Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnék vakvezető kutya...

Hogy lehetnék vakvezető kutya képző?

Figyelt kérdés

Ha szeretnék segíteni vakvezető kutyák kiképzésében, vagy gondozásában, esetleg később én is kiképző szeretnék lenni, hol fogjak hozzá? (biológusnak tanulok)


Nem találtam a neten kimondottan olyat, hogy segédet keresnének, vagy hol lehetne önkéntesnek jelentkezni.


2010. dec. 15. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyjából sehol. Konkrétan kiképző képzés nincs. Aki valamit is tud a vakvezető kutyák képzéséről mind az idősebbektől leste el. Erre ma egyedül Csepelen van lehetőséged. Arra készülj fel, h nem túl szívélyesek az ott dolgozók, amellett a kevéske pénz mellett amit kapnak azt ne várd h majd tanítgatnak. Ha van egy rakás szabadidőd, soha ki nem fogyó lelkesedésed és nem utolsó sorban érzéked, akkor kimész hozzájuk, megkéred őket, felajánlod a segítségedet és követed őket, nem kérdezel sokat, csak figyelsz. És nem árt ha van egy potenciális kutyusod, akin ki is próbálhatod az ellesett dolgokat.

Sok sikert!

2010. dec. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy nagyon jó alapítvány, ismerek tőle egy kiképzőt, csodálatos ember és csodálatos munkát végez. Nem pont vakvezető kutyát képeznek, hanem mozgássérültek számára de hát a lényeg majdnem hogy ugyanaz, segíteni a rászoruló embert. Egyszer majd én is szeretnék csatlakozni ehhez a rendkívüli csapathoz.

2010. dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben él egy ismerősöm, azzal foglalkozik, hogy vakvezető kutyának szánt csöppségeket szocializál. Vagyis villamosozik, buszozik velük, állomásra mennek, boltba...stb. Ez után érdeklődjél szerintem. De őket mindenhová vinned kell magaddal! Ez is nagy munka és felelősség. Sajnos közelebbit nem tudom erről a dologról.
2010. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az emberek a kölyöknevelők. Rajtunk nagyon sok múlik és talán nagyobb szükség van ilyen emberekre mint kiképzőkre, mivel minden vakvezetőnek szánt kutyának ilyen családban kell eltöltenie az első évét és csak utána derülhet ki h alkalmas-e egyáltalán vakvezetésre. A kulcs a szocializáció, az ingergazdag és változatos környezet biztosítása, a hétköznapi dolgok megismertetése a kutyával, amivel később nap mint nap találkozni fog (forgalom, tömegközlekedés, lépcső, lift, aluljáró, macska, kisgyerek stb.)
2010. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A kölyöknevelés is érdekesnek hangzik, bár jelenleg nincs rá lehetőségem, de talán pár hónap múlva lesz. Ezért gondoltam először arra, hogy megfigyelhessem a szakemberek munkáját, és ahol tudok, besegítsek.

2010. dec. 15. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Gabica27! Én is debreceni vagyok és nagyon érdekelne ez a dolog! Tudnál esetleg elérhetőséget adni az ismerősödhöz?
2011. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!