Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan érzik a kutyák előre,...

Honnan érzik a kutyák előre, mikor jön meg a gazdája?

Figyelt kérdés

Mondták egy műsorban is, hogy van kutya, aki már 10-15 perccel előre várja a gazdáját, aki össze-vissza jön haza, néha gyalog, néha kocsival, más kocsijával.

Honnan ézik a kutyák? Van erre valamilyen magyarázat, vagy rejtély?


2010. dec. 15. 22:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
29%
Büdös a gazda.
2010. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Egyszerű időérzék, és persze illúzió. Az agy autómatikusan a megszokttól eltérő mintázatokat keresi. Pl elmész egy lámpa alatt, az hirtelen kialszik. Te erre megjegyzed: hogy jé, de érdekes, micsoda véletlen. De, mivan, ha a lámpa előtted 1 perccel, vagy utánad alszik ki? Semmit, meg se jegyzed. Magyarul az pusztán illúzió, hogy a kutya éppen megfelelő időben várja a gazdáját, mert mikor téved, az sose jegyzed meg, hameg igaza van, arra rögtön felfigyelsz.
2010. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
64%
A mi kutyánk is megérzi,ha megjövök,pedig még nem is láthat,de ahogy az utcánkba érek,a párom elmondása szerint mindig elkezd "örülni".A páromat is megérzi,ha jön haza valahonnan.Nem tudom,hogy működik ez,de az tény,hogy nekik ezerszer jobban működnek az érzékeik.
2010. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Van egy beállított időérzéke. A gazda minden nap ugyanabban vagy hasonló időpontban érkezik haza. Ez a kutyában rögzül.Tehát amikor a gazdi 4-kor ér haza a kutya már 3-tól várja. Tök mindegy, hogy gyalog vagy kocsival.Ha rendszeresen kocsival jár haza akkor annak a kocsinak a hangját is felismeri.
2010. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előzőnek, a kutyáknak nagyon jó az időérzékük. Az enyém pontban fél8-kor minden este megjelenik a konyhában a táljánál. Nyilván ugyanígy tudják azt is, mikorra várható a gazdi. Nálunk mindenki szabadfoglalkozású, nem fix időpontban járunk haza, és nem is vettünk észre soha ilyet a kutyánál. Oké, hogy azt meghallja a házban, amikor még csak a kerti kapunál matatunk, vagy az úton jövünk, de közismert, hogy az állatok hallása jóval élesebb az emberénél.
2010. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak igencsak kifinomult hallásuk van...és jó időérzékük..Azt is pontosan tudják,hogy mikor viszi az ember sétálni vagy mikor kap enni..ezeknek is nagyon örül ám jóval előtte,,
2010. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az enyém egyrészt az időpont alapján tudja és kb. fél órával hamarabb kimegy a kapuhoz (a szomszéd megfigyelte). Másrészt, ha egyéb időpontban érkezem, akkor vagy az ócska biciklim vagy az autóm hangjából tudja és szalad elém.
2010. dec. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
érzi a szagod, vagy van órája:D
2010. dec. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Valóban van különleges érzékük a gazdával kapcsolatban.

Volt egy tacsink,akit a párom vitt el mindig magával,ha sétálni ment,de rendszertelen időpontban.

Ha azért vette fel a zakóját,mert fázott,a kutya meg sem mozdult. De ha azért,mert elakart menni itthonról, a tacsi már az ajtóban volt. Pedig a párom egyetlen szót sem szólt.

2010. dec. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Az egyik kutyámat régebben mindig vittem magammal a munkahelyemre. Az egy élelmiszer raktár volt. Onnan elmentem a gépkocsi telepre és a saját kocsimmal mentem vissza (AVIA volt). Előttem már néhány szintén olyan kocsi állt be. Viszon amikor az én kocsim még csak a sarkon kanyarodott be, akkor a kutyám elém jött. Ezt a rakodók mondták. Tehát még az azonos típusú kocsik hangja közt is különbséget tud tenni.
2010. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!