Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a kutyám a tanulást, ne csak akkor élvezze, ha látja a jutalom falatott a kezemben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém sem élvezi. Nem biztos, hogy minden kutya számára élvezetet jelent a feladatok teljesítése.

Ezért én megtanítottam a nagyon fontos alap parancsszavakat, és ezáltal tudjuk azt csinálni, amit a kutyám nagyon szeret. Hatalmasakat túrázni:)

2010. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyák általában nem azért csinálnak valamit, mert azt élvezik. Megakarnak felelni a gazdának csak. Ritkán előfordul, hogy úgy születik a kutya, hogy maga az, hogy valamit csinálhat, azt szereti . A juti adást meg szépen el lehet húzni idővel. Minden kutyánál más ez az idő.
2010. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak addig jutalmazok egy adott dolgot kajával, míg meg nem érti a kutya és meg nem szilárdul valamennyire a dolog. Vagy amíg rá nem vezetem a lényegre. Ha már kapisgálja, azonnal elhagyom a kaját és a labdát is. Pontosan azért, mert beleestem én is abba a hibába, hogy a kutyám csak a jutalmakért dolgozott, szemkontaktus nélkül. Amint elhagyom a jutalmat, onnantól kezdve a közös játék a jutalom. Az én kutyám pl. imádja, ka megkerültetem magam körül és elküldöm futni egy kört és közben lelkendezek, hogy milyen okos kutya. :D Így ezt használom jutalomnak, és így csak rám figyel és arra, hogy mikor engedem szaladni egy kört és mikor kerültetem. :)Mikor gyakorolunk, mindig felpörög, annyira örül, hogy csak fut körbe körülöttem és csahol közben. :) Szólítom a nevén és várok, akkor látja rajtam, hogy amíg le nem nyugszik, nem fog történni semmi. Pár másodperc alatt le szokott nyugodni és már lesi is, mit fogunk csinálni. :) Na olyankor magamhoz hívom. Csinálunk valami feladatot. Vagy több feladatot egymás után, attól függ. És akkor az a jutalom, hogy tapsolok egyet, elkezdek lelkendezni, hogy okos kutyaaaa meg ügyeeees és elküldöm, hogy futáááááás kerül! És ilyenkor ő is annyira örül :) Én ezzel értem el, hogy rám figyeljen, így az én örömöm a jutalom neki és nagyon jól működik ez a módszer. :)

Persze az egészhez hozzátartozik a helyes falkasorrend is, mert ha a kutyám lenne a főnök, akkor minden bizonnyal úgy gondolná, hogy nekem kéne az ő kedvében járnom és nekem kéne engedelmeskednem neki... Tehát szerintem ez is nagyon fontos, nem csak a jutalmazási módszer.

2010. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szeret tanulni.Ő úgy élvezzi,csak ha a jutalmát elötte egy zacskóból veszem ki, és közben végig tartom a zacskót.Tanulás közben sokszor felborul.Kicsit fél tőlem,mert összevan zavarva.
2010. dec. 11. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!