Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normalis az, ha a kutyak...

Normalis az, ha a kutyak megeszik a sajat urulekuket?

Figyelt kérdés
5 honapos a kutyank es ugy hallottam, hogy ez igy van rendjen, de en eleg morbidnak tartom...
2010. dec. 12. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
nem értek hozzá, biztos lesznek itt okosabb válaszok is, de azt hiszem az valamilyen vitamin hiányra utal.
2010. dec. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez vitaminhiányra is utalhat, énis ugy tudom.

Milyen fajta kutya, és mennyi idős?

Milyen tápot eszik?

Amit ajánlani tudnék, hogy vegyél neki vitamint, vagy ha most nem prémium tápot eszik, válts át arra, mert abba megvannak a vitaminok.De nem biztos hogy ez a baj, több oka is lehet, de biztos lesznek még válaszok. ;)

Aztán írd meg mi lett.



Mimi vtaam :)

2010. dec. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvileg (ahogy előttem is írták) vitamin hiányra utal. Bár én azért nem vagyok ebben biztos mert az én kölyköm is ezt csinálja (és jó minőségű tápot kap meg vitaminokat is). :S 5 hónapos németjuhász. Az még hagyján, hogy a sajátját, de másét is. A lócitrom favorit lenne, ha hagynám. :S

De van egy 7 éves csivavám is, az a macskáét eszi meg. Nagyon sokszor kapott már érte, de nem tudom leszoktatni (ő fél éve van nálam). :S A másik csivava (5,5 éves) is csinálta ezt fiatal korában, de őt leszoktattam, azóta sem eszi meg. Hát remélem a németjuhit is le tudom szoktatni.. :S

Te is próbáld meg, hogy amikor a szájába veszi (nem csak az ürüléket, hanem minden más szemetet) akkor szólj rá erőteljesen, "Fúj" és ha kell csapj rá a popójára. Ne nagyon, csak figyelmeztetésként. Azért nem ajánlom a fejét, meg az orrát, mert azt nagyon megsínyli egy kölyök érzelmileg. És idővel elég lesz a fúj szó is ahhoz, hogy tudja, nem kéne. Fontos, a "fúj"-t csak akkor használd, ha tényleg undorító amit csinál. Pl. labdát ne vegyél el tőle "fúj" paranccsal, mert később azt fogja hinni, nem szabad vele játszania soha többé.

2010. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét kutyám ezt csinálta. Én is úgy tudom, hogy vitaminhiányuk van ilyenkor, de az enyémek prémium tápot kapnak.


Az egyik kutya már 5 éves, és rég leszokott róla.

A másik még csak 9 hónapos, de már ő sem eszi. Lehet a tiéd is le fog róla szokni idővel (persze nem árt rászólni).

Én mindig lestem sétáltatáskor, hogy hol van kutyagumi, és ha láttam, hogy bele akar harapni, rászóltam.


Nekem eddig öt kutyám volt, és mind ezt csinálta kölyökként.

2010. dec. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Nekem egy 1,5 éves kan Kaukázusi-Berni pásztor keverék kutyám van, de az enyémmel még soha nem fordult elő ilyen. Egy nap tápot kap (Darling vagy Chappi) másik nap maradékot, ami van (persze odafigyelve, csontot, kenyeret, káposzta(! vitamin)). Viszont egy kis furcsaságot vettem észre...

Van olyan, hogy a kutyának mutál a hangja, mert kb. 1 hónapja teljesen megváltozott az ugatóhangja, azelőtt ércesebb volt, most meg nem olyan erőteljes, hanem néha visítós, de még mindig szép, félelmet keltő. Lehet majd kérdésként is felteszem...

2010. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy a kutyának mutál a hangja? ---> ez kérdés volt!!
2010. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem van ilyen! :D

Hiszen egy kölyöknek is más a hangja és amikor ivarérett lesz akkor is megváltozik, mélyül. :)

2010. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól is lehet, ha úgy próbálják a kutyát szobatisztaságra nevelni, hogy beleverik az orrát az ürülékébe, vagy egyszerűen csak elpáholják a bekakilás miatt.
2010. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vitaminhiány csak rossz szokás , le kell róla szoktatni.
2010. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat. A kutyus egy 4 honapos magyar vizsla. Kemenyen kuzdunk vele, nehez eset, mert nagyon kajla. Ha a fujt meg egyelore nem is fogta fel, arra mar mindenkepp visszafogja magat, ha kicsit erelyesebben szolok oda.
2010. dec. 12. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!