Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülne kb egy...

Mennyibe kerülne kb egy bichon frisé kiskutya fenntartása egy hónapban?

Figyelt kérdés
étetés, egyéb szükségletei...minden érdekel!!
2010. dec. 17. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem shih-tzu-m van, de majdnem hasonlóak az igényeik. Vagy talán hasonlóak is.


Kaja attól függ: száraztáp 600-1200 kimérten, de ha zsákot veszel az függ a márkától, konzerv is változó (én 115-190-es árban szoktam venni)

Oltások: nálunk 3300/ oltás, veszettség+kombinált 5300

Fodrász: 2200, kb 2 havonta nyiratom

Póráz: Flexi, fix (120 mm-es), nyakörv

Télen egy kis esőkabát, vagy kutyapulcsi


Bele kell kalkulálni h bármikor beteg lehet, allergiás stb

2010. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, az elején sok minden kell neki. Egy kis matek :D


Póráz, és nyakörv: egyenként 2000forint kb.(egyébként ne flexit vegyél, az csak a húzásra tanítja a kutyát, elhiszem hogy a kis yorkikákon jól mutat, de én nem szeretem a flexit, bár te tudod)


Oltások: kombinált, féregtelenítés, veszettség elleni. Nálunk egy oltás(Székesfehérváron lakom) kb. 3000forint, így ez 9000 Ft kb.


Fekhely: a típusától függ. ha egyszerűbbel beéred, akkor kb 5-6000 ft, ha valami jobbat szeretnél, akkor 8000forint küröl. Vegyük az egyszerűbbet.


Szőrápolószerek, kutyakefe, stb: szettet érdemes venni, ha már veszel, ez kb. 3000forint,én annyiért vettem.


Kutyakozmetikus: egy nyírás kb. 2000forint ilyen kicsi kutyának, a frisének szerintem 1-2 hónaponta kell nyiratni, bár nem volt még ilyen kutyám.


Kutyaruha: szerintem egy egyszerűbb esőkabátot vegyél, meg egy olyat, ami benntartja a meleget. Elég drágák, bár én kaptam az enyémet, de szerintem érdemes egy jó minőségűbe befektetni. Kb. 3000Ft egyenként, lehet hogy túlzok, nem tudom.


Kutyatáp: szerintem zacskósat vegyél, ha prémiumot veszel neki(amit erősen ajánlok) akkor mondjuk egy 15kilós, ami elég 1 ; 1,5 hónapra az 8000Ft.(ebben az árban már lehet jó tápokat kapni)


Ez így összesítve körülbelül 37.000 Ft. A kezdetekben ennyit kell rá költeni, de még bele sem számoltam azt, ha esetleg megbetegszik, az orvosi költség árát. Amikor az alap felszerelések már megvannak, csak tápot kell neki venni, ez prémiumból hónaponta, vagy egy és félhónaponta 8000Ft körül van.

Hát, remélem valamennyire érthetőre sikerült, egyébként sok boldogságot az új kutyushoz :)

Itt ez a weboldal, itt még olvasgass,mielőtt kutyát veszel:


www.olcsokutya.uw.hu

2010. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Havonta, ha csak a tápot, ennivalót számolom, ami az alap ugye, minőségi tápból olyan 4000 Ft körül lesz.

Ebben nincs benne a többi dolog, amit előttem szépen, pontosan felsoroltak már.

2010. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nah, most itt előttem vki 8 ezret írt...

Nekem Havanese-m van, ő 4,5 kg, neki 3 ezer havonta kb... Én ebből indultam ki, nem tudom, hogy pontosan mennyivel nagyobb az említett fajta.

2010. dec. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És kimérve veszem a tápot, azért nem kell egyszerre beruháznom egy egész zsákra, meg amúgy is... Soha nem fogyna el.:D
2010. dec. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Tőletek kaptam a legértelmesebb, és legfelhasználhatóbb válaszokat!!:D
2010. dec. 18. 09:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Különösen Zayra-nak köszönöm!
2010. dec. 18. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!