Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem bírok a barátommal,23...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírok a barátommal,23 éves létére nem veszi komolyan a tanulást, játszik, elszórakozik, filmeket nézeget, a vizsgatételekből meg semmit se tud - mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A főiskoláról kimaradt, most szakmát kezdett el, de se az elméletet nem tanulja, se a gyakorlatra nem készül. A szülei nagyon lazán nevelték, ők nem hatnak rá, néha (havonta 1x) veszekszenek vele egy sort, és kész. Nem élünk együtt (egyedül lakik gyakorlatilag), de naponta találkozunk, és fel szoktam hívni napközben többször, hogy mit csinál - és mit csinál, játszik a számítógépen, meg filmeket néz. Nagyon mérges vagyok már rá, és nincs kedvem ráhagyni. De ha veszekszek vele, megsértődik. Megszokta hogy azt csinál, amit akar. Anyukám szerint rossz választás, hagyjam ott, de én nem akarom, mert szeretem. HOgyan verjek bele egy kis ambíciót? :( Elegem van már, mert én meg megszakadok a munkában. Oké, hogy nekem egy kicsit segít, ha olyan van, amiben tud - de ezt se viszi túlzásba. Szeretnék vele hosszútávra tervezni, de tartok tőle, hogy semmi nem lesz belőle. Ha ezt "elfelejtem", akkor nagyon jól megvagyunk, kedves, humoros, segítőkész, jó beszélgetőtárs, nagyon szeret, ölelget, puszilgat, az ágyban is jó, elveink, ízlésünk hasonló - ez az egy baj van, de ez elég nagy :(
2011. okt. 16. 17:48
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Segítőkész, úgy értem, bevásárol, elintéz ezt-azt stb. ha megkérem. Munkában csak mérsékelten segít, de legalább akkor tanulna addig, de azt sem :S
2011. okt. 16. 17:51
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
hat ennek nem sok jövője van.. h akar majd eltartani? mármint nem eltartani, hanem igy belefizetni a költségekbe? mondjuk az h filmezik, az nem gond.. :)
2011. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
ne szólj bele az életébe, az ő dolga.ha szereted, fogadd el így! mindenki a saját hibáiból tanul! persze lehet segíteni, mondd el ezt neki utoljára, h csak jót akarsz neki stb, de ha nem ért a szóból, hagyjad, úgy is ő dönt az életéről. ha annyira zavar, hagyd el.ha igazán szereted, úgy is vele maradsz, és elfogadod...
2011. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Fogadjam el? Nem kell, hogy engem eltartson, de annyit nem keresek, hogy én tartsam el őt is... Amit meg végzettség nélkül kapna, ilyen kuli segédmunkák, 100 %, hogy nem bírná, nem nyeszlett, de nem is kétajtós szekrény.
2011. okt. 16. 17:56
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam az előző barátommal.Inkább a haverjaival lógott,aztán szép lassan összegyűlt annyi UV-ja,hogy 3 tantárgyat újra fel kellett vennie idén.Mindig bulizgatott,és volt képe engem is invitálgatni,miközben folyamatosan ezen veszekedtünk.Aztán egy szép napon hajnalban-illuminált állapotban-közölte velem,hogy ő még mindig az exe miatt bánkódik.Kivártam,míg másnap felébred,persze semmire nem emlékezett.Otthagytam.Elvett 6 hónapot az életemből,amit hazugságban töltöttem mellette,és nagyon szeretném visszakapni.Hiába küzdöttem érte,fogadd meg a tanácsom és ne akarj egy nehéz esetet megváltoztatni.Ilyen marad,te meg többet érdemelsz.
2011. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
mondom, nem ugy h eltartson, de ha majd esetleg összeköltöztök, neki is bele kell adnia a házbére, rezsiköltségekbe..
2011. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez pont az a dolog, amire rájön magától, vagy sosem tudja meg :(

Nem tudsz tanulni helyette, és amíg nem fogja fel, hogy magának tenne jót, addig tehetetlen vagy...

2011. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
orulj h csak 6 honap volt.. :))
2011. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
mivel játszik a gépen ? attól függ!
2011. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Legyél reális.

Gondolom, te is hasonló korú lehetsz.

Idővel te is szeretnél összeköltözni, családot alapítani, kibontakozni, felépíteni egy egzisztenciát.

Ezt nem teheted meg egy olyan pasi mellett, akit neked kell eltartanod.

A gyerekvállalás szóba se kerülhet, mivel a GYED alatt te nem kapsz paripapimpilimpit se, a gyereket nem lehet egy ilyen felelőtlen alakra rábízni, dolgozni meg nem fog.

Gyakorlatilag adoptáltál egy túlkoros gyereket, ez nem felnőtt férfi, hanem egy kamasz.


Hidd el, rengeteg olyan fiatal, érett, felelősségteljes fiú van, akivel lehet beszélgetni, jó az ágyban, jó a humora, és képes megállni a saját lábán.

Nem érdemes rá több időt pazarolni.

2011. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!