Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnek kell minimum...

Mennyi időnek kell minimum eltelnie a kombinált és a parvó oltás között? (8 hetes kutyusról van szó)

Figyelt kérdés

Kiskutyám most 8 hetes. Szerdán kapta meg a kombinált oltását. A parvó oltást mikor kaphatja meg legkorábban? Nagyon féltem, amíg nem kaptam meg, illetve amíg nem hatott az oltás...

Két hetente szokták..de általában a parvóval kezdik. De szeretném, amint lehet beadatni neki. Nem lenne jó még két hetet várni..


2010. dec. 18. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Légy türelmes, csak ennyit tudok mondani. Még fiatal a kutyus vigyázz rá, de ne vidd túlzásba.
2010. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Általában nem te mondod meg, hogy mikor oltsák. Minden orvosnak megvan a maga oltási sora. Amikor olt, közli, hogy mikor lesz a következő, ami két hetente szokott lenni legtöbb esetben.

Általában parvóval kezdenek, de úgy látom, a te dokid másként olt.

2010. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
200 km-ről hoztuk el a kutyust. Ő kombináltat adott neki elsőnek. Pesten szeretném elvinni a kutyust orvoshoz. Szerintetek mikor kellene legközelebb?
2010. dec. 18. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó oltástól számított 2 hét múlva.Azért kapják kéthetente az oltást,mert két hét mire tökéletesen véd egy.
2010. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha új kiskutya kerül a házba, még ha nem is kell oltást kapnia éppen, de ajánlatos azonnal az orvossal megnézetni, állapotát felméretni.
2010. dec. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minimum 2 hétnek kell eltelnie 2 oltás között. Nem értem én sem, miért kombit adatott először neki... Kiskutyánál mindig monovalens parvoval kezdünk. Felnőttnél már mehet 2 kombi, az is jó immunitást okoz, de kölyöknél nem....
2010. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!