Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent megteszek hogy én...

Mindent megteszek hogy én legyek a főnök, de még sem sikerül?

Figyelt kérdés

mindenben én vagyok a főnök, mindennap gyakorlom a gesztusevést, stb. minden jól megy kivéve egyet a pórázon sétáltatást


nem tudom magam mögé kényszeríteni, bármit csinálok a kutya vezeti a gazdáját pórázon szisztéma nem változik

úgy húzza a pórázt a palota pincsim mint egy medve, teljes erejéből nekirugaszkodik

sajnos falkaszelleme sincs túl nagy, mindenben elfogad felette, kivéve a sétákat

hogyan változtassak?

könyvet ne nagyon ajánlgassatok mert már sokat olvastam


2010. dec. 21. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"A séta remek alkalom arra, hogy elmondja a kutyának, ki irányítja ezt a csapatot. Azaz feszes pórázon nem sétálhatnak, ha a kutya megelőzi a gazdit, azonnal, határozottan forduljon az ellenkező irányba. Ha a kutya nem figyeli a gazdát, akkor a fordulás következtében a pórázzal megrántja, ha figyel, és azonnal fordul a gazdával együtt, nem éri kellemetlenség. Ha ezt következetesen betartja, a kutyának gyorsan egyértelmű lesz, hogy nem Ő dönti el merre, és milyen tempóban sétáljanak."


Pont ma írta Vámosi Nagy Nóra a kutya.hu-n. Nekem ez a módszer abszolút bevált, csak az elején az összevisszaforgolódás elég nyomorult érzés, de egy hét alatt van eredménye.

2010. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak az nincs leírva, hogy az a pórázrántás nem huzi-voni, meg nem meghuzigatom picit, hanem gyors, hirtelen,nagyon erős mozdulat, amely után ismét laza a póráz.Minél határozottabb a pórázrántás, annál gyorsabban érti meg a kutya.
2010. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

az a baj,hogy egy 1 kilós kutyát nem olyan egyszerű rángatni nem csak azért mert nem akarom bántani

az is a baj, hogy könnyen felemelkedik a talajról, de ez neki egyáltalán nem kellemetlen ahogy észre vettem, sőt játéknak titulálja

már egy ideje csinálom ezt, de hasztalan

2010. dec. 21. 18:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egy pincsinél épp elég komoly rántás ha hátraarcot nyomsz és indulsz az ellenkező irányba a pórázzal a kezedben.
2010. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kutyád hámját(feltéve ha tényleg az van neki) cseréld ki nyakörvre és abba nem hiszem, hogy annyira belefeszülne. Ha durvának tartod a hirtelen megfordulást, akkor az is jó, ha minden pórázrántásnál egyszerűen megállsz és addig nem mentek tovább, amíg újra laza nem lesz a póráz. Ha ezt egy jó párszor megismétlitek előbb-utóbb rájön a kutya, hogy a pórázrángatással nem ér el semmit.
2010. dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nyakörve van. és olyanbuta hogy nmfogad szót
2010. dec. 22. 16:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nem butaság. Nem sétáltattad régebben flexivel? Vagy akár most is? A flexi húzásra tanítja a kutyát, azt el kell felejteni.
2010. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A flexinél ki lehet használni a rögzítés lehetőségét.Persze, a gazdának meg kell tanulnia kezelni.
2010. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha a séta nem megy nem is fog vezetőként elfogadni soha...!ez a terület 50-60 %-ban meghatározza az ember-kutya kapcsolatot

házhozjáró szakember megtaníthat egy-két óra alatt rendesen sétálni, megéri a befektetést!

2010. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer. Ha még kölyök, akkor nagyon hamar be lehet tanítani, hogy ne húzza a pórázt. Elindultok egy irányba, és ha elkezd huzni, akkor megfordultok, és a másik irányba mentek. Ha ott is elkezd huni, megint megfordultok, és az eredeti irányba kezdesz el menni a kutyival. Igy rá fog jönni, ha huzza a porázt nem fog semmire jutni, ezért abba hagyja a huzást, és melletted megy. Ez az egyik leggyorsabb kiképzés az összes közül
2010. dec. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!