatban, vagy egy hajszállal az előtt, hogy rosszat tennének! Még vmi: ha nem megy oda hozzád, ha hívod azonnal, csak később, az rossz ugyan, de ha odament, mégsem bántjuk- mert akkor többet nem fog! Mindezt tehát később kicsit még...

Sok örömöt hozzájuk! :)

2009. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ;-)
2009. jan. 20. 14:06
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Egyet értek az előttem szólóhoz ,az én csivi kiskutyám 3 hónapos és már félig szobatiszta azaz olyan helyre végzi a dolgát ahol könnyen feltisztíthatom, már tudja az ül, fekszik, nem , hozd vissza parancsokat.

Fajta függő is, hogy milyen gyorsan tanulnak vannak olyan fajták ,amelyek elég szeleburdiak és tanításuk több időt vesz igénybe bár nem tudom ,hogy a palotapincsi, milyen.

De szerintem két hónapos korától simán elkezdheted.

2009. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még csak 3hetesek,de már elég "játékosak". Nekem régen volt egy palotapincsim,aki már nem él (sajnos),és az irtó okos volt.Mindig ha velem volt,csak a lábamra ült,ha mondtuk neki hogy tedd le a fejed,és horkolj,akkor horkolt.És ha mondtuk hogy nem haljuk,hangosabban horkoj,akkor jobban elnyúzta:) Ő nagyon okos,értelmes kutyus volt,akinek az elvesztését sose tudom feldolgozni,olyan ritka egy ügyes jószág volt.Remélem sikerem lesz a picuroknál is.

Köszi a választ.

2009. jan. 20. 18:28
 5/6 anonim válasza:

Nagyon sajnálom a kutyust!

Akkor biztosan nem lesz gond ügyesek lesznek a picik.:)

2009. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy legyen:)
2009. jan. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!