Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, mit tegyek?

Segítség, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eltűnt a kutyám!Egy kis faluban élek, a kutyám mindig el volt engedve, mert én úgy vagyok vele, hogy nem azért tartok állatot, hogy láncon legyen, hanem azért, hogy őrizze a házat és szabadon szaladgáljon a ház körül.Tegnap előtt reggel adtam neki enni, azóta szőrén-lábán eltűnt!Hiába hívom, járom az utcákat, sehol semmi.Egyszer az egyik szomszéd tett olyan kijelentést, hogy örüljek, hogy nem verte agyon, mert átszökött az ő kutyájához, úgy, hogy a kerítést szó szerint szétrágta.Most attól félek, hogy eltette láb alól.Hova forduljak segítségért?Kinek jelentsem?Meddig várjak,mert ezt az illetőre rábizonyítani nem tudom, ez csak egy előérzet.
2010. dec. 20. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon sajnállak egyszer szaladt ki a kutyám kerítésen kívülre 8hónapos és nem tudja, hogy nem szabad mert még csak ilyen alapdolgokat tanult meg pl. Ne ugrálj! Ül! Fekszik! Nem szabad! stb. és ahogy hívtam nem jött nem is figyelt rám csak uagtott a többi kutyára és nagyon megilyedtem de szerencsére apukám rámszólt és visszajött! Én a helyedbe raknák ki plakátok, megkérdezném a szomszédokat! Remélem meg lesz a kutya tudom milyen rossz most neked! Nekem macskáim tüntek el így de nem lettek meg!
2010. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos konkrét bizonyíték nélkül nem tudod rábizonyítani a szomszédra, hogy ő bántotta. Még ne adjátok fel, tegyetek ki plakátokat a környéken, boltokban, hátha csak elcsatangolt és valaki megsajnálta és befogta. Járjátok végig a falut, szólítgassátok a kutyát a nevén.

Most már mindegy, de a részetekről nagyon nagy felelőtlenség volt szabadon tartani a kutyát. Nem csoda, hogy a szomszédok nem igazán voltak oda a kutyusért. Ha előkerül akkor kerítsetek le neki egy területet és foglalkozzatok sokat vele, mert ez a szabadon tartás nem mehet tovább, remélem ezt te is belátod.

2010. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elindulsz a külső területek felé, ha a falut már bejártad. Kan a kutyád? Ha igen, elment szukanézőbe.Csinálj plakátot és rakd ki. Nézd meg, ki gyűjti be nálatok a kutyákat-gyepmester.
2010. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Természetesen belátom, de ha el van kerítve egy kutya, vagy kennelben van, akkor ha netán betörő jön, hogy fog megvédeni, ha el van kerítve?Nem hamis kutya,de megugatja az idegent, ha hátra zárom, akkor éjszaka azt sem hallom, ha ugat!Másrészt, teljesen mindegy, hogy van kutyám, vagy nincs, a szomszédok kutyái is itt panganak az udvarunkon, és engem mégsem zavart, mer nem bántottam egyet sem.nyáron meg volt kötve, mert ugye szólt a szomszéd, hogy félti a tyúkjait, de azok most be vannak zárva, az én kutyám, meg mindig láncon van/volt.Elengedtem most, hogy jött a sok hó, mert tudom szereti.Foglalkozva van vele sokat, mert imádtam, de jön haza az öcsém, és nem tudom hogy mondjam el neki, hogy oda a kutyája.Nem fajtiszta, vagy fajtatiszta, egy kis keverék kutyus, akit az út mentén kidobtak, amikor alig pár hetes volt és én haza vittem.Szerintem a hivatalba bejelentem,meg azért szólok a rendőrnek is, hogy ha valaki bejelentené, hogy kóbor kutyut láttak valahol, próbáltam már szólni az állatorvosnak is, de arra nem méltat, hogy választ adjon!
2010. dec. 20. 13:03
 5/11 A kérdező kommentje:
senki nem gyűjti be nálunk a kutyákat, mert nem foglakozik vele senki sem, itt nincs ilyen, hogy gyepmester meg ilyenek.2 éves kutya, máskor is volt már kanos, mégis haza jött minden este, mert tudta, hogy itthon kap eledelt, másrészt meg a szuka kutya(a kedvese)(a kedves rosszindulatú szomszéd kutyája)helybe jött mindig, amíg meg nem kötötték
2010. dec. 20. 13:05
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha netán a szomszéd tüntette el. Nézd meg a kukájában nem rakta e oda zsákba rejtve. Feltéve, ha van kukája és nem vitték el a szemetesek. Remélem nem így van.
2010. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj azért amit írok!


Ha a kutyád kimegy vagy átmegy a szomszédba akkor bizony Te vagy a hibás. Ha a Te portádra megy be a szomszéd kutyája, pl. szétszedi a kerítésed, akkor meg a szomszéd a felelős érte. Ugyan úgy meglehet büntetni. Lefényképezed sz udvarodban a szomszéd kutyáját, és a jegyzőnél lehet panaszt tenni. Ám lehet a kutyád már nem él, ha sűrűn kijár vagy átmegy a szomszédba.


Én is falun élek, és a faluban nincsen gyepmester, de a közeli településen van, és onnan jönnek át kutyát befogni. Hozzájuk tartozik a mi falunk is.

Én a helyedben meglátogatnám a közeli gyepiket, és plakátolnék.

Remélem előkerül a kutya, és olyan kerítést csináltok amin nem tud kmenni.

Sok sikert!

2010. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ment haza? Este van!
2010. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem
2010. dec. 20. 23:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötletet adtál a kukával, csak sajnos ez nem jutott eszembe, és mikor írtad a kommentet, akkor már elvitték a kukákat (reggel)!
2010. dec. 21. 08:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!