Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális egy 2 és fél...

Ez normális egy 2 és fél hónapos kölyökkutyánál? : S

Figyelt kérdés
Játszani próbálunk vele, de nem a játék érdekli, hanem azt lesi, hogy mikor haraphat bele a kezünkbe.(ilyenkor azonnali reakció a falkából való kizárás, sok helyen ezt ajánlják. kicsukom és nem foglalkozok vele, szóval ezt kezeljük) Van amikor csak gondol egyet, fekszik a padlón , és elkezdi cibálni a pokrócát, hangos morgással egybekötve..mintha rémisztően ideges lenne a pokrócra..elkezdi kapargatni az ágyat, és egyre jobban beindul..mintha ásna valamit..tesómé, nem az enyém. lehet hogy ideggyenge???amúgy amstaff.
2010. dec. 15. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális egy kölyökkutyánál, minden picinél van egy ilyen "cibálós" időszak, ezt előbb-utóbb kinövi, de nevelni is kell. Amikor megharap, told el, mondj neki egy határozott nem-et, vagy fordíts neki hátat és ne foglalkozz vele, esetleg hallathatsz hallk, nyüszögésszerű hangokat is, így megtanulja, hogy amit csinál, az fáj neked. Ha a pokrócot, vagy valami cibál, akkor tiltsd le róla, egy határozott nem-el, esetleg ha nagyon rossz, nem hagyja abba a pokróc tépését, vagy előbbi esetre vonatkozóan a harapdálást, a grabancánál fogva vedd fel, és rázd meg egy kicsit, de ezt az eljárást ritkán alkalmazd, mert megtörhet a kutya beléd/a tesódba vetett bizalma.
2010. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de szerintem ez egyáltalán nem normális..láttam már mitugrász kölyökkutyákat, de neki még a tekintetén is látszik, hogy szétveti az ideg..mintha a pokróca valami bűnt követett volna el..és a morgás sem az a tipikus kiskutya morgás..ez durvább :(
2010. dec. 15. 20:39
 3/13 anonim ***** válasza:
nem kellett volna 6 hetesen elhozni az anyjától....szocializáció kimaradt ...meg kell rángatni a bundáját a nyakánál, ha harapdál
2010. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Honnan vettétek? Hány hónapos korban hoztátok el? Törzskönyves? ...sokmindentől függ, hogy ideggyenge-e. Hogyha olcsón, szaporítótól vettétek, akkor lehet,hogy ideggyenge, és lesz még vele elég sok gondotok a pokróctépésen kívül, ha tenyésztőtől, akkor meg nem tudom, mi lehet, szocializálni kéne, egy amstaff erős kezet igényel.
2010. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 -Darkcat- ***** válasza:

Úgy mint ahogy az embereknek, a kutyáknak is más a stílusuk-nem találni közöttük egyformát. Ha nem akar leszokni a harapdálásról, akkor a szeszélyeit játékká kell formálni. (Tudom, nekem is ilyen volt a kutyám.) De lehet a baj a kis tér, kevés sétáltatás, agresszív viselkedés a kutyával szemben, vagy csak zavarja őt valami. Ilyenkor néha le kell nyugtatni, suttogni, meleg szavakat kell neki mondani, és formálni a bizalmat. Ha megengeded neki hogy az arcodat megnyalja (ebben az esetben a te legérzékenyebb pontod), akkor tuti a bizalom.

Vagy esetleg valami fárasztó játékot kitalálni, ahol nyugodtan kiélheti harci kedvét, így nem fog kárt tenni sem az emberekben, sem a használati tárgyakban.

Remélem ez sokat segít. :)

2010. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én tudom , hogy fajtatiszta kutyát csak és kizárólag tenyésztőtől szabad venni, mert csak ott lehet normális egészséges szúrt kiskutyákat kapni. Viszont tesóm nagyívben sz*rik erre..ő azt az elvet vallja, hogy kutya, kutya, ugyanaz. Pedig már milliószor a fülébe rágtam , hogy ne spróroljon a kiskutya árán :( erre megvette 10 ezerért az egyik ismerősétől..igaz hogy családban nevelkedtek a kiskutya szülei gyerekek mellett, de ez még semmire nem garancia..:( nemhogy inkább menhelyről fogadott volna egyet örökbe mint én..de neki kölyök kell mert csak az jó..ilyenkor úgy fejbe tudnám b*szni..
2010. dec. 15. 20:53
 7/13 A kérdező kommentje:
nem szúrt kutyákat , hanem szűrt na..csak sietek bocsi..minél előbb megoldás kellene:( nem akarom , hogy ha idősebb lesz, félni kelljen tőle, csak azért mert lehet , hogy gyenge idegrendszere van...én imádom az amstaffokat. barátomnak is staffja van...tesóm tőle "leste el " az ötletet, merthogy ez milyen kemény kutya, tök szép..de azzal nemfoglalkozott hogy tenyésztőtől kell venni..elvileg kutyaiskolába fogja vinni, arra rátudtam beszélni hálistennek.
2010. dec. 15. 20:55
 8/13 anonim ***** válasza:
előbb kutyaoviba vigye
2010. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Emberek!!Ne keressünk már egy kölyöknél élből hatalmas problémákat csak azért mert nicns tkja!!!!

Semmi baja a kutyána kegyszerűen csak játszik!

A kölykök 80%-a ezt csinálja ebbe na korban,morogva rongyot cibál..és igen enny iidőssen az a játék nekik hogy levadásszák a gazdi kezét.rá kell szólni illetve valami éles hangot kiadni mikor a kezedre kap mintha fájna.Nem szabad a bundájánál cibálni mert az megtör lelkileg egy ien pici kutyát......

Kifogja nőni ezt az időszakát.

2010. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ő még kölyök, ez nem olyan agresszió, ami egy ivarérett, felnőtt kutyában van. (mármint lehet)

Tavasszal pont mehettek is vele kutyaoviba, aztán kutyasuli. Ezen ne spóroljon a tesód, mert nagyon megkönnyíti a saját életét, ha egy jól nevelt kutyája van.

2010. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!